Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Особливості харчування мами при алергії у малюка на грудному вигодовуванні

Алергічні реакції – одна з поширених проблем, з якою стикаються мами малюків на грудному вигодовуванні. У перші місяці життя всі необхідні поживні речовини дитина отримує виключно з молоком матері, а разом з ним і можливі алергени. Імунна система малюка ще не сформована, тому навіть найпростіші за складом продукти можуть стати причиною алергічних проявів. В такому випадку в першу чергу необхідно скорегувати раціон мами.

 

Коли необхідна гіпоалергенна дієта для мами

 

Зміни в раціоні харчування необхідні, коли у малюка на грудному вигодовуванні виникають будь-які прояви алергії:

 

Крім цього, гіпоалергенна дієта для мами рекомендована:

 

Основні принципи гіпоалергенного меню для годуючих мам

 

Перше, що потрібно розуміти, – у малюка не може бути алергії на грудне молоко – тільки на окремі компоненти, які потрапляють в нього разом з харчуванням матері. Крім того, саме материнське молоко допомагає дитині сформувати міцну імунну систему і забезпечити повноцінний розвиток. Тому навіть у разі вираженої алергічної реакції вкрай важливо внести зміни в раціон мами і зберегти грудне вигодовування.

 

Правила харчування мами при алергії немовляти

 

Білок коров’ячого молока – найпоширеніший алерген. Незважаючи на всю користь молочної групи для підтримки лактації, молочні продукти необхідно тимчасово виключити з меню мами. При тривалій безмолочній дієті проконсультуйтеся з лікарем з приводу прийому препаратів вітаміну D і кальцію.

 

В іншому ж слід дотримуватися кількох ключових правил харчування при дотриманні неспецифічної гіпоалергенної дієти:

 

 

Харчовий щоденник: що це і навіщо потрібен

 

При алергічних проявах у немовляти годувальниці важливо вести харчовий щоденник. Тут мама відзначає всі страви і продукти, які вона приймає в їжу протягом дня. Таким чином, будь-які зміни в стані дитини можна співвідносити з вживанням тих чи інших продуктів і вчасно їх виключити/замінити. Ведення харчового щоденника допомагає мамі відслідковувати реакції малюка і поступово вводити безпечні для його самопочуття продукти, розширюючи свій раціон.

 

Продуктовий склад гіпоалергенної дієти: що можна і не можна

 

Умовно всі продукти харчування можна розділити на 3 основні категорії.

 

Низькоалергенні продукти – позиції з цього списку рідко викликають алергічні реакції, тому безпечні для дітей і можуть служити основою раціону годуючої мами.

До них відносяться:

 

Продукти із середнім алергенним потенціалом варто вводити плавно і невеликими кількостями під час гарного самопочуття малюка:

 

Високоалергенні продукти на перших порах слід повністю виключити, поступово вводячи їх в меню мінімальними порціями в якості доповнення до основного раціону:

 

Детальний ведення харчового щоденника, дотримання принципів здорового харчування і поступове розширення складу раціону допоможуть мамі виявити і виключити продукти, що викликають у немовляти алергічні реакції.

На підставі перерахованих рекомендацій може бути складена загальна гіпоалергенна дієта. Для розробки персонального раціону з урахуванням стану здоров’я малюка, особливостей організму мами і її особистих вподобань в питаннях харчування варто звернутися за професійною дієтологічної допомогою.

 

Індивідуальний план харчування годуючої мами

 

Врахувати всі фактори і самостійно скласти повноцінний план харчування при обмеженій кількості дозволених продуктів непросто. Розібратися в тонкощах здорового раціону при грудному вигодовуванні і сформувати персональний меню допоможе медичний фахівець з харчування – лікар-дієтолог.

 

Лікар призначить і проведе необхідні дослідження, проаналізує інформацію про перебіг вагітності і пологів, з’ясує стан здоров’я мами і малюка.

Дієтолог допоможе жінці організувати окремий стіл харчування, який максимально відповідає її потребам і потребам малюка, складе рекомендації з вибору продуктів і адаптації рецептів для дієти. Спеціаліст врахує особливості обміну речовин і зробить розрахунок добової калорійності і складу раціону, що дозволить отримувати материнському організму необхідні поживні речовини в повному обсязі.

 

Тільки лікар-дієтолог може грамотно поєднати дієту з планом харчування для вирішення додаткових завдань:

 

Персональне меню від дієтолога звільнить молоду маму від питань, що можна і не можна їсти, які продукти придбати на тиждень, коли і в якій кількості приймати їжу, що і як приготувати на сніданок, обід або вечерю.

Звернувшись за допомогою до дієтолога, мама отримає смачний і різноманітний план харчування, який допоможе малюку позбутися алергічних проявів і забезпечить якісне грудне вигодовування.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн