Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Кинути палити і не набрати зайву вагу – це реально!

Піддавшись одного разу швидкоплинній слабкості і закуривши першу сигарету, лише деякі не зроблять цього знову. І скільки б МОЗ не попереджав про шкоду куріння, мало кого це зупиняє. Але рано чи пізно настає момент, коли приходить усвідомлення і знаходяться вагомі аргументи, щоб нарешті сказати «Cтоп!».


Навіть набравшись рішучості «зав’язати» з курінням, більшість починають зволікати лише через страх появи надмірної ваги. І часто ці побоювання не безпідставні. Більшість колишніх курців, дійсно, починають «заїдати» тягу до нікотину. Чому так відбувається і з чим це пов’язано?

Коли людина курить, в її організм постійно надходить нікотин, який прискорює обмінні процеси, тим самим впливаючи на швидкість перетравлення і засвоєння їжі. Нікотин запускає ланцюг хімічних реакцій: він активує вироблення адреналіну. За рахунок адреналіну посилюються обмінні процеси, і зростає потреба в поживних речовинах. Щоб забезпечити всі органи харчуванням, мозок дає команду прискорити обмін речовин.

Крім того, нікотин стимулює розпад у печінці глікогену – поживної речовини, яке перетворюється на глюкозу і насичує організм. Таким чином, нікотин пригнічує апетит.

Поступово організм звикає до цього і вже перестає бути настільки чутливим до дії нікотину. Але не отримавши одного разу звичну дозу, гостро відчуває її брак і негайно про це сигналізує. Намагаючись вгамувати нікотиновий «голод», людина починає вживати неконтрольовану кількість їжі, що в решті решт і провокує набір зайвих кілограмів.

Чому організм починає вимагати їжу, не отримавши чергову дозу нікотину? У чому взаємозв’язок?
Нікотин, як і їжа, здійснює на організм антистресовий ефект. Після викуреної сигарети, повертається втрачене спокій, вщухають почуття тривоги, роздратування та інші негативні емоції. Подібний енергетичний та емоційний підйом спостерігається і після прийому їжі, який часто замінюється.

При обмеженні доступу надходження нікотину, організм виявляється в незвичній і некомфортною для нього ситуації: відчуваючи постійний стрес, він потребує заспокійливих засобів, яке компенсує ефект, що надається нікотином.

Саме їжа стає своєрідним «рятувальним кругом» в період реабілітації організму від нікотинової залежності. Адже нікотиновий голод, по суті справи те саме голоду, який людина починає відчувати, вчасно не пообідавши. У мозок надходить сигнал про настання голоду і якщо «ми загасити» його сигаретою, альтернативний вихід – «заїсти» його тим, що під рукою: цукерками, тістечком, морозивом, печивом. І кожен раз, реагуючи подібним чином на такі сигнали, людина придбає n-кількість зайвих кілограмів, залежно від свого апетиту і ступеня контролю над власними бажаннями і потребами.

Знаючи про подібної реакції організму на відмову від куріння, деякі, помилково, починають дотримуватися суворої дієти, щоб уникнути появи надмірної ваги. Але це не є виходом з даної ситуації. Адже таким чином організм отримує подвійну дозу стресу: паралельно йому відмовляють у двох потребах, які зовсім недавно були у вільному доступі – їжі і сигаретах.

Тому головне завдання в період відмови від куріння, подбати про поживність і збалансованості раціону харчування. Самостійно зробити це досить важко. Адже організм починає перебудовуватися, адаптуватися до нових умов існування, тому вкрай важливо в цей момент отримувати підтримку і корисні рекомендації кваліфікованого дієтолога.

Ще одним помилкою є покладання великих надій на інтенсивні фізичні навантаження. Заняття спортом ніколи не завадять, навіть навпаки … Але в протистоянні із залежністю від куріння спорт може бути лише допоміжним елементом і «вводити» його необхідно обережно і поступово.

Ви повинні розуміти, що тривалий час куріння справляло негативний вплив на роботу організму: нікотин пригнічував і підривав дихальну та серцево-судинну системи, сприяв м’язової «деградації», і спонтанні непосильні навантаження можуть ще більше погіршити ваше самопочуття. Тому вся відповідальність за здоров’я в період відмови від сигарет лежить виключно на правильному харчуванні.

У Медичному дієтологічних центрі здоров’я та смачної дієти «Дієт Центр» розроблена нова дієтологічна програма, завдяки якій рішуче сказати паління: «Стоп!» Не складе труднощів навіть при великому стажі залежно від сигарет.

Ефективна методика лікування – гарантія комфортного позбавлення від нікотинової залежності і збереження ваги в нормі. Досягається це за рахунок застосування спеціальної терапії.

Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна система харчування, що враховує потреби та особливості організму, стаж куріння, рівень залежності від нікотину та інші не менш важливі фактори, що впливають на стабільність маси тіла. З урахуванням характеру залежності моделюється певна система лікування для досягнення швидкого та ефективного результату.

Основою лікування є дієтотерапія, спрямована на стабілізацію апетиту. У разі необхідності застосовуються допоміжні елементи – штучні замінники сигарет, які використовуються до тих пір, поки залежність не зникне повністю.

У разі нікотинової залежності, пацієнту призначаються нікотинові таблетовані препарати або нікотинові жуйки, які є компенсацією нікотину, раніше надходить в організм за допомогою сигарети.

При механічній залежності, пацієнт не потребує нікотинової «підтримки», тому замість никотинсодержащих препаратів, йому призначають сурогатні замінники сигарет (трав’яні цигарки, електронні сигарети), які не завдають шкоди здоров’ю, але при цьому відтворюють сам процес куріння, полегшуючи перехідний період.

Так поступово здійснюється повна відмова від нікотину, і підтримка метаболізму відбувається лише за рахунок правильного харчування. Завдяки раціональному підходу до лікування запобігається різке зниження базального метаболізму (основного обміну речовин), що і є причиною набору зайвої ваги.

Коли людина курить, в організм постійно надходить нікотин, який прискорює обмінні процеси. Як уже говорилося раніше, поступово звикаючи до цього, організм перестає бути настільки чутливим до дії нікотину, який вже не викликає стимуляцію обміну речовин. Але як тільки людина перестає курити, організм моментально реагує на це зниженням основного обміну речовин.

Наприклад, організм звик до рівня базального метаболізму 1600 Ккал, а після відмови від сигарет він автоматично знижується до 1100 Ккал, а організм за звичкою продовжує «вимагати» колишніх показників, що в свою чергу, і провокує набір зайвих кілограмів. Застосуванням дієтотерапії запобігається виникнення даної проблеми.

Процес відмови від куріння переноситься по-різному, на що впливають такі фактори, як стаж куріння, рівень залежності від нікотину, сила волі і готовність до змін. Мало хто може самостійно впоратися з відмовою від куріння без значного стресу для організму. До того ж, жінкам зробити це ще важче, ніж чоловікам. Крім психологічного чинника – жінки більше за чоловіків переживають і турбуються через нестабільність ваги – процес ускладнюють і інші особливості жіночого організму. По-перше, швидкість обміну речовин в жіночому організмі нижче, ніж у чоловічому, менше і м’язова маса. Саме тому кинути палити для жінки найчастіше означає поставити під загрозу стрункість. І багато хто воліє курити далі, аби «врятувати» фігуру. Але тут виникає інша, більш серйозна дилема: «куріння чи здоров’я?». Вибір – очевидний!

Нова дієтологічна програма, розроблена фахівцями клініки доктора Бровко, допоможе позбутися від залежності і побороти страхи, щодо того, що відмова від куріння супроводжується набором зайвої ваги.

Раціон харчування, який пропонують дієтологи «Дієт Центру» – це повноцінний, збалансований набір різноманітних продуктів. При використанні даної системи живлення, зникає загроза неконтрольованого набору ваги, а допомога фахівців робить максимально комфортним перехід до здорового способу життя. Правильно складений раціон, який відповідає всім особливостям і потребам організму, виключає можливість появи надмірної ваги після відмови від сигарет.

Харчуючись за індивідуально розробленою дієтологічної програмі, ви зможете досягти бажаного результату – допомогти своєму організму адаптуватися до життя без допінгу, бути у відмінній фізичній і психоемоційної формі, добре виглядати і чудово себе почувати.

Кинути палити і не поправитися – це реально з новою дієтологічної програмою від «Дієт Центру» «Смачна дієта – Стоп! Куріння! », З якою можна ознайомитися в рубриці« Програми лікування ».

Відкрийте нову чисту сторінку, дихайте на повні груди, скажіть паління: «Стоп!» А ми допоможемо в тому, щоб ці зміни у вашому житті були комфортними і тільки на користь вашому здоров’ю й фігурі!

Задать вопрос менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задать вопрос менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!