Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Ода та користь вівсяної каші

Вівсяна каша давно вважається продуктом дієтичним. Більше того, вчені вважають її одним з продуктів, що можуть впливати на тривалість життя та оздоровлювати організм в цілому. Саме тому, користь і шкода вівсяної каші постійно перебувають під пильною увагою фахівців.

Ця каша дуже поживна за своїм складом. Користь вівсяної каші в тому, що вона містить багато білків рослинного походження, різних вітамінів, крохмалю та таких мікроелементів, як залізо та фтор, калій та фосфор, цинк та магній, марганець та йод, хром та нікель.

Вівсяна каша здатна підвищувати тонус та покращувати настрій. Справа в тому, що така користь вівсяної каші обумовлена присутністю в ній вітаміну В6, який активно стимулює вироблення такої речовини, як серотонін, який безпосередньо впливає на ці процеси.

Відомо, що вівсяні пластівці містять в собі каротин, вітаміни А, токоферол, рибофлавін та тіамін. Користь вівсяної каші в наявності нікотинової та пантотенової кислот, ніацину та піроксину. Є в ній і такі органічні кислоти, як малонова, щавлева, ерукова та ефірні масла. Містить вівсяна каша вітамін К, який сприяє попередженню остеопорозу, поліпшує згортання крові та відіграє одну з основних функцій у нормальній роботі нирок.

Завдяки наявності у складі цього продукту такого поєднання, як біотин, так званого вітаміну Н, користь вівсяної каші проявляється у загальному зміцненні організму та поліпшенні самопочуття. Це обумовлене тим, що ця речовина необхідна для нормального обміну білків, амінокислот та холестерину. При цьому, у вівсяній каші є глютен, який здатен істотно знизити рівень шкідливого холестерину, що, в свою чергу, покращує стан серцево-судинної системи в цілому.

Також, користь вівсяної каші полягає в речовинах, що захищають організм від сполук вільних радикалів та підвищують імунітет. Першу функцію виконує присутній у вівсянці вітамін Е, а іншу – такі мікроелементи, як марганець та цинк. Крім того, вони ж сприяють зміцненню кісткових тканин.

Не секрет, що користь вівсяної каші у її неймовірній поживності. Складні вуглеводи, які входять до її складу, мають високу харчову та енергетичну цінність. Ці вуглеводи, при перетравленні в організмі, повільно перетворюються на глюкозу, яка також поступово всмоктується в кров, що дозволяє підтримувати рівень цукру в організмі на нормальному рівні.

Користь вівсяної каші в тому, що її харчові волокна здатні абсорбувати на себе шкідливі для організму людини речовини та виводити ці шлаки назовні. Регулярне вживання в їжу вівсянки взагалі сприяє нормальному функціонуванню кишечника, також очищуючи і його. Поліпшується засвоєння жирів, що теж важливо.

Але не у всіх випадках вівсянка є виключно корисним продуктом. Шкода вівсяної каші може бути в тому, що в ній міститься фітинова кислота. Це з’єднання перешкоджає всмоктуванню такого необхідного організму кальцію. Більше того, постійне вживання вівсянки вимиває кальцій з організму і це, дійсно, може в ряді випадків стати серйозною проблемою. Але, мабуть, це – єдине, чим може бути шкідлива ця чудова каша.

Безумовно, коли йде мова про смачний та корисний сніданок, вівсяна каша стає гарним вибором для людини, яка дбає про зміцнення свого здоров’я. Але надто велика її користь та настільки незначна шкода, що в більшості випадків на це не варто звертати уваги!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн