Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Наслідки незбалансованих дієт

Бажання схуднути іноді стає настільки сильним, що люди готові вдатися до будь-яких методів боротьби з надмірною вагою, аби досягти швидкого результату. Нехтуючи правилами здорового харчування та безпеки, багато хто використовує екстремальні види схуднення, вважаючи, що таким чином зможуть досягти більшої ефективності.

Кавуни та вівсянка, кефір і яблука, гречка і вода, рис і соя – які тільки комбінації продуктів не використовують ті, хто не шкодуючи свого організму, практикують різні види дієт. Перевіряють на міцність власний організм, не усвідомлюючи, що подібні однотипні прийоми їжі не можуть забезпечити всіма необхідними компонентами.

Навіть якщо в якості головного компонента такої дієти обирається апріорі корисний продукт, то вживаючи тільки його регулярно і у великій кількості, можна перетворити позитивний вплив на організм на негативний.

Наприклад, в якості дієтичного компонента ви вибрали сир – безперечно корисний продукт, проте при постійному вживанні, ви піддаєте організм значному білковому навантаженню. Крім того, надмірне вживання сиру, як би дивно і несподівано це не звучало, порушує обмін кальцію в організмі, що в решті решт призведе до збою в роботі всієї системи.

Або ж ви обрали інший не менш безпечний і корисний, на перший погляд, інгредієнт – яблука. Вживаючи тільки цей фрукт, розраховуючи на його допомогу в боротьбі із зайвою вагою, ви споживаєте вуглеводи в надмірній кількості, що може спровокувати збої в роботі ендокринної системи. У представниць прекрасної статі таке схуднення може викликати порушення гормонального фону і відповідні наслідки.

Може здатися, що худнути, використовуючи в раціоні тільки певні види продуктів (так звані моно дієти), легко і просто, особливо, якщо для цих цілей вибрати один з улюблених продуктів, але такий спосіб схуднення може привести до сумних результатів. А можливі наслідки можуть бути небезпечними для здоров’я.
Атрофія м’язової системи, хронічні захворювання внутрішніх органів, збої в роботі ендокринної системи, вітамінна недостатність, зниження імунітету, втрата м’язової маси, неврози і депресивні розлади – такий комплекс проблем може очікувати любителів незбалансованих дієт.

Ми неодноразово розповідали, що тільки збалансована система харчування, індивідуально підібрана з урахуванням потреб організму, може привести до бажаного результату.

«Експериментальні» способи протистояння надмірній вазі навіть якщо і призведуть до якогось незначного прогресу, то ненадовго. Повернення втрачених кілограм буде дуже стрімким. За лічені дні можна з лишком надолужити те, з чим з таким трудом лише недавно вдалося розпрощатися. Неграмотний підхід до дієтичного харчування може виявитися не тільки неефективним, а й небезпечним для здоров’я. Чим же так небезпечні моно дієти та інші види незбалансованого харчування?

Енергетична незбалансованність харчування.

Здорове збалансоване харчування – це пропорційне співвідношення білків, жирів і вуглеводів у щоденному раціоні. У разі використання моно дієти, цей баланс порушується, що призводить до серйозних наслідків.
Недостатня кількість білків може спровокувати захворювання печінки та підшлункової залози, незворотні процеси можуть розпочатися і в роботі нирок, можуть відбутися серьозні зміни гормонального фону.
Дефіцит білків також може викликати ослаблення серцевого м’яза, пам’яті і знизити спротив організму різним інфекційним захворюванням. Це пов’язано з тим, що білки беруть участь практично у всіх процесах життєдіяльності організму.

Моментальною буде реакція організму і на недолік вуглеводів, які є для нього джерелом енергії. В умовах браку вуглеводів організм не може правильно спалювати жири, що призводить до пригнічення апетиту, млявості, втоми і зниження працездатності.

Люди, які прагнуть схуднути, помилково вважають, що для досягнення результату необхідно виключити з щоденного раціону жири. Необхідно враховувати той факт, що корисні жири вкрай необхідні організму для регуляції жирового обміну.

Обмеживши їх надходження, можна зіткнутися з такими побічними ефектами, як погіршення стану шкіри і волосся, збої в роботі серцево-судинної системи, порушення обміну речовин і, увага! зайвими кілограмами.
У збалансованому раціоні харчування повинні бути продукти м’ясної, молочної, зернової та рослинної груп. Якщо ж хоча б одна з групп з раціону виключається, організм негайно на це реагує появою побічних ефектів. Розглянемо детальніше можливі побічні ефекти незбалансованого раціону харчування.
Порушення в роботі системи травлення.

Першою, що відчує на собі вплив неповноцінного харчування, звичайно, буде система травлення. Нудота, коліки, діарея, запори – так система травлення буде «протестувати» проти незбалансованого харчування. Але це далеко не все, адже таким чином організм може сигналізувати про розвиток гастриту, або ще серйозніше – виразки. «Захоплюючись» експериментальними дієтами, можна «заробити» серйозні проблеми зі здоров’ям, подолати які буде дуже складно, а часом навіть неможливо.

Зниження імунітету.

Якщо в щоденному раціоні відсутні продукти, що забезпечують організм необхідними для його нормальної життєдіяльності мікроелементами, він починає роботу в «аварійному» режимі, витрачаючи свої накопичені раніше ресурси.

Результати такої роботи будуть проявлятися характерними симптомами: слабкістю і нездужанням, що в решті решт позначиться на стані імунної системи, яка з кожним днем буде все слабкіше і вразливіше перед різними інфекціями.

Намагаючись таким чином схуднути, ви можете стати «магнітом» для вірусів. Адже вони «більш ефективно» будуть пригнічувати і так ослаблу від нестачі поживних речовин імунну систему. В результаті чого навіть звичайна застуда може стати справжнім випробуванням. Що і говорити про більш серйозні захворювання, появу яких може спровокувати незбалансоване харчування?! Туберкульоз, цукровий діабет, серцева недостатність – ці захворювання також можуть «атакувати» ваш організм, якщо ви використовуєте неповноцінний тип харчування.

Втрата м’язової маси і поява нових жирових «запасів».

Прагнучи швидше розлучитися із зайвими кілограмами, і вибравши при цьому екстремальні методи схуднення, можна зіткнутися з несподіваними наслідками. Обмежуючи себе у виборі продуктів харчування, мало хто очікує, що організм «відповість» на це новими жировими відкладеннями. «Як? – Здивуєтеся ви, – Адже їм я так мало, вірніше, практично нічого не їм, звідки тоді може з’явитися жир?!».

Справа в тому, що організм людини може «віддавати» зайве лише в тому випадку, коли з їжею надходять всі необхідні для його безперебійної роботи корисні речовини і мікроелементи. А можливо це лише за умов здорового харчування. В інших випадках організм перебудовується і «включає» енергозберігаючий режим.
Що ж відбувається далі? Організм починає здобувати енергію з м’язової маси, спалюючи яку, він отримує калорії, яких йому невистачає. Таким чином, речовини з м’язової маси перетворюються на нові жирові відкладення.

Відбувається це через те, що організм, перебуває в стресовому стані, «побоюється» ваших подальших дій – раптом ви його зовсім годувати перестанете і, як кажуть, перестрахувавшись, починає відкладати жири «про запас».

Одже ймовірність того, що в результаті подібного методу боротьби з надмірною вагою ви не тільки не схуднете, а, навпаки, придбаєте додаткові кілограми, дуже велика.

Схильність до апатії, депресивних і неврологічних розладів.

Вживання їжі – це не тільки необхідний фізіологічний процес. Це ще й джерело позитивних емоцій. Харчуючись смачно і різноманітно, ви не тільки забезпечуєте організм необхідними речовинами і мікроелементами, а й отримуєте задоволення від прийомів їжі, що безпосередньо впливає на ваш настрій і загальний психологічний стан.

Різко обмеживши вживання улюблених продуктів, і не приділивши належної уваги поступовій зміни харчових звичок, ви ризикуєте станом свого психологічного здоров’я. В результаті чого вас можуть мучити безсоння або ж, навпаки, надмірна сонливість, дратівливість або протилежне, але не менш гнітюче відчуття – апатії. Всі ці симптоми свідчать про психологічні розлади, що можуть спровокувати розвиток депресії.
Тому відмовившись від нормального харчування, пам’ятайте, що ви завдаєте непоправної шкоди не тільки своєму фізичному здоров’ю, а й психологічному стану.

Їжа «заряджає» людину не тільки енергетично, а й емоційно. Смачна і різноманітна їжа забезпечує не тільки гарне самопочуття, але і відмінний настрій. Віддавши перевагу моно дієті, можна зіткнутися з виникненням дратівливості, неконтрольованого почуття злості, незібраністю і неможливістю зосередитися на вирішенні важливих питань.

Проблеми естетичного характеру.

У гонитві за струнким підтягнутим тілом деякі люди готові піти на будь-які жертви. Культ краси провокує масовий психоз. Усі прагнуть бути ідеальними, відповідати загальновизнаним канонам краси. Для досягнення поставленої мети не шкодують ні коштів, ні власного здоров’я. Тільки мало хто замислюється про те, що коли мова йде про здоров’я, не всі засоби безпечні для досягнення бажаного результату.

Намагаючись удосконалювати свою зовнішність, використовуючи екстремальні методи схуднення, можна отримати «ефект навпаки». Ви хочете струнку талію, заради чого перетворюєте свій раціон харчування в щоденне випробування у вигляді вживання одноманітної їжі. А натомість отримуєте ламкі нігті, тонке посічене, позбавлене сили і блиску волосся і проблемну шкіру. Таким чином, ви втрачаєте не тільки здоров’я, а й колишню привабливість.

Ліше повноцінне харчування може забезпечити організм повним комплексом необхідних корисних речовин, а це в свою чергу гарантує міцне здоров’я вашого організму. Адже саме здоров’я є запорукою краси.
Грамотно розроблена і підібрана з урахуванням індивідуальних потреб організму дієта, дозволить вам не тільки розпрощатися із зайвою вагою, а й зробити це без шкоди здоров’ю.

Тому приділяйте плануванню щоденного раціону більше уваги, наповніть його корисними продуктами, і тоді без ризику для здоров’я покращиться і ваше самопочуття, і зовнішність, і якість життя в цілому.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн