Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Стрес – як одна з причин надмірної ваги у дітей.

Стреси і психологічні розлади можуть виникать не тільки у дорослих. Від негативних емоцій і психологічних навантажень також страждають діти та підлітки. Незважаючи на юний вік, вони сильніше можуть сприймати конфлікти з оточуючими: розбіжності з батьками, труднощі в спілкуванні, не завжди вдалі спроби побудови міжособистісних відносин (дружба, закоханість), конкуренція, боротьба за першість і авторитет між однолітками – все це пригнічує емоційний стан психологічно несформованого організму. І якщо дорослому легше проаналізувати ситуацію і взяти під контроль емоції і поведінку, то дітям це не завжди під силу.
Keto
Під час сильної стресової ситуації дитина може замикатися і жити в своєму світі, куди не пускає навіть найближчих людей, або, навпаки, ставати надмірно емоційною, навіть некерованою, намагаючись привернути увагу дорослих. Будь-яка нетипова для вашої дитини поведінка може вказувати на наявність психологічних проблем, і чим раніше ви звернете на це увагу, тим легше буде впоратися з ситуацією.

Найчастіше психологічні розлади провокують появу надмірної ваги у дітей і підлітків. Діти, як і дорослі, починають «заїдати» проблеми. А батьки не завжди можуть вчасно відреагувати і спочатку навіть можуть радіти апетиту дитини, поки пухкенькі щічки не перетворяться на більш серйозну проблему.

Важливо: дитячі проблеми з надмірною вагою більш серйозні, ніж дорослі. Дитячий організм формується і розвивається, а наявність надмірної ваги і ожиріння негативно впливає на розвиток. Дитина страждає не тільки фізично: при наявності надмірної ваги порушуються і сповільнюються багато процесів в організмі, можуть розвинутися супутні ожирінню захворювання, дитина стає менш активною, неповороткою, що робить її непривабливою в очах однолітків, які можуть «підірвати» самооцінку, віру в себе і свої сили. Крім проблем зі здоров’ям у дитини можуть з’явитися комплекси, які стануть бар’єром у взаємодії з навколишнім світом і в успішній реалізації в майбутньому.
Keto
Що можуть зробити батьки, щоб допомогти дитині? Яку роль в боротьбі з дитячими комплексами грає здорове харчування? Як боротися з дитячим ожирінням?

  1. Уважне ставлення батьків до дитини. Ніякі подарунки та іграшки не замінять батьківської любові, турботи і уваги. Щоб виховати щасливу дитину, її потрібно любити, поважати, приділяти якомога більше часу, підтримувати її починання і розділяти інтереси. Дуже важливо, щоб відносини між дитиною і батьками були довірливими. Якщо ви будете другом для своєї дитини, значить, будете знати багато: що подобається/не подобається, що радує/засмучує, чого хоче/не хоче і т.д. І якщо виникнуть проблеми в спілкуванні з однолітками – ви будете знати про це. А якщо будете знати – зможете допомогти. Сприятлива емоційна атмосфера в сім’ї сприяє формуванню повноцінної особистості. Намагайтеся не кричати на дитину: навіть якщо вона заслуговує на покарання, спробуйте спокійно пояснити, що саме він чи вона зробив/зробила не так, і чому ви незадоволені такою поведінкою. Так дитина навчиться аналізувати свої помилки і буде менше їх робити. Спілкуючись зі своєю дитиною, ви формуєте модель поведінки з іншими людьми. Якщо діти ростуть в любові, розумінні і турботі батьків, як по відношенню до дитини, так і один до одного, шанси, що син чи донька виросте психологічно здоровим і емоційно стабільним – максимальні. Психологічне здоров’я і здоров’я фізичне – тісно пов’язані. Якщо дитина довіряє сім’ї, вона не буде «заїдати» проблеми, а попросить поради або допомоги у батьків.
  2. Усвідомлення проблеми. Якщо виникають труднощі в процесі виховання – не ігноруйте їх, на певному етапі з цим стикаються всі. Не думайте, що все мине і вирішиться само по собі. Допоможіть собі і дитині з цим впоратися. Якщо дитина стрімко набирає вагу, не залишайте її з цією проблемою в надії, що переросте. Потрібно проконсультуватися з фахівцем і виключити захворювання системи травлення та ендокринної системи, інші серйозні патології. Якщо вирішувати проблему на початковому етапі, можна уникнути серйозних наслідків. Не допускайте, щоб ваша дитина страждала від надмірної ваги. Поява ожиріння – це досить тривалий процес і якщо дитина має більше, ніж пару зайвих кілограмів, значить, ви вчасно не почали діяти. Дбайте про харчування дитини – від цього залежить здоров’я. Якщо син чи донька вживає більше їжі, ніж потрібно в цьому віці, накопичення зайвих кілограмів – неминуче. Виробити у дитини здорові харчові звички, які допоможуть правильно харчуватися у дорослому віці – ще одне важливе завдання.
  3. Правильне харчування відіграє ключову роль в здоровому розвитку дитини. Якщо харчування різноманітне і збалансоване, відповідає потребам організму, що росте, то проблем з надмірною вагою у дитини бути не повинно. Часто батьки стикаються з труднощами, як нагодувати дитину здоровою їжею, коли він/вона просить морозива, цукерок, булочок, хот-догів і солодких газованих напоїв. Щоб уникнути конфліктів і істерик, батьки часто поступаються. Діти починають маніпулювати і, чим частіше батьки поступаються такому маніпулюванню, тим більша ймовірність, що дитина буде домагатися свого все частіше. Ваша дитина повинна розуміти, які продукти корисні і навіщо вони потрібні. Спробуйте пояснити, що потрібно їсти, щоб бути здоровим і сильним, і дитячих примх «це хочу, а це – ні» буде менше. Розповідаючи про користь продуктів, ви формуєте правильне ставлення до їжі. Не перетворюйте солодощі на предмет заохочення. Подбайте про збалансованість харчування. Дитячий організм повинен отримувати достатньо вітамінів і поживних речовин, необхідних для росту і повноцінного розвитку. Змініть стереотипи харчування, якщо вони шкодять здоров’ю. Наприклад, замініть частину солодощів і солодкі газовані напої фруктами, сухофруктами, горіхами, свіжовичавленими соками, домашнім лимонадом і компотом. Збагатіть щоденний раціон кисломолочними продуктами для насичення кальцієм зростаючого організму.

Keto
Ще однією причиною надмірної ваги у дітей є генетична схильність. Чим більше ви піклуєтеся про своє здоров’я, тим вища ймовірність, що здорові будуть і ваші діти. Якщо ви ведете здоровий спосіб життя, отримуєте від цього задоволення, тим більше шансів, що такий стиль життя буде притаманний і вашій дитині. Адже багато звичок, які супроводжують нас протягом багатьох років, родом з дитинства.

    1. Активний спосіб життя. Сучасні діти менше бігають і грають на вулиці. З появою інтернету багато людей, незалежно від віку, стали нерозлучні з комп’ютерами, телефонами і планшетами. Проведення вільного часу біля телевізора і комп’ютера негативно впливає на дитяче здоров’я і психіку. Крім нестачі фізичної активності, з’являється ряд психологічних проблем: залежність від електронних засобів комунікацій, невміння організувати своє дозвілля, проблеми в побудові міжособистісних відносин – діти не вміють спілкуватися. Вони вважають за краще проводити вільний час в суспільстві електронних «друзів». Крім замкнутості, малорухливий спосіб життя призводить до фізичної слабкості. Диван, телевізор, інтернет і планшет стали альтернативою активному проведенню вільного часу. Постарайтеся організувати дитині активне дозвілля: вирушайте гуляти в парк, на пікнік, грайте в спортивниі ігри, зацікавте дитину будь-яким видом спорту. Навіть якщо він чи вона не стане олімпійським чемпіоном, регулярні фізичні навантаження – запорука міцного здоров’я.

Keto

  1. Соціалізація дитини. Процес соціалізації дитини починається вже в пісочниці. Спочатку це невербальне спілкування з такими ж малюками, далі, коли малюк дорослішає, трансформується манера спілкування з навколишнім світом. І якщо у дитини є зайві кілограми, через що вона повільніше всіх бігає або довше інших підіймається на гірку, на жаль, швидше за все, дитина стане об’єктом насмішок серед однолітків. Зазвичай з цього і починаються серйозні проблеми маленької людини. Може розвиватися комплекс неповноцінності, на тлі чого можуть з’являтися агресивність, тривожність, замкнутість. Дитина починає не тільки негативно (вороже) реагувати на оточуючих, а й на себе. Перестає приймати себе таким/такою, як є. Завдання батьків – допомогти. Допомогти протистояти образам, а головне – нормалізувати вагу. А також спробувати сформувати у дитини впевненість і внутрішню свободу від залежності від того, що думають оточуючі. Зверніться до фахівців і ліквідуйте саму можливість образ через надмірну вагу. А поки дитина не здобуде впевненість, проводьте дозвілля разом і пам’ятайте про мотивацію на особистому прикладі. Влаштовуйте сімейні походи в басейн, на ковзанку, стадіон, спортивний майданчик, катайтеся на велосипедах, роликах – це буде не тільки сприяти зниженню ваги і зміцнювати здоров’я, але і дарувати позитивні емоції, які допоможуть швидше впоратися з будь-якими проблемами, в тому числі – з надмірною вагою.

Всього 5 простих правил – це не так багато, коли мова йде про здоров’я дитини. Ваше уважне ставлення і участь в житті малюка допоможуть йому вирости здоровою і щасливою людиною!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн