Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

EMS-тренування – «фітнес майбутнього»? Чи може EMS-тренування бути ефективнішим за звичайне?

ЕМС тренировкаЕМС-тренінги або EMS-тренування називають «фітнесом майбутнього», рекламні повідомлення переконують в тому, що коротке 20-хвилинне EMS-тренування може замінити 3 години занять в тренажерному залі і забезпечує стрімке схуднення.

Що це за тренування і яка їх реальна ефективність?

EMS розшифровується як electric mio stimulation. EMS-тренування – це тренування, при яких використовується електростимуляція м’язів. Під час таких тренувань на м’язи діють електричні імпульси, що надходять через закріплені на тілі електроди. Ці імпульси змушують м’язи скорочуватися.

Метод електростимуляції м’язів не є чимось новим. Він широко застосовується в клінічній медицині, в спорті і в косметології.

Основні ефекти, які спричиняє міостимуляція:

Електричну стимуляцію м’язів ще в 1960-х почали застосовувати радянські вчені для тренувань і реабілітації космонавтів. У 1970-х в Німеччині цей метод використовували у фізіотерапії та відновленні спортсменів, а американці цю технологію привнесли в масовий фітнес.

Сьогодні використання міостимуляції у фітнесі активно розвивається і у нас. З’являються все більше спортивних клубів з EMS-тренажерами.

Ця методика позиціонується як інноваційна, її рекламують як переважаючу за ефективністю в кілька разів звичайне спортивне тренування. У рекламі таких послуг стверджується, що одне тренування тривалістю 25-40 хвилин, дає результативність в 5-6 разів ефективнішу за класичну, нібито забезпечуючи згоряння близько двох тисяч калорій, що призводить до інтенсивної втрати ваги і набуття красивого рельєфу тіла.


Як працює міостимуляція у фітнесі?

 

EMS-тренування, на відміну від звичайного, відбувається в спеціальному костюмі, з вбудованими електродами, і той, хто тренується, як і при звичайному тренуванні, виконує силові і кардіовправи.

Під час звичайних тренувань м’язові скорочення відбуваються завдяки електричним імпульсам, що надходять з головного мозку. При додаванні додаткової стимуляції м’язи починають скорочуватися сильніше, і в роботу залучаються більше  м’язів, вплив відбувається на більш глибокому рівні.

Тому відчуття під час EMS-тренування незвичайні – скорочення м’язів відбувається, не тому що ви, виконуєте вправи, а через зовнішню стимуляцію, яку мозок не контролює.

 

Чи безпечні EMS-тренування?

В інформації про протипоказання до EMS-тренувань описані в основному позитивні ефекти, і те, що стимуляція не шкодить здоров’ю. Обмеження такі ж, як і при звичайних фізичних навантаженнях. Серед категоричних протипоказань – тільки наявність кардіостимулятора. Не рекомендовані такі заняття вагітним, людям з серцево-судинними захворюваннями, онкологією, порушеннями неврологічного характеру і в післяопераційний період (з відкритими ранами).

Насправді у EMS-тренувань є ряд специфічних протипоказань, які належать до протипоказань для процедур із застосуванням електроімпульсної терапії, і їх список набагато ширший:

Але навіть абсолютно здоровій людині перед EMS-тренуваннями краще проконсультуватися з лікарем. Оскільки під час електростимуляції значно підвищується креатинкіназа (фермент, що підвищується при пошкодженні м’язової тканини) і міоглобін (білок, з якого складається м’язова тканина), що може привести до інтоксикації і ниркової недостатності. Тому такі тренування повинні проходити під контролем кваліфікованого лікаря або хоча б після консультації і отримання підтвердження про відсутність у вас протипоказань до даних занять, і відповідно – ризику для вашого здоров’я.


Чи ефективне EMS-тренування?

Головні параметри, за якими оцінюється ефективність будь-яких тренувань – це м’язова сила і склад маси тіла.

Більшість досліджень, під час яких порівнювалася повна відсутність активності і EMS-стимуляція, показали, що ці значення покращилися. Але дослідження, де проводили порівняння стандартного силового або кардіотренування з EMS-тренінгом, показали результати далекі від рекламних.

За висновками численних досліджень, електростимуляція не впливає значно на зміну сили м’язів, їх витривалість і параметри складу маси тіла. Більш того, показники м’язів і безжирової маси тіла після звичайного інтенсивного тренування були вищі.

Мінуси EMS-тренувань

Якщо ви все ж зважилися замінити або доповнити ваші спортивні заняття EMS-тренуваннями також слід брати до уваги, що:

Насамкінець можна сказати, що EMS-тренування можуть бути показані тим, хто з яких-небудь причин не може активно тренуватися самостійно. Наприклад, літнім людям, у яких відбувається м’язова атрофія і зменшується кількість м’язів, для людей з вираженим ожирінням, травмами, яким важко повноцінно виконувати вправи. А здоровим людям, які в змозі займатися спортом, немає сенсу замінювати або доповнювати звичайне тренування EMS-тренінгом.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн