Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Фітнес-інновації

Технічний прогрес – річ, безумовно, зручна, але не найкорисніша для здоров’я. Гіподинамія, переїдання – та, як наслідок, хвороби серцево-судинної, нервової, ендокринної та інших систем організму. Звучить невесело, правда ж? Але це зовсім не привід відмовлятися від досягнень цивілізації. Тим більше, що вони й самі можуть допомогти не тільки в боротьбі за здоров’я, а й за стрункість. Достатньо лише правильно вибрати союзників – Hi-Tech і до фітнес-індустрії добрався.

А союзників можна поділити на 3 групи:

 

1.Для контролю.

Рука на пульсі

Не секрет, що різні люди по-різному реагують на фізичне навантаження. Хтось більш витривалий, хтось менш, деяким проблеми зі здоров’ям не дозволяють тренуватися на повну силу… Тому дозувати навантаження потрібно суто індивідуально. Покладатися виключно на суб’єктивні відчуття не варто – новачкам часом дуже важко орієнтуватися у своєму стані. А між тим, дуже важливо не тільки не перестаратися, але і не працювати вхолосту. Перше призводить до проблем зі здоров’ям, друге – до відсутності бажаного результату та прогресу в тренуваннях.
Найточнішим параметром, що визначає стан організму під час навантаження, є частота серцевих скорочень. Завдяки пульсу можна визначити, що саме тренується в даний момент та наскільки інтенсивно задіяні резерви організму. Для цього потрібно лише знати критичне значення ЧСС для свого організму. Щоб його визначити використовують декілька формул. Перша відома практично всім – 220-вік у роках. Вчені Фрейбургського університету її дещо видозмінили. За їх методикою максимальна ЧСС для жінок дорівнює 210-половина вашого віку-(0.11х вага в кг). Для чоловіків: 210-половина віку-(0.11х вага в кг) +4. Отримане число буде максимальним значенням ЧСС для вас, тобто вище нього пульс не повинен бути ні в якому разі. А далі, контролюючи пульс, можна перебувати в тій зоні тренування, яка найбільш відповідає рівню вашої підготовки та поставленим цілям.

-50-60% максимального пульсу – зона здоров’я. Підходить для початківців та бажаючих позбутися зайвих сантиметрів.

-60-70% максимального пульсу – фітнес-зона. Для людей із середнім рівнем підготовки. У цій зоні тренуються люди, що займаються силовими тренуваннями. Якщо ви хочете зберегти свою фізичну форму, то ваш пульс під час тренування повинен бути в межах значень цієї зони.

-70-80% максимального пульсу – аеробна зона. Для «просунутого» рівня підготовки. Інтенсивно згорає жир та підвищується витривалість.

-90-100% максимального пульсу – анаеробна зона. Зона для вдосконалення фізичної форми серйозних спортсменів. Практично не використовується при заняттях фітнесом, тому що вимагає високого рівня підготовки та міцного здоров’я.

Найпростіший спосіб визначити ЧСС – порахувати пульс на променевій або сонній артерії за 10 секунд та помножити на 6. Спосіб цей має ряд недоліків. По-перше, пульс під час навантаження змінюється дуже швидко, тому результати такого підрахунку не відрізняються високою точністю. А по-друге, це досить незручно та відволікає від тренування, адже потрібно постійно відволікатися для визначення ЧСС. Для того, щоб позбавити від таких незручностей, були створені пульсометри (монітори серцевого ритму). Пульсометр складається з стрічки з датчиком, який реєструє ЧСС, що кріпиться під грудьми, та наручного годинника, на який передається інформація від датчика. Сучасні пульсометри не тільки швидко та точно підраховують пульс, але володіють цілим рядом корисних функцій: показують час тренування, середній пульс, витрачені калорії, зону тренувань, оцінюють рівень фізичної підготовки, ведуть щоденник тренувань. Якщо ви перевищите допустимі для вас значення ЧСС, пульсометр негайно повідомить вам про це за допомогою звукового сигналу.

Важка ноша

Якщо контролювати свій пульс для нас досить незвично, то регулярними зважуваннями нікого не здивуєш. Здавалося б, все просто – хитнулася стрілка вправо – поправилась, вліво – схудла. Але і в цій справі є свої тонкощі. Важливо знати, за рахунок чого відбуваються зміни у вазі. Справа в тому, що м’язи важче жиру, і після регулярних тренувань вага може не змінитись або навіть збільшитись, тоді як зовні ви будете виглядати стрункіше. Або навпаки, при різкому схудненні в першу чергу виснажується м’язова тканина, обсяги дещо зменшуються. Але не за рахунок жиру, а за рахунок м’язів. Як результат такого схуднення – зів’яла шкіра та мляві м’язи. Для того, щоб знати, що за метаморфози відбуваються з тілом, в сучасних вагах з’явилася така функція, як відсоткове визначення м’язової та жирової тканини. Завдяки такій функції ви зможете точно знати, що відбувається з вашим тілом та мати змогу коригувати тренування.

На чаші терезів

Для красивої фігури важливі не тільки регулярні тренування, але і правильне харчування. Визначити, чи не з’їли ви чогось зайвого, та точно слідувати дієті допоможуть кухонні ваги. Сучасні моделі відрізняються високою точністю зважування – до 1 г, а завдяки ультратонкому дизайну стануть не лише помічником у боротьбі за стрункість, а й справжньою окрасою вашої кухні.

 

2. Для комфорту

Кроком руш!

А можна не тільки кроком: бігом, підстрибом, танцюючи. З добре підібраним спортивним взуттям це зовсім не проблема. Для кожного виду спорту розробляються спеціальні моделі взуття, які забезпечують не тільки максимальний комфорт під час занять, а й захищають від травм.

Біг. Для занять бігом, неважливо, на вулиці або на біговій доріжці, розроблені спеціальні бігові кросівки. Оскільки під час бігу на ноги діє досить сильне ударне навантаження, яке з часом може привести до проблем з колінами, хребтом, та навіть викликати головні болі, то основна мета цих кросівок – пом’якшити удар. В якості амортизаційної основи застосовують різні речовини, спеціальну гуму, піну, повітряні відсіки в підошві. Бігові кросівки, як правило, мають верх із синтетичної сітки, яка забезпечує хорошу вентиляцію, що важливо не тільки для комфорту, але і для профілактики грибкових захворювань. Ще одна особливість бігових кросівок – жорстка захисна вставка в районі п’яти, яка знижує навантаження на стопу під час бігу. Якщо ви бігаєте в темний час доби, то вам знадобляться кросівки зі світловідбивачами.

Аеробіка. Для занять аеробікою кросівки повинні не тільки забезпечувати достатню амортизацію та вентиляцію, але й додатково фіксувати ногу в гомілковостопному суглобі, адже під час різких рухів висока ймовірність отримати розтягнення чи вивих. Необхідні кросівки з високим задником, які будуть надійно фіксувати стопу.

Заняття в тренажерному залі. Потрібне жорстке взуття, яке захистить ноги у випадку падіння на них чогось важкого, наприклад, гантелі або млинця від штанги.

Ігрові види спорту. Вимоги ті ж, що і для бігу, плюс взуття повинно щільно сидіти на нозі, інакше під час різких рухів можна легко підвернути ногу.

Танці. Оптимальними стануть чешки, балетки або джазівки, тому що у класичних кросівках через жорстку підошву виконувати танцювальні па досить незручно. В результаті страждає техніка виконання, та, відповідно, збільшується ризик отримання травми.

По одягу зустрічають

На зміну бавовні – основному спортивному матеріалу радянських часів – прийшли сучасні тканини. І нехай вас не лякає слово «синтетика». Так, «синтетика», зате зі спеціальними «спортивними» властивостями.
По-перше, на відміну від бавовни, миттєво вбирають вологу та довго її утримують, сприяють швидкому випаровуванню поту.
По-друге, не витягуються та не змінюють свою форму після багаторазового прання.
По-третє, не вицвітають.

Зараз у спортивному одязі найчастіше застосовують:

Поліестер. Часто використовується в складі з іншими тканинами, з нього виготовляють сітчасті вставки, що забезпечують максимальний комфорт та відмінну вентиляцію при інтенсивних тренуваннях. Речі з поліестеру не мнуться, швидко сохнуть, не деформуються та не вицвітають.

Поліамід. Поліамідне волокно міцне, еластичне, стійке до витирання, багаторазовому вигину та дії багатьох хімічних реагентів; недоліками є мала гігроскопічність, здатність до підвищеної електризації, невисока термо- та світлостійкість. Для корекції цих недоліків до нього додають еластан.

Еластан (дорластан, лайкра). Цей матеріал дуже міцний, здатний багаторазово розтягуватись, при цьому, повертаючись до первинної довжини. Стійкий до сонячного світла, морської води, завдяки пористій структурі забезпечує хороший обмін повітря та дозволяє шкірі «дихати».

Треба зауважити, що від бавовни в спортивному одязі повністю не відмовилися. Його додають в різні тканини, особливо в спортивну білизну – дуже вже він приємний «до тіла».

3.Для релаксу

Після робочого дня, під час якого ви красувалися в туфельках на шпильці, ноги часто набрякають та стають кам’яними. Поліпшити кровопостачання та зняти напругу допоможуть не тільки заняття фітнесом, а й деякі процедури, такі як гідромасаж ніг. Тим більше, що відтепер він став доступним не тільки в СПА-салоні, але і в домашніх умовах. Крім того, він позитивно впливає не тільки на стан ніг, а й на весь організм в цілому, адже на стопах так багато рефлекторних точок. Гідромасажні ванночки для ніг забезпечують масаж в різних режимах, підтримують задану температуру води, часто мають інфрачервону лампу, яка допомагає зняти біль з забитих місць та поліпшить кровообіг. Такі процедури відмінно готують шкіру до педикюру, що врахували багато виробників, забезпечивши ванночки педікюрним набором.

 

Підготовлено фахівцем медичного дієтологічного центру «DietCenter»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн