Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Таблетки для схуднення: Обережно! Сибутрамін!

Ви довго розмірковували, яким методам і засобам схуднення віддати перевагу? І в результаті тривалих роздумів ви зупинили свій вибір на таблетках?

Перш ніж почати курс лікування надмірної ваги, ви повинні все дізнатися про побічні ефекти, які можуть виникнути при використанні обраного вами препарату.

І, налаштувавшись рішуче, ви вже вирушаєте за «чудодійною» покупкою.

Купуючи таблетки для схуднення, ви, напевно, поцікавитеся у фармацевта їх складом. І швидше за все, ніяких побоювань він у вас не викличе. Прийшовши додому, ви переглянете інструкцію і нарешті наважитесь почати медикаментозний курс для зниження ваги.

З упевненістю, що скоро скажете довгоочікуване: «Прощавай!» зайвим кілограмам, ви продовжуєте щоденний прийом таблеток. І кілограми, дійсно, відступають. Ви задоволені собою і раді, що зупинили свій вибір на такому простому та ефективному, як вам все ще здається, методі боротьби з надмірною вагою!

І все б добре, але починають з’являтися головні болі, нудота, непритомність, прискорене серцебиття, запаморочення, гострий біль у серці… Ви намагаєтеся боротися з хворобливими симптомами, але вони не зникають, а з кожним днем посилюються, і на зміну радості приходять дискомфорт і переживання.
Ви аналізуєте, що ж нового останнім часом з’явилося у вашому життєвому укладі?! Не знайшовши відповіді, ви згадаєте про препарат, який «допомагає» вам худнути. Зваживши всі «за» і «проти», ви нарешті усвідомите, що поява небезпечних симптомів пов’язана з прийомом нових ліків.

Що ж входить до складу капсул для схуднення, на які ще недавно ви покладали надії на світле струнке майбутнє?

На етикетці ви не знайдете повного переліку складових препарату. Для привабливості, йому створюють ореол натуральності, додавши компоненти, що не викликають побоювань. Але ви ж розумієте, що ні екстракт ромашки або глоду, ні лимонна цедра або шипшина, розмарин або меліса – жоден з цих інгредієнтів не допоможе вам схуднути. Діюча речовина швидше за все буде прихована, нею може бути величезна кількість речовин, у тому числі – сибутрамін!

Який принцип дії сибутраміну? І чому виробники таблеток для схуднення приховують той факт, що ця речовина входить до складу препаратів?

Сибутрамін – сильнодіючий психотропний препарат, що відноситься до розряду амфітамінів.
Психотропними називають речовини природного або синтетичного походження, які здатні викликати стан залежності та депресивний вплив на центральну нервову систему, а також порушення сприйняття, емоцій, мислення чи поведінки і є небезпечними для населення в разі зловживання ними.

Сибутрамін відноситься до групи анорексигенних засобів, що пригнічують апетит. Сибутраміну гідрохлориду моногідрат є дієвим регулятором апетиту, який збільшує вивільнення серотоніну. Серотонін це невротичний хімічний елемент, який має здатність діяти на клітини мозку. Ця речовина впливає на центральну нервову систему, посилаючи сигнал в певну ділянку головного мозку, що контролює кількість їжі, яка потрапляє в організм.

Сибутрамін підсилює почуття насиченості, тобто, вживаючи щодня препарат для схуднення, до складу якого входить даний компонент, ви обманюєте свій організм, «запевняючи» його в тому, що він не голодний. Таким чином, ви впливаєте на роботу центральної нервової системи, в результаті чого, втрачаєте апетит і поступово стаєте байдужими до їжі. А це – шлях до розвитку анорексії та інших небезпечних наслідків.

Ідея боротьби з надмірною вагою за допомогою хімічного впливу на головний мозок – не нова. Але в результаті численних клінічних досліджень виявлено безліч можливих побічних ефектів, виникнення яких пов’язане із застосуванням подібного способу схуднення.

Які ж наслідки застосування сибутраміна, що входить до складу препаратів для зниження ваги?
Використовуючи таблетки для схуднення, ви можете зіткнутися з такими побічними ефектами як безсоння, головний біль, запаморочення, відчуття незрозумілого неспокою. У вас можуть спостерігатися тахікардія, різке підвищення тиску, прискорене серцебиття, озноб, аритмія. Чималий дискомфорт доставлять і сухість у роті, проблеми із випорожненням, нудота, підвищена пітливість. Також можуть спостерігатися і різні психічні розлади. Крім поведінкових змін, сибутрамін впливає і на склад крові.

Одним з найбільш несприятливих наслідків від прийому «безаппетітних» таблеток є психологічне звикання до них. Тривалий прийом сибутраміну виробляє стійкий наркотичний ефект.

Сибутрамін заборонений до застосування в таких країнах як США, Австралія та Канада. Адже медики вважають, що вплив цієї речовини на жирову тканину, не вартий тих наслідків, що утворюються в організмі.
Протипоказаннями до застосування даного препарату є глаукома, нервова булімія або анорексія, різні психічні захворювання, підвищена чутливість до препарату, гіпертиреоз, а також захворювання серця, нирок і серцево-судинної системи.

Провівши безліч досліджень, європейські експерти дійшли висновку, що сибутрамін може бути смертельним препаратом для людей із захворюваннями серцево-судинної системи, для яких схуднення за допомогою таблеток може закінчитися інфарктом або інсультом.

Враховуючи всю небезпеку існуючих ризиків, препарати, що містять у своєму складі сибутрамін, як в Україні, так і в інших європейських країнах заборонені.

В Україні постановою Кабінету Міністрів України (№770 від 06.05.2000 та №373 від 31.05.2010) сибутрамін віднесений до психотропних речовин, обіг яких обмежено. Указом Міністерства охорони здоров’я України (№334 від 15.04.2010) на території України заборонено застосування лікарських засобів, які містять сибутрамін.

Причиною заборони стало рішення Європейського агентства лікарських препаратів (ЕМЕА) від 21.01.2010 про призупинення видачі дозволів та продажу лікарських препаратів з сибутраміном на території ЄС з тієї причини, що ризик при використанні даних препаратів перевищує можливу користь.

Саме тому на коробочці від таблеток для схуднення, ви не знайдете назви сильнодіючого компонента. Адже якби виробники про це інформували, то препарат просто не з’явився би у продажу. Тому про те, що таблетки для схуднення містять сибутрамін, виробники замовчують, що вже саме по собі є злочином.

Адже навіть не підозрюючи про небезпеку, бажаючі схуднути за допомогою таблеток, ризикують своїм здоров’ям. Вивчаючи інструкцію, в пункті протипоказання, не знайти близьких до істини застережень. Хіба що, виробники згадали про вагітних і годуючих матусь, яким все-таки не рекомендують прийом подібних препаратів, всі інші можливі споживачі знаходяться в зоні ризику.

Вивчаючи склад придбаного препарату, довірливі покупці вірять в те, що схуднути їм допоможуть виключно натуральні компоненти, а про те, що діючою речовиною є компонент, який загрожує здоров’ю і життю навіть не підозрюють.

Центр експертиз провів лабораторні дослідження для виявлення наявності в жироспалюючих препаратах сибутраміну. У звичайних аптеках у вільному доступі було придбано 10 різних найменувань препаратів для схуднення. Висновок експертизи був просто шокуючим: у складі 5 з 10 був наявний сибутрамін! Ще і в яких дозах!

До того, як сибутрамін став забороненим, рекомендована доза даної речовини в лікувальних препаратах становила 5-15 мг на добу. А тепер, увага: в одній капсулі для схуднення китайського виробництва міститься 40-50 мг сибутраміну!

Історія відкриття сибутраміну також може розповісти багато про що. Адже спочатку вчені розглядали його як антидепресант. Правда, симптоми депресії залишилися непереможні при його застосуванні. При цьому у всіх пацієнтів, які використовували новий антидепресант, зникав апетит. Спочатку це віднесли до побічних ефектів, але незабаром цим вирішили скористатися з метою лікування надмірної ваги, і таким чином перекваліфікували сибутрамін із засобу проти розладів психіки в препарат, що впливає на корегування маси тіла. Його почали рекомендувати пацієнтам, які самостійно не можуть контролювати кількість вживаної їжі, для регулювання харчової поведінки. Але, як з’ясувалося, втрата апетиту – далеко не єдиний побічний ефект сибутраміну.

Як говорилося вже раніше, люди, що худнуть за допомогою лікарських засобів, стикаються з цілою низкою проблем: сильні головні болі, підвищення температури тіла, нудота і кишкові кольки. І це, швидше, закономірне правило, ніж виняток. Подібні ускладнення спостерігаються практично в 100% випадків застосування препаратів, що містять сибутрамін. Тому і до офіційної заборони сибутраміну, лікування зайвої ваги за допомогою медикаментів призначалося вкрай рідко і в медицині мало назву «терапія відчаю».
Звертаючи увагу на те, що шкоди від сибутраміну набагато більше, ніж користі, даний препарат потрапив в категорію заборонених лікарських засобів і продаж медикаментів, які містять даний компонент, припинена. Звичайно, це стосується легальних продажів.

Поки на фармацевтичному ринку тривають дискусії щодо безпеки використання сибутраміну, виробники під виглядом природних засобів, коригуючих вагу, продають препарати з вмістом сибутраміну. Природно, їх прийом може закінчитися сумно.

Багатьом бажаючим схуднути здається привабливим приймати таблетки для зниження ваги. Оскільки без значних зусиль може бути досягнутий результат.

Але таблетки для схуднення володіють лише тимчасовим ефектом, бо не усувають причин зайвої ваги.
Навіть якщо вам вдалося уникнути побічних ефектів після прийому таблеток для схуднення і при цьому пощастило позбутися пари зайвих кілограмів, – досягнутий ефект зникне відразу ж після припинення прийому лікарських препаратів.

Пригнічення апетиту і формування відчуття ситості при різкому зменшенні кількості з’їденої їжі можливо тільки завдяки тимчасовій дії капсул. При голодуванні, незалежно від його причин, організм в будь-якому випадку витрачає надлишок жирової тканини. Але, припинивши прийом препарату і повернувшись до звичайного режиму харчування, ви знову стрімко почнете набирати вагу.

Тобто, після закінчення прийому таблеток вага не тільки стрімко повернеться, але і ще більше зростає. Такі різкі коливання ваги призводять до порушень роботи всіх систем організму, створюють психологічний дискомфорт, викликають погіршення стану шкіри (з’являються розтяжки або зморшки, знижується щільність і пружність шкіри).

Крім того, лікарські препарати повинні призначатися виключно лікарем. Призначатися вони можуть, наприклад, при важкому ступені ожиріння, коли зайва вага стає серйозною проблемою і загрожує здоров’ю пацієнта. Виписуючи лікарські препарати для схуднення, лікар призначає тривалість прийому і дозування, рекомендує лікувальну дієту і порядок прийому їжі. Зазвичай таблетки для схуднення призначаються в комплексі з препаратами, спрямованими на усунення самої причини захворювання.

З медичної точки зору, і з огляду на просту логіку, правильніше боротися саме з причинами надмірної ваги. І якщо зайві кілограми пов’язані з нестачею руху і переїданням, слідування принципам здорового способу життя і правильного харчування допоможе впоратися з проблемою, нехай і не так швидко, зате надовго.

Тому протистояти надмірній вазі необхідно перевіреними методами, які не завдадуть шкоди вашому здоров’ю.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн