Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Як прискорити обмін речовин ?!

Всі процеси, що відбуваються в організмі, пов’язані зі швидкістю обміну речовин. Від роботи цього «мотора», залежить, як перетравлюється і засвоюється їжа. Порушення обміну речовин – одна з най більш поширених причин надмірної ваги. Неправильне харчування, у тому числі недостатнє, “гальмує” обмінні процеси і не завжди після корекції щоденного раціону, цей механізм швидко відновлюється.

Обмін речовин або ж метаболізм – це процес розщеплення білків, жирів і вуглеводів для отримання енергії, необхідної для роботи всіх систем і органів. При цьому кожна група поживних компонентів, які беруть участь у процесі обміну речовин, виконує свою роль. Так, білки виступають в якості «будівельного матеріалу» клітин, жири і вуглеводи відповідають за енергетичний баланс в організмі. Вітаміни є каталізаторами обмінних процесів, беруть участь у синтезі незамінних амінокислот, деякі вітаміни є антиоксидантами, інші – необхідні для транспортування потрібних речовин через клітинні бар’єри.

Процес обміну речовин можна розділити на два рівноцінних етапи: дисиміляція і асиміляція. На першому етапі відбувається розпад поживних речовин, що надходять в організм з їжєю, на другому – засвоєння отриманої енергії. Так, можна скласти схематичний план, за яким відбувається обмін речовин:

Швидкість процесу обміну речовин залежить від багатьох факторів. Як уже зазначалося, досить часто проблема надмірної ваги пов’язана саме з порушеннями обміну речовин. Дотримуючись нескладних рекомендацій, можна не тільки прискорити процес засвоєння поживних компонентів, але й вплинути на корекцію ваги.

Розглянемо фактори, які позитивно впливають на прискорення процесу обміну речовин:


Яким же чином поживні речовини впливають на швидкість обміну речовин:


Дотримуючись цих рекомендацій можна не тільки прискорити обмін речовин, а і попередити виникнення проблем зайвої ваги. І пам’ятайте, скільки б невідкладних справ не було у вашому графіку, не нехтуйте своїм здоров’ям: повноцінно харчуйтеся, частіше відпочивайте, це необхідно для відновлення розтрачених сил і вашої краси.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн