Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Дієта після видалення жовчного міхура

Розщеплення жирів, участь у засвоєнні жиророзчинних вітамінів, активація ферментів травлення, нейтралізація низки речовин і мікроорганізмів – далеко не повний перелік функцій жовчі. Виробляється ця субстанція в печінці, звідки приблизно половина жовчі потрапляє безпосередньо в просвіт дванадцятипалої кишки. Друга ж половина накопичується в спеціальному резервуарі – жовчному міхурі, де з неї абсорбується до 90% води, що дозволяє організму завжди тримати якийсь “концентрат” жовчі для забезпечення процесів травлення.

При деяких захворюваннях виникає необхідність оперативного втручання. Холецистектомія проводиться при виявленні поліпів у жовчному міхурі, деяких варіантах жовчнокам’яної хвороби та холециститу.

Видалення жовчного міхура виконується методом лапароскопії (ендоскопом через невеликі надрізи) або лапаротомії (відкрита операція на органах черевної порожнини).

В обох випадках необхідно післяопераційне відновлення з особливими вказівками щодо харчування, фізичної активності та способу життя загалом.

Особливості харчування після видалення жовчного міхура

Після холецистектомії жовч у повному обсязі надходить у кишківник тільки з печінки. Тому в просвіт дванадцятипалої кишки надходить субстанція іншого складу – більш рідка і менш концентрована. Такі зміни несприятливо позначаються на перистальтиці кишківника, процесах травлення та засвоєння речовин. Тому дієта після операції жовчного міхура спрямована на розвантаження і адаптацію системи травлення, забезпечення організму необхідними поживними речовинами та загальне зміцнення здоров’я.

Принципи харчування після видалення жовчного міхура

Необхідно дотримуватися певних правил харчування у випадках, коли проведено видалення жовчного міхура.

Дієта після операції повинна формуватися за принципом щадного раціону:


Продукти, які рекомендується повністю вилучити в перші тижні після операції:


Рекомендовані до вживання продукти:

Дієта після операції жовчного міхура передбачає максимально дбайливе ставлення до травного тракту, тому при складанні меню найкраще орієнтуватися на рецепти дитячої кухні. Доречні парові запіканки та суфле, білковий омлет, кисіль та желе, супи-пюре, паштети й пудинги.

Допомога дієтолога в розробці раціону

Після видалення жовчного міхура системі травлення потрібно чимало часу для адаптації до нових умов. Період повного відновлення і перебудови організму може займати від 6 до 12 місяців.

Недотримання дієти загрожує низкою неприємних для здоров’я наслідків у вигляді захворювань органів шлунково-кишкового тракту. Тому вкрай важливо з усією серйозністю поставитися до складання раціону після холецистектомії.

Розробити персональний план харчування допоможе лікар-дієтолог. У мережі медичних дієтологічних центрів здоров’я та смачної дієти DietCenter працюють досвідчені лікарі-дієтологи, дієтологи-гастроентерологи, які володіють необхідними знаннями та навичками для проведення якісної дієтотерапії після видалення жовчного міхура.

Регулярні консультації дієтолога допоможуть уникнути помилок при складанні меню, навчитися харчуватися з максимальною користю для свого здоров’я.

Грамотно складена дієта забезпечить надходження необхідних поживних речовин, сприятиме оздоровленню і зміцненню організму. Індивідуальний план харчування під контролем лікаря дієтолога – запорука безпечного та успішного відновлення після холецистектомії.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн