Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Хто такий дієтолог?

Для сучасної людини взаємозв’язок між якістю харчування та станом здоров’я незаперечний. Тому поняття «дієтолог» все активніше входить у наше життя, а вираз «особистий» дієтолог нехай поступово, і поки тільки у особливо «просунутих» у здоровому способі життя, стає таким же звичним як «особистий» терапевт, стоматолог або перукар.

Образ дієтолога, що існував раніше, як образ лікаря, який допомагає худнути, саджаючи на жорсткий раціон з пари морквин і шматочка вареної курки, – вже не більше ніж міф. Але все ж в уявленні більшості дієтолог – це лікар для людей із зайвою вагою і не більше того …

Хто ж насправді такий дієтолог і кому потрібен цей фахівець?

У різних словниках та енциклопедіях можна знайти різні трактування цього поняття: «Дієтологія – наука про харчування», або ж «Дієтологія – розділ медицини, який займається організацією та забезпеченням безпеки харчування».

Виходячи з цього, про дієтолога можна говорити як про фахівця, діяльність якого полягає в підборі продуктів для щоденного збалансованого раціону. Тобто це лікар, який знає, як правильно харчуватися. Не можна сказати, що це помилкова думка, проте далеко неповне уявлення.

Лікар-дієтолог, дійсно, знає про продукти харчування все і навіть більше. Він досконало володіє знаннями про користь і шкоду кожного продукту, йому відомі всі секрети: як правильно поєднувати між собою інгредієнти, яким способом готувати, в яких кількостях і коли варто вживати той чи інший продукт, щоб він приніс організму виняткову користь.

Але спеціалізація дієтолога полягає не тільки у просвітницькій діяльності – розповісти, що корисно їсти, а що – ні.
Внесок дієтолога в організацію правильного і здорового харчування більш істотний.

Адже кожен продукт, крім того, що має індивідуальні смакові якості, певним чином впливає на організм людини в залежності від цілого ряду чинників: віку, стану здоров’я, способу життя, перенесених захворювань і багато іншого.

Одні продукти забезпечують організм корисними речовинами, необхідними вітамінами і мінералами, інші, навпаки, шкодять здоров’ю, провокуючи розвиток тих чи інших патологій.

І в кожному конкретному випадку, для кожної людини набір цих продуктів буде виключно індивідуальний. І призначити єдиний корисний для всіх раціон, неможливо, так само як і неможливо вилікувати всіх одними ліками від усіх захворювань.

Адже їжа виступає не тільки джерелом життєвих сил і енергії. Завдяки правильно розробленому індивідуальному раціону можна попередити розвиток і вилікувати багато захворювань.

Для здорової людини лікар-дієтолог допоможе скласти збалансований раціон, який буде забезпечувати організм необхідною кількістю поживних речовин, вітамінів, мінералів і мікроелементів, потрібних саме йому в його життєвому періоді та стані здоров’я.
У наші дні, люди вживають багато «порожньої» їжі. Ця їжа дуже багата вуглеводами, жирами і білками, тобто, вона дуже калорійна. Але при цьому, такі продукти бідні вітамінами та іншими корисними речовинами.

При такому харчуванні дорослі люди і навіть діти легко набирають зайву вагу, але при цьому їх організм голодує і відчуває суттєвий недолік життєво важливих речовин. Така «голодовка» загальмовує ріст кісток, хрящів, м’язової тканини, нервових клітин та інших важливих частин і систем організму. Відбувається порушення процесу обміну речовин і, відповідно, наслідки у вигляді порушення стану здоров’я.

При нестачі вітамінів і мікроелементів у харчуванні організм не в змозі виробляти деякі найважливіші гормони. Наприклад, при йододефіциті, щитовидна залоза не може виробляти свій гормон.

Тому, завдання дієтолога – скласти збалансований раціон, в якому будуть присутні всі необхідні для здорового життя речовини.
Якщо ж до дієтолога звертається людина з яким-небудь захворюванням, завдання дієтолога – скласти лікувальну дієту. Така дієта не тільки включає в себе корисні продукти, але вона виключає шкідливі продукти харчування або способи їх приготування.
Міф про те, що вилікувати складні недуги можна лише за допомогою дорогих медикаментів давно розвінчаний. Є багато продуктів, які надають лікувальний ефект для великої кількості захворюваннь. Їх правильне вживання в їжу може сприяти відновленню організму і, навіть, одужанню. При цьому дієтотерапія може виступати єдиним лікуванням. Для цілого ряду захворювань застосування дієти може допомогти значно знизити або зовсім скасувати прийом лікарських препаратів.

Розлади в роботі системи травлення, захворювання печінки та нирок, цукровий діабет, захворювання шкіри, алергії, гормональні порушення, патології серцево-судинної системи, сечостатевої системи, різні психологічні розлади – це далеко не повний перелік тих захворювань, вилікувати які можна за допомогою дієтотерапії.

Харчуючись збалансовано і раціонально, можна «перешкодити» розвитку різних патологій, відмінно виглядати і чудово себе почувати.

Тому дієтолог – володіє не тільки вузькопрофільними медичними знаннями. Прийшовши на прийом до досвідченого кваліфікованого дієтолога, ви потрапляєте «на засідання консиліуму лікарів». Грамотний дієтолог – це і гастроентеролог, і ендокринолог, і кардіолог, і терапевт, і нефролог, і нутриціолог, і психолог в одній особі.

Саме цей фахівець може допомогти не тільки вилікувати багато захворювань, а й попередити їх розвиток. Адже саме неправильне харчування стає причиною появи і загострення багатьох недуг.

За допомогою розробки індивідуальної системи харчування можна полегшити стан пацієнта і сприяти його швидкому одужанню.
Безумовно, в першу чергу, лікар-дієтолог – це фахівець, який займається корекцією маси тіла. Але для того, щоб провести ефективне лікування і домогтися довгострокових результатів, необхідно встановити джерело виникнення проблеми. Тому, щоб розібратися в ситуації, дієтолог повинен розуміти фізіологічні процеси організму людини.

Адже надмірна вага не з’являється з нізвідки, часто її супроводжують різні захворювання. І перш ніж почати відчайдушну боротьбу із зайвими кілограмами, необхідно з’ясувати, що ж сприяло їх появі.

Дуже часто причиною надмірної ваги є порушення в роботі ендокринної системи. Зміни гормонального фону призводять до втрати контролю над масою тіла. Щоб допомогти пацієнтові, лікар-дієтолог повинен знати, як за допомогою правильного харчування ліквідувати гормональний дисбаланс, адже саме гормони впливають на обмін речовин і якщо їх «не заспокоїти», то скільки б разів не коригувався раціон харчування, ніякого ефекту не буде.

Тому першочергове завдання дієтолога – провести якісну діагностику організму пацієнта, поставити правильний діагноз, усунути причину набору ваги або, навпаки, її втрати, і тільки тоді приступити до корекції маси тіла.

Іноді причиною порушення обміну речовин може бути і брак необхідних вітамінів і мінералів. Визначивши, якого саме життєво важливого компоненту не вистачає організму, дієтолог підбирає для пацієнта відповідний раціон, що компенсує недолік того чи іншого компонента.

У цьому випадку, лікарю-дієтологу необхідні знання нутриціології – науки про харчування, що вивчає харчові речовини і компоненти, які містяться в продуктах, закони взаємодії продуктів та їх вплив на організм.

У медицині немає жодного однакового або навіть схожого випадку. Кожна людина унікальна і вимагає індивідуального підходу в лікуванні. Саме тому досвідчений фахівець у сфері дієтології повинен бути і хорошим психологом. Адже, найчастіше, люди, які звертаються за професійною допомогою і підтримкою, можуть перебувати в нестабільному стані, відчувати почуття незрозумілої тривоги і невпевненості в собі, страждати від численних стресів.

Дієтолог допомагає своїм пацієнтам долати психологічні бар’єри, комплекси і негативні емоцій, які впливають на порушення ваги.

Тому, щоб допомогти пацієнтам ефективно боротися із зайвими кілограмами, доктор повинен бути хорошим співрозмовником, який вміє слухати і чути свого пацієнта. А правильний психологічний настрій буде сприятливо позначатися на процесі лікування.
Помилковою є думка, що дієтолог – це лікар виключно для людей, які страждають ожирінням. До цього фахівця, дійсно, переважно звертаються люди, які мають надмірну вагу. Однак серед клієнтів дієтолога чимало тих, хто страждає від нестачі маси тіла, тих, хто зіткнувся з нестабільністю ваги і неможливістю самостійно її контролювати.

Дієтолога відвідують і люди з різними серйозними захворюваннями, пов’язаними з порушенням обміну речовин та іншими патологіями.

Незамінними стають поради фахівця і для тих людей, хто веде активний здоровий спосіб життя, приділяє увагу своєму здоров’ю.
На будь-якому життєвому етапі, починаючи від зародження життя – спільної підготовки з дієтологом до вагітності та пологів, організації здорового харчування молодої мами і малюка, формування здорових харчових звичок у дошкільнят і школярів, харчування дітей в підлітковому віці, корекція стану здоров’я при лікування різних захворювань, допомога в організації здорового харчування для всієї родини – дієтологія може надавати безцінний внесок у підтримку та зміцнення здоров’я в будь-якому віці, в будь-який життєвий період.

Список потенційних клієнтів дієтолога дуже великий, але суспільство поки не повною мірою розуміє всі можливості дієтології, так само, як і не вважає надмірну вагу серйозним захворюванням, помилково вважаючи, що це – лише естетична проблема.
Але поступово, приходить розуміння, що дієтологи необхідні не тільки, коли проблема зі здоров’ям вже виникла. Все частіше до дієтологів звертаються люди, які хочуть попередити можливі захворювання, навчитися правильно харчуватися і навчати здоровим звичкам своїх дітей.

Повільно, але впевнено з’являється усвідомлення того, що наше здоров’я в наших руках. Що правильне, повноцінне харчування – це реальна можливість зберегти своє здоров’я, уникнути розвитку багатьох захворювань, подовжити молодість і істотно поліпшити якість життя, щоб насолоджуватися ним в будь-якому віці. І у всіх цих питаннях професіонали-дієтологи вже сьогодні готові прийти вам на допомогу.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн