Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Школа мотивації

Глава І. Про важливе.

Багато людей часто говорять: «Я хочу схуднути!». При цьому не докладають жодних зусиль, щоб ці слова з мрії перетворилися на реальність.

Наявність бажання змінити своє життя на краще – це перший важливий крок, але за ним обов»язково повинен бути наступний – дія. Якщо нічого не робити, мрія може так і залишитися лише недосяжною мрією. Адже щоб чогось досягти – потрібно докласти зусиль.

Якщо ж Ви зважилися на другий крок і звернулися за допомогою до кваліфікованого дієтолога, то повинні відмовитися від думки – все що від вас залежить Ви вже зробили: до лікаря прийшли і тепер зайва вага піде сама по собі.

Знайомство з лікарем-дієтологом – це тільки початок роботи над собою. І боротьба із зайвою вагою –спільна робота лікаря і Ваша, але в першу чергу – Ваша. Ніхто не говорить, що буде легко, але прагненням і наполегливістю можна досягти багато.

Якщо Ви прийшли до дієтолога, значить:
1) Основний вирішальний крок зроблено.
2) Проблему усвідомлено і Ви готові її вирішувати.
2) Вам нададуть реальну допомогу.
Не сумнівайтеся, це правильний вибір – шлях, який приведе до здоров’я і гарного настрою.

Кілька порад, які Вам допоможуть:

1. Ставте перед собою цілі і досягайте їх.

Ви коли-небудь спостерігали за дітьми, що грають? Вони ставлять перед собою ціль (хай і несвідомо): в першу чергу, зайняти себе захоплюючою грою і отримати задоволення від самого процесу. Хочете домогтися результату – беріть приклад з дітей.

Навчіться отримувати задоволення від процесу схуднення! Адже все просто: якщо ви отримуєте позитивні емоції, Ви ніколи не відступите від поставленої мети, а значить, неодмінно досягнете позитивного результату.

Наприклад: здивуєте своїх близьких цікавими рецептами, смачними стравами, різноманітним харчуванням. Покажіть їм, що Вам це подобається (процес приготування їжі, відвідування лікаря, зміна вашої ваги).

2. Поміняйте ставлення до себе.

Ви – сильна людина, яка буде наполегливо працювати задля досягнення своєї мети. Якщо Ви стали на шлях перетворення, то дороги назад немає! Запам’ятайте: тільки вперед і тільки з гарним настроєм!
3. Оцініть ситуацію.

Ви помітили позитивну динаміку: відчули легкість, зникли або зменшилися проблеми зі здоров’ям, Ви змінили гардероб і тепер одягаєте одяг меншого розміру. Дуже добре! Продовжуйте далі, Ви просто приречені на успіх!

4. Налагодьте партнерські відносини зі своїм лікарем-дієтологом.

Партнерська робота – запорука успіху. Намагайтесь допомогти Вашому лікарю-дієтологу. Адже довірливі відносини допоможуть прискорити процес Вашого схуднення. Розповідайте про свої смакові вподобання, про те, яких результатів Ви прагнете досягти – все це допоможе лікарю скласти для Вас індивідуальну дієту, ефективність якої Ви зможете оцінити вже на початкових етапах лікування. Попереджайте лікаря про майбутні свята, які плануються у вашому житті, щоб можна було заздалегідь внести деякі корективи в щоденний раціон і підготувати організм до можливих навантажень у святковий період.

І, найголовніше, будьте чесними: якщо ви не витримали і з’їли щось із заборонених продуктів, скажіть про це лікарю, не замовчуйте цей факт, інакше Ви можете нашкодити собі. Знаючи про це, лікар-дієтолог зможе скоригувати систему харчування, щоб не було негативних наслідків для процесу схуднення.

Переваги та недоліки надмірної ваги

Скільки людей, стільки й думок. І ставлення до надмірної ваги у всіх різне. Одних розчулюють пухкенькі щічки та круглий животик, інших, навпаки, відштовхують такі «атрибути» фігури. Одні комфортно почувають себе, перебуваючи в повному тілі, інші ж – не знають, як позбутися цього тягара. Давайте розберемо головні переваги та недоліки надмірної ваги.
«+» і «-» зайвих кілограмів

“+”

“-“

1. У суспільстві існує думка, що всі повні люди добрі.

Звичайно, серед людей, що мають надмірну вагу, чимало тих, хто має добре серце, але чи пов’язано це з особливостями фігури?
Адже стрункі, підтягнуті люди можуть бути не менш добрими і чуйними. Тому пов’язувати риси характеру з вагою не варто, в цьому навряд чи є взаємозв’язок, що і ставить під сумнів перший пункт «переваг» надмірної ваги.

1. Проблеми естетичного характеру.

Найчастіше люди, які мають зайві кілограми, відчувають багато комплексів щодо своєї зовнішності. До того ж, різкі й іронічні вислови оточуючих негативно позначаються на емоційному стані і самооцінці. Людина починає пред’являти до себе нові претензії, поступово замикаючись у собі і відсторонюючись від навколишнього світу.

2.Прості рішення у виборі одягу.

Одяг великих розмірів часто не має певної форми і його фасони однотипні.
Для людей, які не особливо переймаються з приводу зовнішнього вигляду, і купують одяг тільки у разі потреби, така ситуація може бути прийнятна. Але інших людей, позбавлених можливості проявити себе вибором красивого одягу, цей факт засмучує. Звичайно, ця проблема більш відчутна і болюча для жінок. Адже можливість мати яскравий і оригінальний гардероб мінімальна. Доводиться свій вибір зупиняти на просторих туніках, однотипних брюках і спідницях. Тому така перевага також є сумнівною.

2. Відсутність різноманітності фасонів одягу і дефіцит відповідних розмірів.

На пошуки одягу та взуття люди з надмірною вагою витрачають більше часу і коштів. Одяг великих розмірів представлений переважно в спеціалізованих магазинах і коштує дорожче, ніж одяг скромніших розмірів.
Оскільки конкуренція у продажу одягу великих розмірів мінімальна, ціни ніхто не поспішає знижувати, і покупці змушені переплачувати.

3.Кожна людина по-своєму унікальна.

І кожне нове знайомство залишиає в пам’яті свій слід. І чим людина яскравіше і більш запам’ятовується, тим більше вона справляє враження на оточуючих.
Люди із зайвими кілограмами не можуть залишитися непоміченими. Часто вони перебувають в центрі уваги. А враховуючи їх легку вдачу і інші достоїнства часто бувають душею компанії.

3.Людям з надмірною вагою можуть бути недоступні заняття, що приносять радість.

Приміром, катання на конях, ковзанах, або ж планування далеких подорожей.
Адже часто крім надмірної ваги людина має багато захворювань, які є або причиною виникнення зайвих кілограмів, або – наслідком їх наявності.

4. Люди з надмірною вагою більш оптимістично налаштовані.

І справа не в тому, що у них проблем в житті менше, а в тому, що вони дивляться на них інакше. Відповідно, і пріорітети інші.
Вони рідше думають про щось погане, оскільки їх мозок часто зайнятий думками про їжу і на негатив часу залишається менше.

4.Перешкода для щасливого особистого життя.

Люди з надмірною вагою часто бувають самотні. Через невпевненість у собі, низьку самооцінку, вони уникають знайомств з протилежною статтю, бо вважають себе непривабливими і негідними уваги.
Люди, які мають сім’ї і зіткнулися з проблемою надмірної ваги вже після їх створення, бояться втратити свою дружину або чоловіка, і часто їх побоювання – небезпідставні.

5. Можна стати об’єктом заздрості і при наявності надмірної ваги.

Люди, які відчувають дефіцит маси тіла, і які докладають зусилль набрати вагу, при зустрічі з повною людиною нерідко висловлюють подібні коментарі: «От би і мені хоч трохи погладшати». Тому можна стати об’єктом заздрості і при наявності надмірної ваги.

5.Перешкода кар’єрному зростанню.

Можна бути гарним фахівцем, якого поважають колеги, цінує керівництво, при цьому, займати одну посаду протягом багатьох років без перспектив підвищення. І бути лише свідком того, як менш здібні співробітники, що мають більш презентабельний зовнішній вигляд будують блискучу кар’єру, займаючи керівні посади.

 

6.Проблеми зі здоров’ям.
І наслідки таких проблем: регулярні походи в поліклініки, витрата грошей на ліки, які далеко не завжди допомагають.
Надмірна вага порушує роботу всього організму і сприяє виникненню та загостренню таких серйозних захворювань, як:

  • цукровий діабет I і II типу;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • захворювання опорно-рухового апарату;
  • порушення роботи печінки і підшлункової залози;
  • безпліддя.

Цей список можна продовжувати і далі. І вибір тільки за Вами: погодитися з усіма «мінусами» і жити звичним життям або ж докласти зусиль і змінити своє життя на краще.

Зробіть правильний вибір: стати красивою, успішною і, що найважливіше, здоровою людиною. Адже неможливо насолоджуватися життям, відчуваючи докори сумління, що не зробив нічого, щоб почати жити по-іншому, і замість того, щоб вирішувати проблеми, заїдати їх калорійною їжею.

Давайте подивимося на людину, яка в минулому мала проблему надмірної ваги, але впоралася з нею. Позбувшись зайвих кілограмів, чи змінила така людина своє життя? Відповідь очевидна. Які ж зміни могли статися? В першу чергу зросла самооцінка, з»явилась впевненність у собі, і небезпідставно, адже зміни відбулися і в зовнішньому вигляді: людина стала більш привабливою, і це помічають всі навкруги. До того ж, зникли проблеми особистого характеру. З’явилося багато енергії, позитивного настрою, прагнення рухатися вперед і досягати нових успіхів.

Зниження ваги і оздоровлення організму – справа не кількох днів. Це має відбуватися поступово. І тільки людина, яка отримує задоволення від цього процесу, націлена на успіх, отримає бажаний результат.

Насправді перед Вами досить простий вибір: продовжувати вживати їжу, яка викликає ожиріння, проблеми зі здоров’ям, апатію, нездужання, докори сумління і депресію, або ж віддати перевагу здоровому збалансованому харчуванню, яке сприятиме оздоровленню організму, заряджатиме Вас силою, енергією, змінить ставлення до себе і свого життя. Вибір – за Вами!

Домагайтеся своїх цілей і будьте прикладом наслідування для інших!

Глава ІІ. Про здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я останнім часом ожиріння стало одним з найпоширеніших хронічних захворювань.Сьогодні ця патологія набуває характеру глобальної епідемії, що охоплює практично всі країни і народи світу.

Згідно зі статистичними даними, що були отримані в рамках проведених американськими вченими досліджень, відхилення від нормальної ваги спостерігається у 90% жінок і у 70% чоловіків.

Захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет, порушення роботи опорно-рухового апарату, високий рівень холестерину, ракові пухлини (товстої і прямої кишки, передміхурової залози, жовчного міхура, грудей, матки, яєчників) набагато частіше зустрічаються у людей, що мають проблеми з надмірною вагою.За статистикою, рак матки у жінок з сильним ожирінням зустрічається в 5,5 разів частіше, ніж у жінок з нормальною вагою.Щорічно зростає статистика летальних випадків від захворювань, розвиток яких пов’язаний з ожирінням.

Які причини появи надмірної ваги?

1. Зміни в раціоні харчування, в якому стало більше консервованих, рафінованих продуктів, жирів і вуглеводів. Порушення збалансованості харчування, його хаотичний характер призводять до дефіциту поживних речовин: вітамінів, макро-і мікроелементів, які необхідні для того, щоб організм міг успішно утилізувати (спалювати) жири.

«Наши пищевые вещества должны быть лечебным средством, а наши лечебные средства должны быть пищевыми веществами». Гіппократ

2. Ще одним, не менш важливим фактором, що провокує розвиток ожиріння, є малорухливий спосіб життя.
При низькій фізичної активності навіть нормальна кількість спожитої їжі стає надмірною, а калорії, що надійшли в організм з їжею, не спалюються в процесі фізичних навантажень, а перетворюються на жир.

3. Іноді порушення в системі харчування пов’язані з психологічними проблемами, коли людина починає вживати неконтрольовану кількість їжі під час стресів, депресій, «заїдаючи свій емоційний стан».Це пояснюється тим, що сильні хвилювання можуть знижувати чутливість центру насичення в головному мозку, і людина починає приймати більшу кількість їжі.

4. Не варто забувати і про вторинне ожиріння: в цьому випадку причина появи надмірної ваги може бути в ендокринних (гормональних) і інших захворюваннях. Тому, якщо Ви дотримуєтеся здорового способу життя, багато рухаєтеся, дотримуєтеся збалансованої дієти, але при цьому продовжуєте набирати вагу, варто звернути увагу на стан ендокринної системи.

Але в більшості випадків ожиріння має змішаний характер, адже при надмірній вазі відбувається порушення функції ендокринної системи, і навпаки – порушення роботи ендокринної системи призводить до порушення роботи центру насичення в головному мозку.

Таким чином, ожиріння має всі підстави називатися багатофакторним захворюванням, пов’язаним не тільки з тим, що і в яких кількостях ми їмо, але і з нашим способом життя в цілому.

З’ясувавши можливі причини появи надмірної ваги, розглянемо симптоми і лікування деяких захворювань, розвиток яких прямо пов’язаний з наявністю даної проблеми.

Цукровий діабет II типу

Часто саме ожиріння є фактором цього захворювання.Встановлено, що понад 80% хворих на цукровий діабет мають проблеми із зайвою вагою.Вважається, що надмірний вміст жиру порушує здатність організму утилізувати інсулін.

Симптоми захворювання:

Другорядними ознаками цукрового діабету II типу можуть бути:

Це захворювання може дати ускладнення на роботу внутрішніх органів:

Лікування цукрового діабету II типу включає: дієту, фізичні вправи, прийом лікарських препаратів, що знижують рівень глюкози в крові.

Захворювання опорно-рухового апарату та м’язових тканин

Часто пацієнти, які зіткнулися з проблемою надмірної ваги, скаржаться на болі в поперековому відділі хребта і болю в суглобах.Причиною цих нездужань є навантаження зайвих кілограмів на опорно-руховий апарат.Страждають великі суглоби ніг (тазостегнові, колінні), які піддаються деформації, а також поперековий відділ хребта, що призводить до розвитку остеохондрозу.Ще однією причиною таких порушень є супутня гіподинамія.Малорухливий спосіб життя, який часто ведуть люди з надмірною вагою, робить м’язи тіла млявими і слабкими, нездатними впоратися з навантаженням від надлишкової ваги.
Лікування захворювань опорно-рухового апарату у пацієнтів з надмірною вагою включає дієтотерапію в поєднанні з фізичною активністю.

Артеріальна гіпертензія (гіпертонія)

Артеріальна гіпертонія – одне з найпоширеніших хронічних захворювань.Ця патологія є основним фактором ризику розвитку ішемічної хвороби серця, включаючи інфаркт міокарда, і головною причиною судинних захворювань мозку, в тому числі інсульту.Також може привести до гіпертрофії лівого шлуночка серця і серцевої недостатності.Однією з причин виникнення артеріальної гіпертонії, поряд з генетичною схильністю, віком і статтю, є надмірна маса тіла.

Лікування цього захворювання: постійний контроль за артеріальним тиском і, при необхідності, його корекція медикаментозними препаратами. Застосування дієтотерапії спрямоване на зменшення маси тіла, що, в свою чергу, знизить рівень навантаження на роботу серцево-судинної системи.

Жіноче безпліддя

Жінки з надмірною вагою піддаються ризику розвитку безпліддя.Вони мають менше можливостей завагітніти, ніж жінки, вага яких знаходиться в нормі.За даними медичних досліджень, ожиріння порушує процес формування яйцеклітин в яєчниках жінки, яка має надлишкову вагу.І навіть з настанням вагітності, вірогідність її здорового протікання на 30% нижче, ніж у жінок з нормальною масою тіла.В такому випадку вагітність може супроводжуватися ускладненнями, серед яких: діабет, гіпертонія.

Різні ускладнення можуть виникнути і при пологах, висока ймовірність необхідності кесаревого розтину.Ожиріння також може провокувати початок кровотеч під час і після пологів, ендометріоз, інфекції статевих шляхів, утворення тромбів і розвиток емболії.

Наявність надмірної ваги може супроводжуватись високим ризиком викиднів, передчасних пологів і вродженими дефектами нервової системи у дітей.

Лікування в першу чергу необхідно нормалізувати масу тіла, отримати консультацію гінеколога і, при необхідності, пройти відповідну медикаментозну терапію.

Синдром нічного апное

Цей синдром виражається в періодичній зупинці дихання у хворого вночі під час сну. Тривалість нападу досягає 10 секунд і більше і супроводжується гучним хропінням. Це відбувається через короткочасне перекриття дихальних шляхів.

Симптоми:

Можливі ускладнення:

Лікування Лікування захворювання необхідно почати з нормалізації маси тіла, також варто відмовитися від прийому медикаментозних препаратів, що впливають на сон і, при необхідності, пройти специфічну медикаментозну терапію.

Онкологічні захворювання

Одним з найнебезпечніших ускладнень надмірної ваги і ожиріння є онкологічні захворювання: рак нирок, стравоходу, товстої кишки, деякі види лейкозів, у жінок – рак матки і рак грудей.

Людина, що має надмірну вагу, піддається підвищеному ризику розвитку злоякісних пухлин. На сьогодні для європейських країн актуальна наступна статистика: щорічно реєструється 35 000 випадків захворювання на рак, пов’язаних саме з ожирінням. І успішний результат лікування онкологічних патологій у людей з надмірною вагою набагато нижче, ніж у людей, що не мають зайвих кілограмів.Ймовірність фатального результату в даному випадку у жінок збільшується на 14%, у чоловіків – на 20%.

Профілактика:

Збалансована дієта з високим вмістом овочів і фруктів знижує ймовірність розвитку раку.Скоротити ризик виникнення захворювання можуть і помірні регулярні фізичні навантаження.

Глава III. Про позитивне.

Процес схуднення позитивно впливає на роботу організму.З втратою зайвих кілограмів, зникають і деякі симптоми, що турбували людину з надмірною вагою. Так, схуднувши на 5-10 кг.,можна позбутися від:

Симптоми, що вимагають зниження маси тіла більш, ніж на 5-10 кг:

Глава IV. Про фізичну активність.

Після всього прочитаного Ви, напевно, вже зробили для себе висновок, що ведення здорового способу життя: збалансоване харчування і регулярні заняття спортом – запорука відмінного самопочуття і прекрасного зовнішнього вигляду.

Давайте детальніше розглянемо вплив фізичних навантажень на загальний стан здоров’я.Пропонуємо Вам ознайомитися з переліком позитивних змін в організмі, які з’являються в результаті фізичної активності та можливими труднощами.

“+”

“-“

Регулярні фізичні навантаження знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 30-40% і можуть використовуватися в якості профілактики підвищеного артеріального тиску.

Заняття спортом вимагають часу: тренування повинні носити регулярний циклічний характер, тому, не дивлячись на зайнятість, втому, лінь і ін.,необхідно знаходити сили для занять спортом. Інакше тренування, регулярність яких 1 раз на місяць, не принесуть результат.

Фізичні вправи рекомендовані і при комплексному лікуванні цукрового діабету.Заняття спортом «коригують» рівень вмісту глюкози в крові.

Багато людей, які вирішили зайнятися спортом, піддають свій організм сильним навантаженням, до яких організм не готовий. І після інтенсивних занять можуть відчувати: сильний біль в м’язах, крепатуру, що обмежує свободу руху. Такі симптоми можуть виникати поки м’язи не «адаптуються» до нових навантажень.

Комплексне використання дієтотерапії та фізичних вправ – ефективний метод боротьби з надмірною вагою.Фізичні навантаження збільшують витрата енергії і сприяють втраті жирової маси тіла.А паралельне використання збалансованого харчування значно прискорить процес схуднення і зробить цей процес безпечним.

Заняття спортом вимагають фінансових витрат.Якщо місцем для своїх тренувань, Ви вибираєте спортзал, то перша стаття витрат, в такому випадку буде купівля абонемента.Також потрібно придбати спортивний одяг і взуття для регулярних занять спортом.

Регулярні тренування є профілактикою психологічних розладів, знімають стрес і почуття емоційного спустошення.Чергування розумових та фізичних навантажень дозволяє по-новому подивитися на повсякденні турботи, дає сили у вирішенні складних ситуацій, підвищує рівень працездатності.

У людей з надмірною масою тіла, які раніше нехтували спортом, фізичні вправи часто призводять до травм, особливо до пошкодження зв’язок та суглобів.

Заняття спортом є профілактикою розвитку остеопорозу.Помірні фізичні навантаження перешкоджають руйнуванню кісткової тканини, тим самим знижуючи ризик переломів кісток.

Зайві інтенсивні фізичні навантаження призводять до перевтоми, виробленню в організмі стресових гормонів і підвищенню апетиту.Тому пам’ятайте про те, що все добре в міру.

Фізична активність допоможе в боротьбі з безсонням.Люди, які регулярно займаються спортом, мають здоровий сон і бадьоро себе почувають протягом всього дня.  
Фізичні навантаження є профілактикою ожиріння, що, в свою чергу, знижує ризик розвитку онкологічних захворювань.  
За допомогою фізичної активності можна скоригувати фігуру.Завдяки регулярним вправам, спрямованим на певні групи м’язів, можна змінити пропорції тіла і надати бажаних форм.  
Виконання активних фізичних вправ сприяє підвищенню імунітету.Це допомагає імунній системі протистояти інфекційним захворюванням.Тому люди, які регулярно займаються спортом, менше хворіють на грип та простудні захворювання.  

Корисні поради:

1. Як бачимо, колонка «+» має явні переваги.Фізичні вправи,благотворно впливають на стан здоров’я людини.Займаючись спортом, можна попередити розвиток серйозних захворювань, зміцнити імунну систему, змінити пропорції тіла.Але важливо пам’ятати, що спорт – це стиль життя.І якщо ще зовсім недавно це був не ваш стиль життя, не варто влаштовувати експерименти на витривалість для свого організму. Почніть з малого: ранкової 5-хвилинної зарядки, 10-15-хвилинних піших прогулянок, відмови від ліфта, машини, де це можливо. Коли цей мінімум фізичної активності стане прийнятним для Вас, інтенсивність навантажень можна поступово збільшувати.
2. Прийнявши рішення зайнятися спортом, виберіть той вид, який Вам подобається, і навантаження від якого будуть відповідати Вашому рівню підготовки.Можна розглянути такі варіанти, як спортивна ходьба, біг, лижний спорт, водні процедури, танці, шейпінг та інші.
Людям з надмірною вагою потрібно бути акуратними під час виконання динамічних фізичних вправ, таких як стрибки, степ-аеробіка, адже є ймовірність отримання травм суглобів і зв’язок.Краще зайнятися плаванням або аква-аеробікою.
3. Залучите до занять спортом когось із членів своєї сім’ї або друзів.Спільна фізична активність буде приносити задоволення, дарувати гарний настрій і виступати в ролі відмінного мотиватора в досягненні мети.Якщо ж серед близьких людей не вдалося знайти однодумця, заведіть собаку.Цей вірний друг ніколи не відмовить Вам в ранковій пробіжці.
4. Ніколи не зупиняйтеся. Життя – це рух! Не припиняйте заняття спортом, якщо у Вас щось не виходить або ж результати тренувань не відповідають Вашим очікуванням. Це – справа часу: і тільки доклавши зусилль, Ви неодмінно отримаєте результат, якого прагнете! Фізична активність не повинна бути «епізодичним» заходом.Вона повинна бути постійною складовою Вашого життя. Тому запасайтеся силою волі, терпінням, витримкою, інакше, як говорив Плутарх: «Кто рассчитывает обеспечить себе здоровье, пребывая в лени, тот поступает так же глупо, как и человек, думающий молчанием усовершенствовать свой голос».

Глава V. Про здорове харчування.

Безумовно, фізичні навантаження допомагають моделювати красиву фігуру, тренують силу м’язів і є профілактикою багатьох захворювань.Але досягти успіху без правильного харчування неможливо, навіть якщо в тренажерний зал ходити щодня.

Тому піклуючись про своє здоров’я, в першу чергу, подумайте про харчування.Воно повинно бути різноманітним, збалансованим, поживним і, що важливо, смачним.

Адже як говорив китайський поет Лі Бо:

«Мы есть то, что мы едим».

Саме здорова їжа допомагає нам бути активними, життєрадісними, бадьорими, повними сил та енергії.
Крім раціону, особливої уваги потребує і режим харчування.Пропускати прийоми їжі небажано.Поки ви молоді і здорові, ви вважаєте, що так буде завжди.Але якщо не дбати про своє здоров’я в молодому віці, то з часом проблем не уникнути.Завжди пам’ятайте про те, що немає нічого важливішого здоров’я.

Якщо ж ви зіткнулися з проблемою зайвої ваги, не намагайтеся вирішити її самостійно, використовуючи сумнівні рецепти дієти з Інтернету, рекомендації подруг або невідомі препарати для зниження ваги.Експериментуючи з методами зниження ваги, ви піддаєте свій організм ще більшій небезпеці.
Це ваше здоров’я, і зайва вага не тільки естетична проблема, як багато хто звик вважати, це, перш за все, недуга, лікувати яку потрібно під наглядом лікаря.

Допомогти правильно позбутися зайвих кілограмів може тільки дієтолог.Лікар виявить причину, що сприяла набору ваги, складе для вас індивідуальну систему харчування, враховуючи ваш стан здоров’я, спосіб життя та уподобання в їжі.

Дієтотерапія, допоможе не тільки впоратися з надмірною або недостатньою вагою, а й поліпшити загальне самопочуття, забути про багато хронічних недуг, зберегти здоров’я та активність на довгі роки.
Доведено, що люди, які дотримуються здорового способу життя, живуть в середньому на 10-15 років довше!

Наше здоров’я і якість життя залежить від нас.І в наших силах допомогти собі бути здоровим.Але якщо проблеми вже з’явилися, вирішувати їх потрібно спільно з кваліфікованим лікарем.
Якщо ж ви поділяєте думку про те, що проблем краще запобігати, ніж вирішувати їх, змініть своє ставлення до харчування і запам”ятайте корисні поради.

Корисні поради:

1. Дотримуйтесь режиму харчування.Не пропускайте прийоми їжі.Їжа служить для організму джерелом сил і енергії, тому, якщо хочете бути в тонусі, не ігноруйте прийоми їжі.

2. Не переїдайте.Перевантаживши свій організм, ви змушуєте працювати його на повну потужність, що рано чи пізно призведе до того, що система травлення буде виходити з ладу, створюючи дискомфорт і проблеми зі здоров’ям.
«Переедание приводит к болезни, так показывает практика». Гиппократ

3. Не наїдатися на ніч.Рівномірно розподіліть вживання їжі протягом дня, щоб до вечора не виникало відчуття сильного голоду.Ситні, калорійні вечері не дуже сподобаються вашому організму, який під час сну повинен відновлюватися, а не «справлятися» з новими завданнями, які ви ставите перед ним.

4. Обмежте вживання алкогольних напоїв. Якщо ви думаєте, що алкоголь не має нічого спільного з надмірною вагою, ви дуже помиляєтеся!
«Умерен будь в еде – вот заповедь одна,
Вторая заповедь – поменьше пей вина».
Авиценна

5. Про те, що процес вживання їжі – це ціле мистецтво і вимагає серйозного ставлення і правильного підходу, говорив ще Михайло Булгаков:
«Еда – штука хитрая. Есть нужно уметь, а представьте себе –большинство людей вовсе есть не умеют. Нужно не только знать, что съесть, но когда и как».

Знати: що, коли, в якій кількості їсти і як правильно все це приготувати – відповіді на ці питання дає дієтологія. Пізнавши секрети здорового харчування і, навчившись їх застосовувати, ви зможете правильно організувати свій щоденний режим і раціон харчування, уникнути виникнення різних захворювань і ніколи не стикатися з проблемами надмірної ваги.

І, якщо прочитавши все вищезазначене, ви ще сумніваєтеся і вам не вистачає мотивуючих факторів, щоб зайнятися покращенням свого самопочуття, і почати боротьбу з надмірною вагою, пам’ятайте про те, що ваше здоров’я – це найголовніша мотивація.

Підготовлено спеціалістом “Дієт Центр” Білан О.В.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн