Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Що таке «Кето-дієта»?

Їмо калорійно, жирно і худнемо!» – на численних сайтах і форумах зі схуднення популярний тренд – кето-дієта. Сайти, що її популяризують, обіцяють: «зниження ваги на 5-10 кілограм за перший місяць», «спалювання жиру назавжди». З’явилися численні авторські кето-дієти з докладними інструкціями та планами харчування. Книги доктора Берга й інших авторів, що пропагують цей тип харчування, стали бестселерами.
Keto

Що ж це за вид дієти? Що їдять на кето-дієті і за допомогою чого досягається ефект? Кому підходить, а кому протипоказана кето-дієта?

Що являє собою кето-дієта?

Кетогенна дієта – це низьковуглеводна дієта з високим вмістом жирів і помірним вмістом білків. Вона була розроблена для усунення симптомів епілепсії у дітей. Однак пізніше була відзначена користь цієї лікувальної системи харчування для схуднення, точніше, доцільність її застосування лікарями в певних випадках у дієтотерапії.

Суть дієти в тому, щоб «примусити» організм використовувати жири як основне енергетичне джерело для організму, тоді як при збалансованому харчуванні таку функцію виконують вуглеводи.

У класичному варіанті кетогенної дієти розрахунок жирів і білків в щоденному раціоні проводиться виходячи зі співвідношення 4:1. При цьому головне правило цього виду харчування – мінімальна кількість вуглеводів у меню.

Щоб проаналізувати вплив низьковуглеводної дієти на організм, розглянемо, як працює кето-дієта для схуднення.

На чому заснований ефект кетогенної дієти?

Збалансований раціон харчування містить у собі три незмінних і рівносильно значущих компоненти: білки, жири й вуглеводи. При дотриманні кетогенної дієти виникає дефіцит вуглеводів, і організм починає виробляти аналоги глюкози – «кетони». Роль основного «годувальника» починають виконувати жирові запаси: так званий «резервний» жир починає розщеплюватися, кров збагачується кетоновими тілами, які, використовуються як енергетичне підживлення.

Принцип дії кето-дієти виглядає наступним чином: перша фаза – введення організму в стан кетозу, на другому етапі відбувається вироблення кетонів, третя фаза – спалювання підшкірного жиру.

Які плюси й мінуси кето-дієти?

Keto

Організм не відчуває голоду, оскільки не піддається обмеженням у вживанні калорій, при цьому жирові відкладення витрачаються – це, як стверджують, плюси дієти. Але чи означає це, що цей принцип харчування є безпечним, дає не тільки результат, але і приносить користь організму? Розгляньмо не тільки плюси, а й мінуси цієї дієти.

Чим небезпечна кето-дієта? При використанні низьковуглеводної системи харчування мозок і організм у цілому функціонує в «аварійному» режимі: йому не вистачає енергії вуглеводів. Дефіцит вуглеводів призводить до втрати рідини. Отже, схуднення відбувається не тільки через спалювання жиру, але і через втрату води.

Повне вилучення вуглеводів з раціону може завдати шкоди здоров’ю. Коли розглядається користь і шкода цього типу харчування і порівнюються результати до і після дієти, обов’язково потрібно звернути увагу на побічні ефекти, негативні наслідки й протипоказання:

На думку лікарів, кето-дієта може розглядатися в деяких випадках для схуднення, як елемент програми зниження ваги, проте не для самостійного зниження ваги, або якщо ви все ж зважилися на експерименти, перш ніж її використовувати, необхідно зважити всі «за» і «проти», і проконсультуватися з дієтологом.

Як складати меню для кето-дієти?

Що можна їсти на кето-дієті?

Списки продуктів, які можна вживати містять:


Що не можна їсти тим, хто дотримується кето-дієти?

За «правилами» кето-дієти у список заборонених продуктів потрапляють:

Повільні вуглеводи з низьким глікемічним індексом можуть додаватися до складу раціону з розрахунку 30-100 г на добу.

Дозволені продукти на кето-дієті – джерела вуглеводів:

Keto

Залежно від виду кетогенної дієти існують різні правила і варіації вживання вуглеводів: їх можна додавати в щоденний раціон кожні три дні, або один раз кожні два тижні.

Один з варіантів – циклічна кето-дієта. Її сенс у тому, що кетоз чергується з «завантажувальними» днями. Мета «завантажувальних» днів – повернути організму втрачений глікоген (енергетичний резерв організму).

У книгах і на сайтах про кето-дієти, можна знайти таблиці з докладним описом різних варіантів меню, рекомендації щодо того, скільки можна сидіти на цій дієті. Однак використання кето-дієти може мати серйозні ризики при самостійному застосуванні. Кето-раціон може бути використаний при складанні індивідуальних лікувальних програм харчування як основа або застосовуватися на короткий період, як частина дієтологічної стратегії за показаннями і під контролем лікаря. Але розроблятися такий раціон повинен дієтологом, після виключення ряду патологій і протипоказань за станом здоров’я.

Для тих, хто розпочинає худнути, дуже важливо отримати консультацію кваліфікованого фахівця, оскільки використання кето-раціону і рекомендацій щодо його застосування з інтернету може завдати значної шкоди здоров’ю, і результат зі зниження ваги, якщо і буде, то короткочасний, і доведеться починати все з нуля – не тільки процес схуднення, але і відновлення здоров’я.

Якщо ж раціон буде розробляти лікар, з урахуванням причин набору ваги, стану здоров’я, ваших індивідуальних особливостей способу життя, харчових звичок – ви отримаєте персональний план харчування, який найбільше підходить саме для вас, а не для середньостатистичної людини, якої не існує. Дотримуючись системи харчування, сформованої фахівцем, ви зможете схуднути без шкоди здоров’ю і навчитеся підтримувати вагу в нормі тривалий час.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (11 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн