Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Розвантажувальні дні: правила і безпека

Розвантажувальні дні багато хто вважає ефективним інструментом в боротьбі із зайвими кілограмами. Численні меню «розвантажень» і поради: «Як схуднути за один день» є практично на кожному сайті або форумі про зниження ваги.


Чи дійсно розвантажувальні дні ефективні для боротьби з надмірною вагою і який вплив вони можуть чинити на наш організм? Як правильно організувати розвантажувальний день? Про які заходи безпеки ми повинні пам’ятати, плануючи таку процедуру?

У чому суть розвантажувальних днів?

Розвантажувальний день – це не голодування або підрахунок калорій, а часткова відмова від деяких продуктів (обмеження певних нутрієнтів – білків, жирів або вуглеводів) з дозуванням кількості їжі. Дана процедура проводиться 1-2 рази на тиждень з метою запобігання набору ваги і нормалізації роботи організму.

У цей день раціон харчування складається з певного набору і кількості продуктів, які рівномірно розподіляються на порції протягом дня. Одне з важливих правил розвантажувального дня, як і системи здорового харчування в цілому – дотримання питного режиму – вживання достатньої кількості чистої води.

Виділяють різні види і варіанти розвантажувальних днів, які можуть використовуватися епізодично або входити до складу різних дієтологічних програм. При грамотному застосуванні, такі процедури мають на організм позитивний вплив:


Показання та протипоказання до застосування розвантажувальних днів

Розвантажувальні дні показані при надмірній вазі, а також для корекції ваги і поліпшення загального самопочуття – як елемент загального курсу дієтотерапії.

Меню розвантажувальних днів розробляється з урахуванням стану здоров’я, особливостей організму, наявності хронічних захворювань, вподобань в їжі і багатьох інших важливих факторів.

З лікувально-профілактичною метою «розвантаження» показані при таких захворюваннях:


Важливо!
При хронічних захворюваннях намір провести розвантажувальний день – привід для обов’язкової консультації з профільним фахівцем.

Незважаючи на те, що дана процедура застосовується в комплексних програмах корекції ваги і може бути використана при різних захворюваннях, показані розвантажувальні дні далеко не кожному, а їх проведення підпорядковане ряду правил.

Розвантажувальні дні протипоказані:


Практика використання розвантажувальних днів в DietCenter за методикою лікаря Бровко Д.О.

Застосування розвантажувальних днів фахівцями дієтологічних центрів здоров’я та смачної дієти – є одним з елементів дієтотерапії. Основне завдання розвантажувальних днів в DietCenter – можливість зробити дієтотерапію більш щадною і швидше скорегувати можливий набір ваги після нерегламентованого прийому їжі (дієт-харчування не прописується на даний прийом їжі). Також дана процедура дозволяє скорегувати супутні патології, надаючи оздоровчі ефекти; отримати задоволення від максимального вживання улюбленого продукту, який обмежений у інші періоди дієтотерапії.

Правила призначення розвантажувальних днів в DietCenter:

  1. Розвантажувальні дні призначаються з другого тижня дієтотерапії.
  2. Призначається один розвантажувальний день на тиждень. За необхідності, лікар може призначити два розвантажувальних дні (за згодою пацієнта).
  3. Призначається розвантаження, яке оптимально відповідає схемі дієтотерапії пацієнта.

Розвантажувальні дні не призначаються в разі, якщо:

Розвантажувальний день для кожного пацієнта призначається індивідуально. При призначенні обов’язково враховуються: стан здоров’я, смакові вподобання, переносимість тих чи інших продуктів, наявність алергії та інших супутніх патологій, схема дієтотерапії на даному етапі і багато іншого.

Види розвантажувальних днів

Виділяють три види розвантажувальних днів: білкові (вживаються молочні продукти, нежирні сорти риби/м’яса з можливою комбінацією з деякими овочами), вуглеводні (вживаються овочі, фрукти, сухофрукти, каші) і змішані, мається на увазі – комбінація білкових і вуглеводних продуктів.

У DietCenter розроблені численні варіанти розвантажувальних днів, які дозволяють максимально враховувати показання до призначення та індивідуальні особливості пацієнта:

Попри уявну простоту комбінацій продуктів і доступність інформації про різні варіанти розвантажувальних днів, необхідно пам’ятати, що дана процедура є медичним призначенням. Її проведення вимагає індивідуального підходу та консультації лікаря.

При виборі і призначенні раціону для розвантаження потрібно брати до уваги ряд чинників: від доцільності проведення даної процедури для конкретної людини, до наявності протипоказань вживання будь-яких продуктів або їх комбінацій при конкретних захворюваннях – а це під силу тільки фахівцеві. Тому вибір методики розвантаження слід довірити лікареві –  тільки в цьому випадку розвантажувальні дні принесуть максимум користі організму.

Неграмотне використання розвантажувальних днів, може негативно позначитися на стані здоров’я: викликати загострення хронічних захворювань, вітамінну недостатність, дефіцит основних поживних елементів.

Зловживання розвантажувальними днями може призвести до виникнення захворювань і дати «зворотний ефект» – уповільнити або зупинити процес спалювання жирової тканини, а також спровокувати головні болі, безсоння, млявість, зниження рівня гемоглобіну, порушення роботи травної системи, порушення обміну речовин. Серію розвантажувальних днів можна проводити тільки під наглядом лікаря.

Чи ефективні розвантажувальні дні для схуднення?

Розвантажувальні дні, як і короткочасні дієти, не принесуть будь-якого значного ефекту для вирішення проблеми надмірної ваги. Періодичні розвантаження за короткі терміни не можуть позбавити зайвої ваги, яка накопичувалася місяцями або навіть роками. Без перегляду щоденного раціону і вибору оптимального фізичного навантаження розвантажувальні дні для схуднення неефективні.

Повернення до звичного раціону харчування потягне за собою повернення скинутих кілограмів, навіть якщо скинути щось все-таки вдалося. Крім того, за відсутності здорового раціону такі стрибки в харчуванні – скоріше шкідливі, ніж корисні. Якщо впродовж одного дня обмежити себе в харчуванні, а на наступний день «компенсувати» нез’їденим вчора, то ефект від цього буде негативний.

Завдання розвантажувальних днів – дати організму відпочинок від переїдання, стимулювати нормалізацію обміну речовин. Щоб істотно вплинути на процес схуднення – потрібна система харчування, яка дозволить без стресу і шкоди для здоров’я домогтися фізіологічного зниження ваги з фіксацією результату на тривалий період.

Але якщо ви все ж вирішили влаштувати собі «розвантаження», пам’ятайте про показання і протипоказання до даної процедури. Щоб «розвантаження» було дійсно ефективним і принесло користь – проконсультуйтеся з фахівцем. За наявності хронічних захворювань – рекомендації лікаря можуть запобігти численним проблемам зі здоров’ям. І навіть якщо ви маєте чудове здоров’я, не забувайте, що розвантажувальні дні є тільки доповненням до здорового способу життя і збалансованого харчування.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн