Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Дієтотерапія при подагрі та сечокам’яній хворобі

Дієта є незамінною при комплексному лікуванні захворювань суглобів (остеохондрозу хребта, остеоартрозу суглобів, артриті, подагрі). При ураженні організму одним із цих захворювань, навколо суглобів «наростають» сольові «відкладення», в результаті чого виникає гострий біль, зменшується рухова активність та погіршується загальне самопочуття.

Але, якщо захворювання хребта викликане, в основному, веденням малорухливого способу життя та відсутністю регулярних фізичних навантажень, то подагра (порушення обміну солей сечової кислоти, надлишки якої кристалізуються та відкладаються у тканинах суглобів та нирок) – захворювання, що виникає внаслідок надмірного навантаження на суглоби та неправильного харчування. У першу чергу, мова йде про «зловживання» жирною м’ясною їжею. Оскільки це захворювання виникає внаслідок порушення обміну речовин у організмі, то при її лікуванні важливою є зміна харчової поведінки та суворе дотримання лікувальної дієти. Звичайно, для призначення дієти необхідно визначити хімічний склад солей – від цього будуть залежати складові щоденного раціону, тому, першим кроком у лікуванні захворювання буде комплексний аналіз крові та сечі. Але, незалежно від того, якими будуть результати аналізів, існує перелік продуктів, вживання яких категорично заборонено при наявності цього захворювання. Це – м’ясні субпродукти (нирки/печінка/язик/мізки), м’ясо молодих тварин, копченості, м’ясні та рибні бульйони, різні ковбасні вироби, які містять «приховані» жири, бобові, щавель, цвітна капуста, шпинат, інжир, какао, кава, шоколад та міцний чай. Так виглядає перелік «заборонених» продуктів харчування для пацієнтів, хворих на подагру. Що ж собою являє лікувальна дієта при наявності цього захворювання?

Найчастіше подагра супроводжується порушеннями роботи сечостатевої системи. Одне з найпоширеніших урологічних захворювань, яке можна «контролювати» за допомогою дієти – це сечокам’яна хвороба. Головною причиною появи цього захворювання є порушення обміну речовин. Велику роль в утворенні каменів у нирках відіграє саме неправильне харчування. Тому, при виявленні цієї патології, в першу чергу, необхідно скоригувати систему харчування.

Дієта – це обов’язкова умова лікування, яка в комплексі з іншими методами допоможе ефективно боротися з хворобою. Вона складається з урахуванням особливостей організму та складу кам’яних новоутворень у нирках. Але при цьому існують загальні дієтологічні рекомендації при сечокам’яній хворобі:

До категорії «заборонених» слід віднести такі продукти: щавель, шпинат, салат листовий, інжир, шоколад, какао, горіхи, продукти, які містять желатин, м’ясні та рибні бульйони, бобові, гриби.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн