Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Сила думки

Не секрет, що людська свідомість – область маловивчена, яка приховує в собі величезний потенціал. Сила самонавіювання дуже велика – науці відомі випадки, коли люди як виліковувались від серйозних захворювань завдяки позитивному настрою на одужання, так і вмирали від проявів навіювання собі хвороби, на яку вони не страждали. Такі можливості нашого мозку з успіхом використовуються не тільки при розробці всіляких навчальних програм, а й у сфері фітнесу, утворивши окремий напрямок – Mind Body або ментальний фітнес.

Саме представники цього напрямку – йога, пілатес, різні східні практики займають лідируюче положення за популярністю серед інших видів фітнесу. У фітнес-побут вони увійшли кілька десятків років тому, та з тих пір число їх шанувальників стрімко зростає. Причина криється не тільки в тому, що більша частина знаменитостей віддає перевагу ментальному фітнесу. Mind Body – це не просто набір вправ, це ціла філософія, яка передбачає нерозривний зв’язок тіла та духу, це тренування не тільки м’язів, а й думки, що дає те, чого нам так не вистачає, і до чого ми всі так прагнемо – рівноваги та гармонії. Адже з нашим стрімким способом життя та нескінченним потоком нової інформації, що надходить з усіх сторін, страждає не тільки тіло, але й душа. Ми так уважно дивимось навколо, намагаючись нічого не упустити, що вже не заглядаємо в самих себе, забуваємо про себе, про своє внутрішнє «я». Існує безліч способів очищення тіла від шлаків, але ніяка гідроколонотерапія не здатна усунути одну з основних причин розладу організму – безлад в думках та відсутність душевної стабільності. Ментальний фітнес відновлює баланс між фізичним та духовним. Результат – легкість не тільки тіла, а й думки.

Не духом єдиним

Крім, свого роду, психотерапевтичного ефекту, ментальний фітнес має ще одну причину для популярності. Вправи з його арсеналу надзвичайно ефективні для тіла. Не варто забувати, що командний центр нашого організму – це мозок, саме він передає м’язам сигнали до роботи. Тому, коли рух осмислений, він чіткіше виконується, відповідно і ефект від нього більший, ніж, скажімо, від безцільних махів руками-ногами. Це науковий факт, що покладений в основу ідеомоторного тренування, яке використовується на початкових етапах реабілітації після важких травм та при тривалому дотриманні постільного режиму. Людина ще не може здійснювати рухів, але, щоб уникнути атрофії м’язів та полегшити повернення до активного життя, вона уявляє, як виконує ці рухи. Імпульс проходить до м’язів та не дозволяє їм зовсім ослабнути. Таке тренування практикують спортсмени для освоєння елементів, які важко піддаються освоєнню.

Чого душа бажає?

Ну що, переконалися в необхідності занять ментальним фітнесом та захотіли вирішити проблему тілесної та духовної скутості? Наміри чудові, але тоді потрібно розібратися ще з однією проблемою – проблемою вибору, тому як в ментальному фітнесі багато представників. Отже, якщо ви…
… натура витончена, яка полюбляє мистецтво, природу, вам підійде йога або що-небудь з китайських практик – цигун або тай-чи.

Йога. Слово чули всі, але у кожного виникають свої, часто далекі від істини, асоціації під час згадування про нього. Хтось вважає йогу релігією, хтось уявляє заклинателів змій, поглиначів вогню та інших демонстраторів надлюдських можливостей. Насправді йога – це система фізичного, розумового та духовного розвитку. Виникла близько 6000 років тому, а можливо й раніше. Видів йоги існує багато, але об’єднує їх одна мета – з’єднання з Вищою Свідомістю (у перекладі з санскриту «йога» це «об’єднання»). Мантра-йога йде до цієї мети шляхом повторення певних заклинань та звуків, карма-йога – шляхом роботи та дій, бхакті-йога – шляхом благочестя та самовідданої любові. Про фізичну досконалість печеться хатха-йога – йога сонця та місяця, аштанга-йога – йога по втіленню «восьми кінцівок», трай-йога – плавний, м’який вид, де одна вправа повільно випливає в іншу. Ці види йоги практикуються у спеціальних школах. У розкладі ж фітнес-клубів урок під назвою «йога» – це так звана йога-фіт, що увібрала в себе елементи багатьох течій. Заняття йогою прекрасно розвивають гнучкість, а завдяки статичному навантаженню під час виконання різних асан ще й зміцнюють м’язи.

Цигун. У перекладі з китайської «Ци» – життєва енергія, «Гун» – робота з цією енергією, майстерність. Основним завданням цієї практики є управління життєвою енергією, збільшення її кількості та якості. На заняттях ви очищуєтесь від негативу, що накопився за день, шляхом виконання спеціальних очищувальних вправ, наповнюєте тіло новою позитивною енергією, розвиваєте свою енергетичну карту та створюєте свого роду енергетичні резерви. У цій китайській практиці особливу увагу приділяють правильному диханню. Заняття цигун сприяють розвитку сили та еластичності м’язів, покращують роботу внутрішніх органів.

Тай-чи. Основний принцип цієї китайської гімнастики: «З максимальної м’якості народжується максимальна сила». Тай-чи ще називають «медитацією в русі». На розвиток тай-чи багато в чому вплинули єдиноборства, з яких запозичено багато рухів. Обов’язкова вимога – це повільне виконання вправ. Як і для інших східних практик, головним завданням тай-чи є посилення духу через рухи тіла, напрямок потоку енергії в потрібне русло. Тай-чи розвиває силу та гнучкість, покращує координацію рухів, зміцнює суглоби.

… вважаєте, що східна філософія є доброю для Сходу, а у вас своє бачення світу, цінуєте свій час та прагнете отримувати максимальний ефект з мінімальними витратами часу, варто спробувати пілатес.

Засновником цього напрямку є Джозеф Пілатес – лікар, спортсмен та тренер. У дитинстві він був досить кволою дитиною, заняття спортом допомогли йому зміцніти. З тих пір він став активно цікавитись питаннями фізичної культури, вивчав різні методики – від тих, що практикувалися з античних часів до йоги, з якою у системи пілатес багато спільного. Історія системи Пілатеса бере початок з часів першої світової війни, коли Джозеф Пілатес розробив комплекс вправ для реабілітації тяжкопоранених солдатів. Ці вправи були прості у виконанні, і робити їх можна було прямо в ліжку, при цьому, вони виявилися дуже ефективними та швидко дозволяли повернутися в лад. Пізніше систему Пілатеса взяли на озброєння професійні танцюристи та балетмейстри для запобігання травм та реабілітації після них. Вправи прості у виконанні та, при цьому, дозволяють опрацювати м’язи, які глибоко лежать, особливу увагу приділяючи роботі м’язів живота та спини. Як результат – відмінна постава та сильний прес, завдяки чому налагоджується робота внутрішніх органів. Після кожної силової вправи виконується розтяжка м’язів, які працювали, що надає їм красивих форм та дозволяє розслабитись.

… енергійні та віддаєте перевагу активним діям, навчитися контролювати свою енергію та направляти її в потрібне русло вам допоможуть бойові мистецтва.

Про східні єдиноборства чули всі – заняттями ушу, карате, дзюдо, кунг-фу, айкідо вже нікого не здивуєш. Але практично в кожній країні є своє національне бойове мистецтво, так що вибирати є з чого. Якщо хочете чого-небудь оригінального, спробуйте Крав-Мага – ізраїльську техніку самооборони, що об’єднує прийоми джиу-джитсу, боксу та кулачного бою. Такі курси навчання проходять всі ізраїльські солдати-новобранці. Крав-Мага можна зустріти в розкладі спортивних клубів по всьому світу. Захоплюються їм і такі знаменитості, як Дженніфер Лопес (у фільмі «З мене досить!» Саме володіння Крав-Магою допомогло її героїні подолати свої страхи та захистити себе) та Шеннон Елізабет. Всі бойові мистецтва розвивають витривалість, силу та гнучкість, покращують координацію рухів. А ще добре підвищують самооцінку та впевненість у власних силах, відмінно знімають стрес та заряджають енергією, вчать ефективно боротися не тільки з реальним супротивником, але й з життєвими обставинами.

Підготовлено фахівцем медичного дієтологічного центру «DietCenter»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн