Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Дієта як спосіб життя

Що їсти, коли, як і в якій кількості – ці питання для багатьох далеко не першорядні. Хоча всі ми пам’ятаємо: «Людина є те, що вона їсть». Але харчуємося часто, чим заманеться і коли доведеться. А якщо звертаємося до дієти, то обов’язково до якої-небудь «диво-дієти», від якої вага повинна піти сама по собі.

Вага не знижується, а якщо і знижується – повертається дуже швидко. І ми розчарувавшись, повертаємося до звичного способу життя, до звичних проблем і захворювань. Тепер вже шукаємо диво лікарів, які вилікують відразу і від усього, нарікаємо на рівень медицини, коли це не відбувається. Таким чином бігаємо замкнутим колом: неправильне харчування – зайва вага – хвороби – ліки. Адже незнання законів здорового харчування, не звільняє від відповідальності за наслідки такого незнання.

Сьогодні ожиріння стало одним з найпоширеніших захворювань у всьому світі. Хоча більшість людей так і продовжують вважати, що це – лише естетична проблема. Насправді ж, надмірна вага передчасно «виводить з ладу» органи, провокуючи розвиток різних захворювань. І ставитися до цього питання серйозно переважно починають лише тоді, коли зайві кілограми вже вплинули на роботу всього організму.
Але цього можна уникнути і зберегти молодість і здоров’я на довгі роки. Досить де в чому змінити свій спосіб життя, погляди на харчування і зробити здоровий раціон невід’ємною частиною свого побуту, а не тимчасовим явищем.

«Все життя на дієті?» – Ймовірно, саме так з обуренням запитає більшість читачів. Хочеться одразу поставити зустрічне запитання: «А що ж у вашому розумінні являє собою дієта?».
«То – не можна, а це – не чіпай, і про це – зовсім забудь!» – Ось приблизно так виглядає дієта в уявленні більшості людей.

Але дієта може і повинна бути смачною, може і повинна бути різноманітною, ситною і, взагалі, принцип дієтичного харчування – аж ніяк не в забороні на їжу, а в помірному вживанні і правильному поєднанні продуктів.

Здорове харчування не передбачає несмачну, прісну і одноманітну їжу. Навпаки, в основі дієтотерапії – мистецтво правильного ставлення до їжі: до якості, різноманітності і, звичайно ж, смаку.

Харчуйтеся тими продуктами, які вам подобаються! Адже вживання їжі без задоволення, дійсно, може перетворитися в «нудне» харчування, яке може швидко набриднути. А кулінарія – це ж, свого роду, мистецтво, тому балуйте себе різними смачно приготованими корисними стравами. Адже якщо ви отримуєте задоволення від прийому їжі, значить, ви перебуваєте в правильному емоційному настрої.

Досить зробити дієту, тобто, правильне харчування, способом життя, і результат не змусить вас довго чекати: тіло буде здоровим, настрій – відмінним, зовнішній вигляд – прекрасним, здоров’я – міцним.
Навряд багатьом близьке гасло: «Дієта як спосіб життя!».

А якщо звернутися до словника іноземної термінології, то все стає на свої місця: адже дієта в перекладі з грецької мови і означає «спосіб життя».

Оцінивши роль харчування, дійсно, усвідомлюєш, що саме їжа дає нам сили, завдяки якісному харчуванню ми сповнені енергії, можемо працювати, займатися улюбленою справою, розвиватися, як розумово, так і фізично і т.д.

Якщо провести аналогію і порівняти людину з електронним механізмом, то система травлення – це акумулятор, а їжа – електричний заряд. Якщо акумулятор вчасно не заряджати, механізм перестане працювати, так само, якщо людина пропускає прийоми їжі, рівень її працездатності стрімко падає. І без «харчового заряду» організм довго не протримається. Крім фізичних сил, їжа є і емоційним джерелом.

Чи не помічали ви, що люди, які сильно зголодніли, стають більш агресивними, різкими і нетерпимими до оточуючих, їх все дратує. А варто вчасно пообідати, і подібних спалахів агресії можна уникнути. Звичайно, винятком є, особливості характеру, можна бути ситим і бурчати на всіх, але зараз не про це.

Якщо ж неправильне харчування встигло принести у ваше життя відчутні наслідки у вигляді надмірної ваги і загострення хронічних захворювань, тут необхідна підтримка фахівця, який допоможе вам впоратися із такою ситуацією і повернути вашому тілу колишню стрункість, а вам упевненість, любов і повагу до себе.

Але тільки не думайте, що звернувшись до дієтолога, ви вже все зробили – відповідальність за результат буде виключно на фахівцеві. Доктор може тільки скоординувати ваші дії, тому потрібно бути готовим до роботи над собою. Дієта – це всього лише інструмент, а як цей інструмент заграє в ваших руках, вже залежить тільки від вас!

Тому, прийнявши відповідальне рішення переходити на здорове харчування, приготуйтеся до самодисципліни, будьте чесні самі з собою, попрощайтеся з думкою про те, що: «Ось я зараз схудну, а потім знову буду їсти, що захочу, коли захочу і скільки захочу».

Дієта не повинна бути вашим тимчасовим «рятувальним кругом», а потім ви знову продовжите харчуватися «як хочу», і знову почнете «тонути» у надмірній вазі.

Дієта – це система збалансованого харчування, порушивши її, віддаляєшся від бажаного результату. І навряд чи вам захочеться, щоб до надмірної ваги додалися ще й розлади травлення, порушення в роботі сечостатевої системи, захворювання підшлункової залози, печінки, цукровий діабет та інші захворювання, розвиток і загострення яких прямо пов’язане з неправильним харчуванням.

Тому ваше здоров’я у ваших руках. Усвідомивши це, ви можете змінити своє ставлення до харчування. Ожиріння ще нікому не додавало здоров’я і не думайте, що ваша історія стане виключенням! Від надмірної ваги, якщо вона є, потрібно позбавлятися. І робити це не завтра, не з понеділка і не з нового року, а сьогодні, зараз.

Не покладайте великих надій на чудо-дієти, що гарантують стрімке схуднення. Це небезпечний підхід до вирішення складної проблеми. Пам’ятайте, що занадто швидкий результат – може завдати шкоди здоров’ю.

Якщо ви вирішили позбутися надмірної ваги, це потрібно робити поступово, з користю для організму, щоб результат був тривалим. Досягти цього можна тільки завдяки правильній збалансованій системі харчуваня, що індивідуально розроблена для вас доктором-дієтологом, якої ви зможете дотримуватися не якийсь певний проміжок часу до досягнення необхідного результату, а постійно.

Здорове харчування не повинно бути складним, ви повинні отримувати задоволення від процесу дієтотерапії, а не жити думкою про те: «Ой, коли ж вже ця дієта закінчиться ?!»

Якщо дієта підібрана правильно, враховані ваші харчові потреби, смаки та уподобання, а таку дієту для вас може скласти тільки кваліфікований доктор-дієтолог, ви не будете з нетерпінням чекати закінчення курсу дієтотерапії. Ви будете жити своїм звичним життям, а не вести зворотний відлік: «До кінця дієти залишилося … днів».

Запам’ятайте: найкраща дієта – та, якої під силу дотримуватися все життя! І якщо у вас будете саме така дієта, вона автоматично стане частиною вашого життя. І ви не захочете що-небудь змінювати, тому що ваш зовнішній вигляд і ваше самопочуття будуть красномовним аргументом на користь здорового харчування.

Змінюйте своє життя на краще! Вчіться харчуватися правильно! Робіть це не заради того, що скажуть ті, хто вас оточуює. Це ваше життя і робіть її прекрасним заради себе! Пам’ятайте, ви гідні тільки найкращого! Будьте впевнені в собі, будьте рішучі на шляху самовдосконалення і, найголовніше, будьте здорові!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн