Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Навіщо потрібен дієтолог для схуднення

Прийняття рішення про схуднення відбувається по-різному: для когось – це певна цифра на вагах, побачене по-новому власне фото, сказане кимось різке слово або зростаючі проблеми зі здоров’ям. У кожного своя причина і момент, коли приходить розуміння про необхідність позбавлення від зайвих кілограмів. За цим розумінням приходить нове питання: «Як?». І чи потрібно звертатися за допомогою до фахівця-дієтолога, щоб вирішити дану проблему?


Сьогодні можна знайти інформацію про безліч способів худнення – від простих порад до комплексних дієт. Інтернет пропонує тисячі різних варіантів, «які гарантують» швидкий ефект. Досить задати потрібні пошукові слова і можна вибирати з численних дієт, і не менш численних «засобів для експрес-схуднення»: ягід, кави, тайських таблеток, фармацевтичних препаратів, поясів і т. ін. І всюди обіцянки позбутися зайвих кілограмів – швидко і без зусиль. Крім того, в більшості фітнес-клубів інструктори з фітнесу та тренери дають рекомендації з харчування або навіть розписують дієти для зниження ваги.

Так чому ж при такій доступності дієт і способів зниження ваги більшість спроб схуднення не дають результату, а число людей, які страждають від надмірної ваги і проблем, пов’язаних з нею, стрімко зростає, та ожиріння набуває масштаби епідемії?

За останні 35 років кількість людей, які страждають ожирінням, у всьому світі зросла більш ніж у 2 рази. Більша частина населення планети проживає в країнах, де від наслідків надмірної ваги і ожиріння помирає більше людей, ніж від наслідків нестачі маси тіла. В Україні понад чверть населення країни мають зайву вагу.

І чому при доступності інформації про різні способи зниження ваги і безлічі варіантів інтернет-дієт самостійні зусилля, спрямовані на схуднення, в більшості випадків обертаються поверненням зайвої ваги або її збільшенням, підірваним здоров’ям, розчаруванням і відчуттям безвиході?

Причини – численні. Неефективні і небезпечні засоби зниження ваги – одна з них.

Для зниження ваги можуть застосовуватися такі методи:

При безграмотному використанні, будь-які методи і засоби можуть або не мати результату, або призводити до негативних ефектів, навіть, якщо деякого зниження ваги вдалося домогтися. За відсутності кваліфікованого підходу, у схудненні «приймає участь» не лише жирова тканина (кількість якої і треба знизити), але і м’язову тканину, сполучну і всі рідини організму (в основі яких – вода, яка миттєво поповнюється).

На жаль, з багатьох варіантів корекції ваги, лише частина – ефективні і безпечні, враховують фізіологічні процеси, індивідуальні особливості, забезпечують не тільки зниження ваги, але і збереження досягнутих результатів на тривалий період.

Про наслідки застосування незбалансованих дієт і надмірних фізичних навантажень з різким зниженням харчування – ми неодноразово писали; доцільність застосування фармакологічних препаратів для зниження ваги і методів психологічного впливу – повинен визначати тільки лікар. Хірургічні процедури мають чіткі показання до проведення і є також виключно медичним призначенням.

Метод підрахунку калорій також не дозволяє вирішити проблему надмірної ваги. Оскільки кількість калорій – це тільки один з численних параметрів, який необхідно контролювати для схуднення. Крім того, при самостійному розрахунку калорійності дієти помилка може становити від 1500 до 2000 ккал.

Розробка індивідуальної дієти для корекції ваги – це компетенція фахівця з вищою медичною освітою. Чому? Давайте розбиратися.

Навіщо потрібен дієтолог?

Чим відрізняється процес корекції ваги кваліфікованим фахівцем?

При зверненні до лікаря-дієтолога ви не отримаєте обіцянку про негайне позбавлення від зайвих кілограмів і загальних рекомендацій щодо харчування, які однаково підходять для всіх.

Процес корекції ваги повинен бути строго індивідуальним, поступовим, враховувати фізіологічні особливості організму. Це повинна бути спільна робота дієтолога і пацієнта.

Зусилля лікаря будуть спрямовані на виявлення та усунення причин, які призвели до проблем з вагою, на нормалізацію обміну речовин та інших важливих процесів в організмі, в результаті чого і буде відбуватися зниження ваги. Завдання пацієнта – сумлінно виконувати рекомендації.

Допомога лікаря-дієтолога дозволяє отримати кваліфікований та індивідуальний підхід до вирішення проблеми надмірної ваги.

Так в DietCenter для розробки програми корекції ваги і раціону харчування лікарі використовують і враховують такі дані:

Існує кілька типів ожиріння, залежно від яких застосовується та чи інша схема дієтотерапії і розробляється дієтологічна програма:

  1. Підшкірне ожиріння – коли жирові відкладення знаходяться в підшкірно-жировому шарі.
  2. Вісцеральне ожиріння – жирові відкладення знаходяться на внутрішніх органах.
  3. Метаболічний синдром – коли відкладення жиру, яке знаходиться на внутрішніх органах, призводить до порушення чутливості тканин до інсуліну, а також – до порушення обмінних процесів організму.

Крім цих даних лікарі DietCenter проводять детальний збір анамнезу, за необхідності можуть бути призначені додаткові дослідження: біохімічні, функціональні, дослідження гормонального фону.

Пацієнт повідомляє мету свого звернення до дієтолога, з’ясовуються та аналізуються супутні патології, харчові звички, уподобання в їжі, фізична активність, особливості способу життя, які впливають на режим і раціон харчування.

У DietCenter пацієнт проходить діагностику складу тіла, яка дозволяє отримати більше 20 важливих показників. Крім вищенаведених, використовуються показники: індекс маси тіла, активна клітинна маса, площа поверхні тіла, індекс талія-стегна, вага підшкірного жиру, внутрішній (вісцеральний) жир, скелетно-м’язова маса, загальний стан м’язової тканини, кісткова маса, загальна вода в організмі, коефіцієнт швидкості старіння і ін.

Діагностичні показники лікар-дієтолог аналізує і використовує при розробці тактики дієтотерапії. На підставі численних індивідуальних даних і параметрів розробляється персональна дієтологічна програма.

Під час наступних прийомів лікар контролює і враховує для подальших призначень:

На певних етапах здійснюється повторна діагностика, при якій оцінюється динаміка змін і коригується програма лікування.

Прогнози щодо темпів зниження ваги робляться, ґрунтуючись на результатах діагностики, стану здоров’я та індивідуальних особливостей пацієнта, з урахуванням фізіологічно допустимих норм – безпечних для здоров’я і оптимальних для довгострокового результату.

Авторська методика лікаря Бровко Д.О., застосовувана в роботі всіх фахівців DietCenter, високоефективна. І при дотриманні всіх рекомендацій, забезпечує успішне подолання проблем з вагою. Результати – строго індивідуальні, але в середньому пацієнти DietCenter втрачають 3-5% в місяць від початкової ваги.

Важливо розуміти, що динаміка ваги залежить від кількості жирової тканини пацієнта: чим показник вище – тим зайві кілограми йдуть простіше, чим нижче – тим важче організм віддає залишений «резервний запас енергії».


Як дієта змінює життя?


«Дієта» в перекладі з грецької мови означає «спосіб життя». Потрібно розуміти, щоб домогтися нормалізації ваги і надалі її підтримувати, потрібно не тільки дотримання дієти в певний період, а зміна харчових звичок і способу життя. За відсутності таких змін, повернення до старих звичок призведе до поступового повернення проблем з вагою та зі здоров’ям.

Тому раціон харчування повинен бути таким, якого можна було б дотримуватися постійно. Це повинна бути дієта, дотримання якої не вимагає голодування, жорстких обмежень в кількості та асортименті продуктів.

Смачна дієта в DietCenter

Раціон дієтичного харчування, що розробляється фахівцями DietCenter не передбачає голодування або відмову від улюблених продуктів. Меню дієти вибудовується з максимальним урахуванням харчових побажань і вподобань, якщо це можливо на даному етапі дієтотерапії.

У дієті, за авторською методикою Бровко Д.О., допускається вживання майже всіх продуктів. За бажанням пацієнта в раціон долучаються продукти, які традиційно не є дієтичними і заборонені в інших дієтах. Шоколад, морозиво, картопля, хліб, макаронні вироби, суші, вареники і навіть алкоголь – ось далеко не повний список «НЕ дієтичних» складових дієти DietCenter.

Результат досягається без голодування, без застосування БАДів або нетрадиційних методів, харчуванням улюбленими і доступними продуктами, але в певних пропорціях і поєднаннях.

Багаторічний досвід роботи клініки і унікальна методика дозволили створити дієти, призначені для людей з різними особливостями стану здоров’я і в різні життєві періоди.

Основні напрямки роботи DietCenter:

Крім того, при розробці дієти, береться до уваги і такий важливий фактор, як різні фінансові можливості пацієнтів. Але незалежно від цього фактору – меню буде різноманітним, ситним і збалансованим.

Приклад дієтичного раціону

Варіант 1

Сніданок – омлет, хліб.

Обід – суп овочевий, м’ясо відварне, салат овочевий.

Вечеря – м’ясо відварне, салат овочевий зі сметаною.

Варіант 2

Сніданок – бутерброд з маслом і сиром, стакан йогурту.

Обід – борщ, риба у фользі, салат з буряка з рослинною олією.

Вечеря – яловичина у фользі, каша пшенична, салат з печених овочів.

Варіант 3

Сніданок – сирники, фруктовий сік

Обід – окрошка, тефтелі м’ясні в томатному соусі, салат «Грецький», хлібці висівкові з авокадо

Вечеря – кальмари, фаршировані овочами, гриби в сметанному соусі, відварна картопля.

Незважаючи на професійний підхід, персоналізацію роботи і створення максимально комфортних умов в період дієтотерапії, існують поширені помилки пацієнтів, які можуть перешкодити досягненню і збереженню результату:

  1. Впевненість, що кілька відвідувань дозволять отримати розроблені дієти, із зазначенням калорійності щодо кожного продукту і далі харчуватися самостійно, без спостереження дієтолога. Часта помилкова думка – це, що, отримавши професійну консультацію раз, надалі можна легко скласти дієту самостійно.
  2. Досягнувши певного результату, пацієнти з часом перестають дотримуватися рекомендацій, що поступово призводить до повторного набору ваги.
  3. Відсутність розуміння і готовності довго працювати над собою, змінюючи звички харчування і спосіб життя.
  4. Не усвідомлюється необхідність супроводу дієтологом на всіх етапах дієтотерапії.


Навіщо допомога у дієтолога до досягнення результату?

Після перших успіхів, деякі пацієнти вважають, що далі допомога фахівця вже не потрібна, і можна впоратися самостійно. Це помилка.

Досягнення результату і його стабілізація, вимагають таких же зусиль і контролю фахівця, як і перші етапи зниження ваги. Крім того, перебувати під наглядом у лікаря-дієтолога важливо, оскільки в ході дієтотерапії тип ожиріння може змінюватися. Також тип ожиріння може змінюватися і з віком, що потребує розробки іншої тактики і схеми лікування. З цих причин дієта, яка підходила в попередній період, вже може бути неефективною.

Трапляється, що після завершення курсу стабілізації, пацієнти не дотримуються рекомендацій, а після набору ваги, затягують з відвідуванням дієтолога, намагаючись повернути нормальну вагу за допомогою попередньої дієти.

Спостереження лікаря під час корекції ваги необхідне з наступних причин:

  1. Вибір тактики дієтотерапії для конкретної людини здійснюється з урахуванням індивідуальних показників, які змінюються в ході дієтотерапії; їх динаміка вимагає моніторингу.
  2. Курс дієтотерапії передбачає певні інтервали, в які проводиться оцінка змін і коригування схеми лікування.

У DietCenter для пацієнтів при першому відвідуванні передбачений інтервал в 1 тиждень, при повторних – два тижні. При розробці подальшого раціону також враховується повнота дотримання дієти і виконання рекомендацій.

  1. Через 5-6 тижнів виконується повторна діагностика складу тіла, для з’ясування змін показників, перш за все – рівень основного обміну і жирової маси. Це необхідно, тому що основне завдання дієтотерапії – досягти оптимальних значень жирової тканини (а не тільки ваги). Саме цей показник, при знаходженні в нормі, дозволить зберегти досягнутий результат надалі, під час переходу на самостійне складання раціону харчування.


Період стабілізації: для чого він потрібен?

Після досягнення оптимальних діагностичних показників, ваги і зовнішніх перетворень, до яких прагнув пацієнт, наступає період стабілізації. Даний етап є обов’язковим, він необхідний, щоб зафіксувати досягнутий результат, закріпити отримані знання з організації здорового харчування.

За умови виконання всіх призначень, результат буде досягнутий і стабілізований. А при подальшому дотриманні рекомендацій проблема зайвих кілограмів не виникне знову.

Завдання лікаря-дієтолога – це не короткострокова дієта, що за всяку ціну призводить до зниження ваги; це комплекс заходів, спрямований на виявлення та усунення причин, які призвели до проблеми, відновлення здоров’я і вже, як наслідок – нормалізація ваги і довгостроковий результат.

Рівень знань і кваліфікація дієтолога дозволяє не тільки рахувати калорії, білки, жири і вуглеводи. При розробці дієти лікарі DietCenter використовують медичні знання і навички, враховують індивідуальні особливості і вподобання, щоб процес корекції ваги був безпечним, ефективним і максимально комфортним.

Кожна персональна дієта в DietCenter – це не тільки праця конкретного фахівця, а результат 17-річного досвіду роботи клініки, накопичених знань, ефективності унікальної авторської методики Бровко Д.О.

Такий підхід і забезпечує ефективне вирішення проблем надмірної ваги і відрізняє даний процес від спроб схуднення шляхом інтернет-дієт і доморощених порад для всіх і від усього.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн