Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Рівень оксидантного стресу: як визначити та на що впливає

Рівень оксидантного стресу: як визначити та на що впливаєПорушення обміну речовин і енергії, накопичення активних агентів, що ушкоджують, що ініціюють пошкодження клітин і призводять до розвитку різних патологічних станів, отримало назву оксидативного стресу.

Окислювальний стрес є результатом дисбалансу між утворенням радикалів і здатністю організму нейтралізувати їх за допомогою екзогенних і ендогенних антиоксидантів. Ендогенні антиоксиданти включають антиоксидантні ферменти. Ці ензими метаболізують вільні радикали та їх побічні продукти, знижуючи окислювальний стрес.

Зміна в генетичному коді цих ензимів може вплинути на їх ферментативну антиоксидантну активність і, таким чином, на рівень вмісту активних форм кисню, окислювальний стрес і ризик розвитку захворювань.

Окислювальний стрес може стати причиною розвитку таких хронічних захворювань, як остеопороз, інсулінозалежний діабет, нейродегенеративних, серцево-судинних захворювань і раку.

Окислювальний стрес викликає інсулінорезистентність адипоцитів, сприяє збільшенню секреції адипоцитами лептину, IL6, TNFα.

Під дією АФК знижується секреція адипоцитами адипонектину. Адипонектин грає важливу роль в регуляції кількості жирової тканини в організмі. Порушення його секреції призводить до значного збільшення вісцеральної жирової тканини і до неефективності звичайних методів схуднення.

Ознаки, що виникають при окислювальних процесах в організмі: головні болі, що не проходять самостійно, порушення нормального функціонування шлунково-кишкового тракту, висипи на шкірі, хронічна слабкість і втома, періодично повторювані м’язові болі, зниження концентрації уваги, ранній прояв сивини і зморшок, часто повторювані вірусні та бактеріальні захворювання, погіршення зорової та слухової функції.

Екзогенні антиоксиданти, одержувані з їжі, включаючи вітамін С, вітамін Е і каротиноїди, грають важливу роль в запобіганні та скороченні окислювального стресу.

У DietCenter ми можемо виявити генетичну схильність до окислювального стресу при проведенні ДНК досліджень в діагностичному пакеті «Антиоксиданти». Він містить дослідження за параметрами генів SOD1, SOD2, CAT20, які кодують антиоксидантні ферменти, функція яких захист внутрішньоклітинного простору від постійно утворюваних в організмі високотоксичних кисневих радикалів.

Результати генетичного тестування «Антиоксиданти» дають можливість:

Детальніше про ДНК дослідження: https://dietcenter.com.ua/uk/poslugi/dnk-doslidzhennya

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн