Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Петрушка

Петрушка належить до родини селерових дворічних рослин, її батьківщиною вважається узбережжя Середземномор’я. Переважно росте на кам’янистому наносному ґрунті недалеко від води.

Петрушку почали культивувати ще в античній Греції. Згодом її розповсюдження та популярність росли, і у середньовіччі вона стала звичною пряністю по всій Західній Європі. У Росії петрушка також відома з давніх часів, але спочатку її вирощували як лікарську рослину. Ця дивовижна рослина є одним з найбільш часто уживаних інгредієнтів у народній та традиційній медицині, адже вона чудово справляється з багатьма хворобами.
Петрушка містить величезну кількість мінералів та корисних речовин, а вміст вітаміну С перевищує показники багатьох фруктів та овочів. Наприклад, сто грамів молодої зелені петрушки містить 2 добові норми вітаміну С, що майже у два рази перевищує показники лимона. Цей пряний овоч має досить велику кількість каротину, що дозволяє поставити його на один рівень із морквою. У ста грамах петрушки також 2 добові норми такого важливого мікроелементу як провітамін А. У цій дивовижній зелені є вітаміни групи В, фолієва кислота та солі заліза, магнію й калію, а також інулін, який регулює кількість та обмін глюкози в крові.
Петрушку застосовують при хворобах нирок, виразці, гастриті. Вона незамінна при поганому зорі та запальних процесах. Неймовірно корисною властивістю цієї зелені також є здатність чудово відбілювати зуби та зміцнювати ясна.

Особливо гармонійно петрушка поєднується з тушкованими та свіжими овочами, м’ясними продуктами та рибою. Важливо, що ця зелень не втрачає своїх цілющих та смакових якостей навіть при тривалій термічній обробці.
Найчастіше петрушку використовують у свіжому та сушеному вигляді, рідше в солоному. Її листя отримало широке застосування у всіляких салатах, а стебла та коренеплоди виступають у ролі відмінної добавки до супів та гарнірів. Особливо вишукано вона поєднується з рибою. Свіжа зелень петрушки, яка підлягала заморожуванню, повністю зберігає всі свої властивості протягом досить тривалого часу.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн