Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Індивідуальна дієта – запорука правильного та ефективного схуднення. Результат – красива, підтягнута фігура, а найголовніше – сильний, здоровий організм!

У житті настав момент, коли чергова зустріч із дзеркалом вмить стирає посмішку з Вашого обличчя та вбиває гарний настрій? Від ідеальних форм не залишилося й сліду, а ще зовсім недавно ви були задоволені своїм зовнішнім виглядом? А тепер пухкенькі щоки, кругленький живіт, розплився, колись стрункий силует. І це причина Вашого щоденного смутку? І якби справа була тільки в естетичних змінах організму! Адже крім пропорцій тіла страждає ще й Ваше здоров’я, чи не так?! Так що ж сталося? Чому Ваш організм оголосив холодну війну? І як вийти з цього двобою переможцем, подолавши свого ворога – зайву вагу?!

Головне, вчасно виявити проблему: зізнайтеся собі в тому, що динаміка стрімкого збільшення ваги невблаганно приховує за завісою зайвих кілограмів Вашу красу та привабливість, а разом з цим завдає руйнівного удару по Вашому здоров’ю! Зізнались? – Тоді Ви вже на вірному шляху. Наступний крок – ще більш важливий та відповідальний: почати грамотно, кваліфіковано вирішувати цю проблему. Найважливішим у вирішенні цього питання є правильно підібрана дієта. Але це зовсім не говорить про те, що настав час подорожі просторами Інтернету в пошуках ультрамодної сучасної дієти, яка, як пишуть таблоїди, допомогла зіркам вітчизняного та західного шоу-бізнесу в придбанні струнких форм. Або ж впадати до інших крайнощів: покладатись на поради подруг та знайомих, які вже випробували на собі ту чи іншу дієту та перебувають у несамовитому захваті від неймовірно динамічного схуднення. Не спокушайтесь і не плекайте марних надій, що дотримуючись тієї самої «чудодійної» дієти, на Вас чекатиме той самий тріумф, як і людини, що Вам її порадила. Адже ще невідомо, чим закінчиться цей «дієтичний марафон» для неї! Де гарантія того, що скинуті з такою легкістю кілограми не повернуться бумерангом та остаточно не візьмуть в полон беззахисний, послаблений від «дієтичних екзекуцій» організм? Адже використання неправильної, невідповідної для вашого організму дієти – це стрес для організму.

Тільки індивідуально підібрана кваліфікованим лікарем-дієтологом система харчування, яка повністю відповідає потребам Вашого організму, зможе перетворити процедуру виснажливого голодування у пізнавальний процес засвоєння переваг здорової їжі. Адже дієта – це не відмова від їжі, а система вживання корисних, смачних продуктів, необхідних для злагодженої роботи Вашого організму. До того ж, Вам не доведеться відмовлятись від улюблених продуктів. Ви полюбляєте шоколад? – Будь ласка, він буде у Вашій новій здоровій системі харчування, лише в обмеженій кількості та в певний час, тоді, коли речовини, що містяться в цьому продукті, стають найбільш корисними для Вашого організму. Такий лояльний підхід до складання індивідуальної дієти дуже позитивно впливає на стан Вашого організму. Дотримуючись правильної дієти, Ви не відчуваєте фізичного та психологічного дискомфорту. Тому що завдяки індивідуальній структурі харчування, яка повністю відповідає саме Вашим потребам, організм легко адаптується до дієти. Це відбувається за мовчазною згодою, непомітно для Вас.
Що ще важливо розуміти: якщо дієта правильно підібрана та індивідуально адаптована до організму, про стрімку втрату ваги й мови бути не може. Цей процес має протікати плавно та поступово, метою якого є стабільний здоровий прогрес і, що найголовніше, в даному випадку, постійний результат. А хіба не цього Ви прагнете? Тому напрошується висновок: краще робити повільно, але впевнено крокуючи на шляху до оздоровлення організму, ніж приймати участь у сумнівному спринтерському забігу на короткі дистанції. Адже Вашим завданням є не лише скинути зайву вагу, але й зафіксувати її на тій позначці, яка влаштовуватиме Вас та відповідатиме потребам Вашого організму для налагодження його ефективної роботи. Так само, варто пам’ятати про те, що перш, ніж розпочати боротьбу із зайвими кілограмами, необхідно пройти повне медичне обстеження. Діагностика організму допоможе виявити первинну причину появи жирових відкладень. Адже найчастіше надмірна вага з’являється у результаті придбання або ж загострення хронічних захворювань, які спровокували збій у всьому організмі. Але крім цього, існує ще й ряд інших не менш важливих причин, які могли спричинити втрату контролю над масою тіла. Це неправильне харчування, зокрема, хаотичне вживання їжі, відсутність культури харчування як такої, малорухливий спосіб життя, порушення обміну речовин, постійні стреси, зловживання шкідливими продуктами, алкоголем, солодкими газованими напоями та ін. Дійсно, наявність надмірної ваги, як і будь-яке інше захворювання, потребує лікування. Але у вигляді лікарських препаратів у цьому випадку виступають не медикаменти, а набір продуктів, якими Ви повинні харчуватись у процесі реабілітації Вашого організму. На перший погляд, здається, що все дуже просто: є категорія так званих «корисних» продуктів, а є відповідно «шкідливі» продукти харчування. Іздавалося б використання у щоденному раціоні однієї категорії та виключення іншої неодмінно має привести Вас до жаданої мети. Але чи знаєте Ви, що ці категорії є умовними, і для кожної людини існують свої «корисні»/«шкідливі» продукти?! Розглянемо ситуацію на прикладі.
Скажімо на прикладі капусти! «Безсумнівно, корисна», – скажете Ви і будете частково праві. Капуста – це овочевий лідер за вмістом вітаміну С, при цьому, вона може надати фору навіть таким цитрусовим улюбленцям, як апельсин та лимон. Вона ще й сприяє зниженню рівня холестерину та виведенню його з організму. До того ж, капуста – незамінна помічниця у процесі схуднення, тому що є низькокалорійною – усього 28 Ккал на 100 г продукту, та містить тартроновану кислоту, яка уповільнює трансформацію вуглеводів у жири та пригнічує відчуття голоду та апетит, що сприяє зменшенню маси тіла. Але це зовсім не свідчить про те, що капуста не має протипоказань.

Так-так, саме «протипоказань»! Ви здивовані? Так от, цей продукт може бути шкідливим при захворюваннях підшлункової залози, зокрема при панкреатиті.
Тому, допомагаючи у боротьбі із зайвою вагою одним, капуста може стати бомбою уповільненої дії для інших людей. Її постійне нераціональне використання в системі харчування може спровокувати справжній вибух всередині Вашого організму, який може привести до загострення хронічних захворювань. До того ж, такий перелік показань та протипоказань існує для будь-якого продукту без винятку. Універсальних продуктів, тобто таких, які підійдуть кожному для нормалізації та підтримки здорової життєдіяльності організму не існує, як не існує єдиної пігулки – панацеї від усіх хвороб. І використання «чужої» дієти – це теж саме, що й вживання чужих ліків від захворювання, яким Ви не страждаєте, повністю ігноруючи при цьому симптоми, які свідчать про наявність Вашої недуги. Завжди необхідно пам’ятати, що самолікування може завдати шкоди здоров’ю та ще більше погіршити ситуацію.

Таке може статися у випадку, якщо у прагненні до схуднення користуватись курсом лікування, складеного та розробленого не для Вас. У людині є унікальними не тільки відбитки пальців, індивідуальним та неповторним є весь організм в цілому. Тому методи лікування надмірної ваги мають бути спеціально підібраними відповідно до Ваших індивідуальних потреб. Дійсно, стан Вашого здоров’я – це основа, спираючись на яку буде складена Ваша індивідуальна дієта. Але крім цього, існують ще й інші не менш важливі фактори, які повинні бути враховані при розробці індивідуальної системи харчування! Це стать, вік, вага та, звичайно, стан обміну речовин. Ви маєте погодитись із тим, що дієта, розроблена, наприклад, для 10-річної дитини, не зможе налагодити правильну роботу організму її тата – чоловіка у повному розквіті сил, який вже встиг здобути «легендарну грудку нервів» в області талії.

Якщо дієта – це лікування проблем, пов’язаних із вагою (надлишком, або ж, навпаки, дефіцитом), тоді продукти харчування – це ефективні ліки у системі цього лікування. Їжа – це джерело енергії для людини! Разом з нею до організму надходять білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Ось для того, щоб лікування було ефективним, необхідно, щоб добовий раціон містив таку кількість корисних речовин, яка сприятиме доброму самопочуттю, відмінному настрою, бадьорості, силі духу та тіла.
Значний перелік аргументів на користь ефективності індивідуальних дієт, чи не так?! Та єдиним вірним висновком є – «Індивідуальна дієта – гарантія правильного та ефективного схуднення»!

Підготовлено фахівцем «Дієт Центр», клініки доктора Бровко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн