Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

 Як метод психологічної візуалізації допомагає в боротьбі із зайвою вагою?

Якби людина знала, наскільки могутня сила думки, то ніколи б не думала ні про що погане. Концентруючи увагу і сили на вирішенні побутових питань, повністю занурюючись в метушню буденних проблем, ми перестаємо прислухатися до свого внутрішнього «Я», і не усвідомлюємо, чого ж ми насправді хочемо і до чого прагнемо. Проблеми накопичуються, формується негативне мислення, яке призводить до того, що ми починаємо відчувати гостре невдоволення собою і своїм життям. Ситуація ускладнюється, якщо до побутових складнощів додається невдоволення своїм зовнішнім виглядом, наявність зайвої ваги. Кожен раз, дивлячись в дзеркало – власне відображення розчаровує, здається причиною і підсумком усіх проблем, вихід із замкнутого кола невидимий і ситуація погіршується.

Адже якщо, перепробувавши безліч методів самовдосконалення, людина не досягає результату, відбувається знецінення своїх старань і приходить відчай від власного безсилля.

Перепробувавши різні методи схуднення, аж до «екстремальних», перевіривши на витривалість організм в спортзалі, ви все одно не досягаєте бажаного результату, і не можете зрозуміти, в чому справа? Чому жоден з методів не працює? Якщо все це для вас знайоме, метод візуалізації допоможе досягти поставлених цілей.

Перш ніж зважитися на той чи інший крок, важливо правильно оцінити ситуацію з психологічної точки зору і внутрішньо бути готовим до змін, тоді результат зовнішніх зусиль не змусить довго чекати.

Дайте відповідь чесно собі на дуже важливе питання: «Скільки разів, розглядаючи себе в дзеркало, ви критикували свою фігуру, а потім ображалися на весь світ, тільки через те, що залишалися незадоволеними своїм зовнішнім виглядом?». І при цьому дивувалися, що ж ви робите не так? Чому ні дзеркало, ні ваги “не поспішають” вас радувати? Справа в тому, що, можливо, у вас встановлене ​​психологічне «блокування», що не дозволяє досягти бажаного результату. Тобто ви самі собі заважаєте. Ваші думки працюють проти вас!

Правильний психологічний настрій – це запорука успіху! При правильному поводженні сила думки стає найпотужнішим інструментом досягнення поставлених цілей. І, вирішивши проблему на цьому рівні, ви практично долаєте її в реальності. Це стосується і вирішення проблеми надмірної ваги, і боротьби з різними захворюваннями. Головне в цьому – навчитися керувати своїми думками. Налаштувавшись на швидке одужання, ви побачите позитивні результати: з кожним днем ​​ви буде відчувати себе значно краще. Якщо ж вашим розумом заволоділа хандра, яка переконливо «запевняє» вас, що ніякі методи лікування не допоможуть, то це – марна трата часу і коштів. І не дивуйтеся, що при такому настрої доведеться витратити, дійсно, чимало часу і сил, щоб вибратися з «кайданів» надмірної ваги або перемогти те чи інше захворювання.

Так, основним інструментом даного методу лікування є саме візуалізація. Уявне представлення пробуджує підсвідомість, і сприяє перетворенню «бажаного» в «дійсне».

Візуалізація дозволяє бачити предмети і події в барвистих реалістичних картинках. Це, можна сказати, програмування мозку. Чим чіткіше мозок бачить програму бажаного майбутнього, тим інтенсивніше він починає працювати над перетворенням мрії в реальність. В цьому і полягає сила думки. Досить самого себе переконати повірити у власний успіх, і в недалекому майбутньому це побачать і оцінять оточуючі.

Користуючись методом самонавіювання, багато людей успішно змінюють своє життя. Якщо постійно думати в позитивному напрямку, мрія перетворюється в мету, і тільки від вас буде залежати, наскільки швидко ця мета буде досягнута. Уява – безмежна і чим яскравіше уявляти собі ту чи іншу подію, тим швидше вдасться переконати мозок в тому, що все можливо.

Щоб наочно продемонструвати, як працює метод психологічної візуалізації, вчені провели експеримент. Ефективність даного методу перевіряли на спортсменах. В ході експерименту їм необхідно було подумки провести звичне тренування, не напружуючи при цьому жодної м’язи на тілі, працює тільки голова: вони лише думали про ті вправи, які роблять щодня. Так, було зафіксовано, що під час психологічної візуалізації, мозок посилав в м’язи той же імпульс, що і при інтенсивних фізичних навантаженнях. Це підтвердило гіпотезу вчених про силу впливу уяви на мозок, аж до стирання кордонів між уявою і реальністю.

Чи можна за допомогою методу візуалізації активізувати процес схуднення і зробити його максимально ефективним?

Досягти бажаного результату можна, дотримуючись послідовної схеми. Отже, головні складові методу:

  1. Правильна психологічна підготовка. Ви повинні чітко уявляти свою мету. Це повинні бути не окремі фрагменти, наприклад, «хочу плоский живіт», або «стрункі ноги без целюліту», а цілісний ідеальний образ. Уявіть, як ви підходите до дзеркала і бачите свою струнку талію, підтягнуті ноги, пружні сідниці. Подумки продумайте все до дрібниць. Сконцентруйтеся на кожній ділянці тіла. Уявили? А тепер милуйтеся: ви задоволені собою, пишаєтеся досягнутим результатом і отримуєте задоволення від ідеальної фігури. Повірте в те, що так може бути! Якщо ви цього не уявляєте, досягти результату буде набагато складніше. Тому, перш ніж працювати над тілом, попрацюйте над своїм мисленням, змініть траєкторію думок, якщо вони спрямовані в негативне русло. При цьому, зосередьтеся не тільки на зовнішній красі, але й на самопочутті. Уявіть, як вам легко без зайвих кілограмів: ви більше не відчуваєте біль в ногах, не доставляє занепокоєння підвищений тиск і занижена самооцінка. Сконцентруйтеся на своїх відчуттях. Якщо ви все робите правильно, вас повинні переповнювати почуття радості і щастя. Ще один дуже важливий момент: думайте про це не в майбутньому часі, мовляв: «коли-небудь я стану стрункою (-им) і красивою (-им)», а в сьогоденні, як ніби вам вже вдалося цього досягти: «я струнка (-ий), красива (-ий) і дуже задоволена (-ий) собою»! Представивши свій ідеальний образ, не забувайте зустрічатися з ним щодня подумки, можете це робити перед сном. Засинаючи з мрією, на ранок ви прокинетеся з чітко поставленою метою. Так, ви зможете швидше звикнути до себе «нової»/«нового» і полюбите свій ідеальний вигляд, який незабаром зможете побачити в реальності. Довіртеся своїй підсвідомості, вона буде вашим «союзником» в боротьбі з надмірною вагою. Сила методу візуалізації полягає в тому, що процес зниження ваги буде під контролем вашої підсвідомості, яка буде ефективно працювати на результат.
  2. Довіра підказкам підсвідомості. Перший етап візуалізації пройдено – ідеальний образ складений, тобто підсвідомість отримала програму і приступила до її реалізації. Вам залишається слідувати тим підказкам, які вона вам дає: ви почнете вживати більш здорову їжу, тяга до «заборонених» продуктів буде все менше. Знизиться апетит, з’явиться режим. Весь організм почне працювати за новою програмою, яка з кожним днем, буде сприяти вдосконаленню фігури. Довіртеся своїй інтуїції, вона працює в одній команді з вашою підсвідомістю – разом вони приведуть вас до успіху. Під їх керівництвом, можуть змінитися ваші смакові вподобання, може з’явитися бажання зайнятися спортом. Важливо: не лінуватися і виконувати всі інструкції. Погодьтесь, одна справа через силу відмовлятися від тістечка, інша – усвідомлено його не хотіти. Тобто завдання візуалізації – це не «змусити» організм худнути, а переконати його в тому, що це – необхідно. Тільки отримуючи задоволення від процесу схуднення, можна досягти довгострокового результату.
  3. Вироблення певного графіка: приділіть візуалізації кілька хвилин щодня, це краще, ніж потім надолужувати згаяне. Тут важливий саме інтервал повторень вправ самонавіювання.
  4. Створення сприятливої зовнішньої атмосфери: для збільшення ефективності вправ з візуалізації, створіть комфортні умови, щоб ви змогли повністю розслабитися і сконцентруватися на своїх думках і бажаннях. Прийміть зручне положення тіла (можна сидячи, лежачи – неважливо, тут головне – комфорт). Для того щоб якомога глибше зануритися в уявний процес, можете включити спокійну розслаблюючу музику, нехай це буде якийсь мелодійний музичний твір без слів, можете запалити ароматизовані свічки або використовувати ефірну олію. Головне, потурбуйтеся про те, щоб вам ніхто не заважав побути наодинці з собою і своїми думками. Тільки на самоті можна почути свій внутрішній голос. Не дайте чужим думкам, заглушити своє внутрішнє «Я». Налагодивши з ним контакт, ви знайдете все, про що мрієте.
  5. Створення наочної картинки візуалізації. Багато людей з дитинства використовували цей метод для якнайшвидшого здійснення своїх бажань: розміщуючи поряд зі своєю фотографією те, чого хотіли б досягти в житті: красива дружина/відомий, успішний чоловік, машини, будинки, подорожі і т.ін. – хто, про що мріяв. У боротьбі з надмірною вагою цей метод теж працює. Зробіть колаж зі своєї фотографії та зображень струнких життєрадісних людей, на яких ви хотіли б бути схожими. Ви знаєте, що оточення, в якому знаходиться людина, значно впливає на неї. Так, перебуваючи по сусідству з такими персонажами, нехай навіть на папері – це справа часу, ви почнете перетворюватися в свій ідеал. Тільки не забувайте частіше дивитися на цей колаж. Повісьте його на видиме місце, і щодня уважно розглядайте хвилин 10 на день. Це допоможе вам швидше досягти поставленої мети.
  6. Практика методу медитації-візуалізації. Що це таке і що вам знадобитися? Якщо ви бажаєте відновити свою “загублену” форму, знайдіть власну фотографію, де ви собі подобаєтеся, і працюйте з нею. Якщо ж такого знімка немає, тоді використовуйте фото людини, якя вже має таку фігуру, що для вас поки – лише мрія. Уважно розгляньте цю фотографію, а тепер уявіть, що ви вже маєте таку фігуру, просто вона захована в «оболонці» зайвих кілограмів. Ваше завдання – візуалізувати, як ваше тіло звільняється від усього зайвого і набуває бажаної форми. Так ви встановите діалог між тілом і свідомістю, і ваші думки буду перетворюватися в певні дії, що сприятимуть боротьбі з надмірною вагою. Перетворюючи своє тіло зсередини, ви удосконалюєте його і зовні.

Ще одна важлива порада: ніколи не вживайте їжу неусвідомлено: сидячи за комп’ютером або телевізором, читаючи книгу, коли ваша увага сконцентрована на чомусь іншому, крім їжі. В такому випадку, мозок не розуміє, що організм ситий. І через якийсь час попросить знову годувати його. Їжа тільки тоді дає організму відчуття насичення, коли людина повністю усвідомлює цей процес.

Науково доведено, що саме візуалізація, допоможе впоратися з несподіваним почуттям голоду. Якщо ви їли недавно, і вам здається, що пора повторити, а насправді робити це ще рано, подумайте про те, що ви їли недавно. Вживаючи їжу неусвідомлено, ви не отримали задоволення від неї, отже, не відчули і насичення. Відтворивши в пам’яті свій обід, ви позбудетеся і від почуття голоду.

Також припиніть пов’язувати свої невдачі з наявністю надмірної ваги. Легко шукати винного у всіх життєвих негараздах, і навпаки, важко чесно визнати свої помилки. Так, багато хто пов’язує проблеми особистого характеру, відсутність друзів, напружені відносини з колегами і керівництвом саме з наявністю надмірної ваги. Автоматично ви починаєте ненавидіти себе і ту «оболонку», в якій існує ваше «Я». Ви намагаєтеся «покарати» себе, морите голодом власний організм, що призводить до стресів і виникнення захворювань. Так, до надмірної ваги, приєднаються ще й інші проблеми зі здоров’ям. Необхідно зрозуміти, що проблема існує у вашій голові, і, вирішивши її на рівні думки, ви зможете вирішити її і в реальності. Розберіться в собі, «виведіть назовні» все страхи і комплекси, і вага почне знижуватися. Полюбіть себе, зрозумійте себе, навчитеся правильно мислити, і все у вашому житті налагодиться.

Сила думки і уяви безмежна. Наше життя – це результат нашого мислення. Концентруйте свої думки на тому, чого хочете досягти, а не на тому – чого хочете уникнути. А головне, усвідомлюйте, навіщо вам це потрібно і чи потрібно взагалі.

Думайте позитивно! Ви повинні зрозуміти, навіщо вам худнути, і що ви отримаєте, досягнувши успіху. Так, наприклад, позбувшись зайвої ваги, у вас буде гарне струнке тіло. Ось і думайте про гарне тіло, а не про зайві кілограми, які його приховують. Переконуйте себе, що з кожним днем, ваше тіло стає більш струнким, не думайте про те, що вам ще худнути і худнути до ідеальних пропорцій.

Правильно налаштовуючи роботу свого мозку, ви поступово, впевненими кроками досягнете поставленої мети. Хваліть себе навіть за маленькі досягнення – це запорука великої перемоги! Вірте в себе! Довіряйте і прислухайтеся до свого внутрішнього голосу! Мрійте! Живіть в задоволення! Худніть смачно і легко!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн