Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Чим корисний велосипед

Чи знаєте ви, що велосипед дуже корисний для здоров’я? «Чим саме?» – запитаєте ви. На це питання дуже легко відповісти – він допоможе зміцнити ваше серце. Крім цього, такий вид транспорту заощаджує дорогоцінний час та, звичайно ж, гроші.

У тих, хто вже кілька років займається велоспортом, побутує такий вислів: «не відчуваю серця». Головною та першочерговою метою постійних поїздок велосипедом є, звичайно ж, допомога людині до самої старості не відчувати свого серця, або щоб всі хвороби, пов’язані з ним, відступили.
Слід також зазначити, що частота скорочень серцевих м’язів у здорової людини становить 65-70 ударів на хвилину. Якщо ви їздите велосипедом протягом кількох років, вона може зменшитися до 60-65. Це свідчить про те, що ваше серце працює краще та його продуктивність збільшилась. Спортсмени-велосипедисти, що приймають участь у заїздах по шосе на довгі дистанції, помічають, що іноді частота їх пульсу в хвилину стає меншою сорока ударів на хвилину. Існує думка, що в результаті бойових дій, які тривали дуже довго, такий же пульс був вироблений й у Наполеона.
Якщо людина здорова та не займається жодним видом спорту, хвилинний об’єм крові такої дорівнює приблизно 4,8 літрів, у тих, хто постійно їздить велосипедом, цей показник – 3,75 літри, а у спортсменів, що займаються цим видом спорту професійно – 2,65 літри на хвилину. Саме завдяки цим даним, можна зрозуміти, що такого роду заняття позитивно впливають на серце та судини людей, які не уявляють свого життя без велосипеда.
Під час велосипедних прогулянок задіяні понад сотні кісток та більше п’ятисот м’язів. Цей, так званий, «руховий ансамбль» здатен сильно змінювати взаємну роботу різних частин організму, зміцнюючи тим самим опорно-руховий апарат.

Під час прогулянки велосипедом, обравши мальовничу місцевість та різноманітні пейзажі, можна повністю забути про щоденні турботи та проблеми. Саме такий, повний вражень відпочинок допоможе заспокоїти мозок.
Завдяки таким прогулянкам ще й поліпшуються обмінні процеси. Вони стають досконалішими, тому що велопрогулянки або заняття на велотренажері сприяють спаленню накопичених зайвих жирів та повністю позбавляють від надлишку води. Крім того, можна позбутися кілограмів, які накопичувались протягом багатьох років, та стати більш здоровим, струнким та рухливим.
Віддавайте перевагу будь-якому з видів велотранспорту. Якщо плануєте відпочинок за місто – мікроподорож, підійде будь-який велосипед від дорожнього до багатомісного. Якщо вам пощастить придбати або власноруч виготовити вело транспорт, що має два, три або ж чотири керма, сідла, педалі та із рамою необхідної довжини, ви матимете змогу здійснювати поїздки всією родиною.
З початку вам потрібно купити звичайнісінький гірський велосипед. Він відрізняється надійністю, простотою та дешевизною.

Слід запам’ятати основне – справжні поїздки велосипедом починаються там, де закінчується асфальт. Лісові стежки, вибоїни та канави не злякають ваш гірський велосипед, поломки не зможуть його зупинити. Але, якщо ви все ж наважились на таку прогулянку, подбайте про провіант та запасний одяг.
З велобайком можна доїхати на будь-якому транспорті до точки, звідки ви плануєте розпочати свою подорож, та звідти продовжити її велосипедом, оглядаючи всі визначні пам’ятки або просто їдучи з вітерцем лісом. Потім знову пересісти на громадський транспорт та рушити додому.
Пам’ятайте, що кожен велосипед має докладну інструкцію, в якій є детальний опис по догляду, тому немає особливої потреби розповідати про те, як потрібно робити, щоб ваш велосипед «відчував себе» добре. Головною проблемою може стати його зберігання, або, швидше за все, те місце, де ви плануєте його зберігати. Якщо ви плануєте зберігати його в квартирі, то обов’язково знайдіть таке місце, де він не буде вам заважати. Якщо у вас великий та просторий передпокій, краще за все поставити його там, недалеко від вхідних дверей. Якщо у вашому будинку місця замало, рекомендуємо вбити в стіну гак, попередньо обмотавши його будь-яким матеріалом, та після прогулянок вішайте за заднє колесо на нього свого двоколісного друга.

Новачкам слід добре підготуватись за всіма правилами до своєї першої подорожі, щоб вона не стала останньою, тому що жодна людина не може знати напевно можливості свого організму. У велоспорті, як і в будь-якому іншому, необхідно поступово збільшувати навантаження, та при цьому вчитися всім велосипедним секретам та тонкощам.
Перше правило для новачків: пам’ятайте, що перша велопрогулянка по довжині не повинна перевищувати 10-12 кілометрів, ритм, в якому рекомендовано її здійснювати, обов’язково повинен бути рівномірним та спокійним. У будні таких поїздок повинно бути не більше двох. У неділю можна дистанцію збільшити до 20 км.
Правильна посадка, техніка управління педалями та ритмічне дихання – це три основних правила, які повинна засвоїти кожна людина, яка прагне займатися велоспортом або прогулянками на велосипеді.

Пропонуємо розглянути кожен з цих етапів більш детально. Для початку поговоримо про посадку. У сідлі необхідно сидіти так, щоб ваше тіло знаходилось якомога ближче до звичайного вертикального положення, як при ходьбі. Руки обов’язково мають бути не дуже зігнутими в ліктьовому суглобі для того, щоб була амортизація та можливість утримувати кермо за ручки.
Ноги повинні розташовуватись на педалях правильно. Перед тим як сісти на сидіння, слід його відрегулювати по висоті. Для цього, сидячі на велосипеді, носком однієї ноги необхідно опертись на землю, а п’яту іншої поставити на педаль. Якщо п’ята вільно дістає до педалі, це свідчить про те, що сидіння встановлено вірно.
Наступний етап хорошої та правильної подорожі на велосипеді – техніка педалювання, яка як й усі інші етапи є непростою справою та повинна виконуватись правильно. Ви повинні вміти раціонально докладати своїх зусиль до передавальної системи велобайку.
Бувалі велосипедисти радять встановлювати контактні педалі. Для цього необхідно просто завітати до спеціалізованого магазину, який займається реалізацією велосипедів та комплектуючих до нього, та отримати пораду у продавця.
Пам’ятайте, якщо ви перебуваєте ззаду, нога повинна підтягувати педаль вгору, а не виконувати зворотні дії, завдаючи тиску всією своєю масою в протилежну сторону руху шатуна.
З першої поїздки треба привчити себе до певного ритму педалювання. Найчастіше він дорівнює у новачків приблизно 80 обертам за хвилину, у тих, хто тривало займається цим видом спорту, до ста. Звичайно ж, на важких ділянках шляху, таких як підйоми або ж їзда в напрямку, зворотному силі вітру, темп повинен і буде знижуватись, а при більш легких, навпаки – збільшуватися. Але, в основному, він повинен бути незмінним.
Також слід запам’ятати, що під час поїздки на велотранспорті навіть з невеликою швидкістю, частота скорочень серцевих м’язів може дуже сильно збільшуватись, саме тому, обов’язково правильно дихайте під час їзди. Тим більше, що частота, глибина дихання та темп педалювання пов’язані між собою, чим більший темп, тим частіше дихання.
Пересуваючись зі швидкістю приблизно 15 кілометрів на годину, велосипедист має робити повний дихальний цикл, у той час як шатун зробить два оберти. При підйомі в гору вдих і видих повинні збігатися з тим, як рухаються ноги до низу.
Поїздки на велотранспорті, як ніякі інші фізичні навантаження, добре розвивають ритм дихання. Велосипедисти посідають друге місце після плавців по спірометрії, перше – по екскурсії грудної клітини. Слід знати, що обсяг грудної клітини у велосипедистів більш пропорційний по відношенню до її зростання, якщо порівнювати їх із плавцями та тими, хто займається легкою атлетикою.
Після декількох місяців занять велоспортом необхідно перейти до оздоровчих поїздок. Число таких занять протягом семи днів має плавно зростати до 4 разів. Три поїздки обов’язково повинні випадати на будні – до 30 км, тоді як четверта на вихідний день – збільшуючи дистанцію до 50 кілометрів.
Оздоровчі поїздки мають бути різноманітними в плані швидкості, це допомагає відчути все навантаження від поїздок на велосипеді.
Але не забувайте весь час контролювати свій пульс. Запам’ятайте, чим би ви не займалися, переходити від менш інтенсивних вправ до більш інтенсивних потрібно тільки тоді, коли пульс знизиться до 120-130 ударів на хвилину.
Крім того, слід звернути увагу на показник серцевих скорочень відразу після закінчення поїздки. Цей показник протягом перших десяти секунд вважається вихідним. Коли пройде близько 40 секунд, кількість скорочень обов’язково зменшиться приблизно до 80%, через 80 секунд до 60% у порівнянні з тим, що було на початку.
Звичайно ж, велосипед приносить користь, але, на жаль, він не є універсальним засобом. У теплі місяці року погода зазвичай хороша, а от у зимові або осінні місяці про неї такого сказати не можна. Що в такому випадку залишається, адже у снігову або дощову, а тим більше, морозну погоду на велосипед і сідати немає бажання. Хоча можна знайти альтернативний спосіб вирішити цю проблему – придбати велотренажер. Розповім вам про те, як минулої зими я відвідала Прибалтику. Цікавим є те, що вулочками та дорогами можна було побачити дуже велику кількість людей різного віку, які користувались велотранспортом. Одні поспішали у своїх справах, інші їхали на природу за межі міста, щоб подихати повітрям або ж просто з сім’єю на пікнік. Так, мешканцям нашої країни обов’язково слід перейняти цю давню та добру, а головне, корисну для здоров’я традицію у Прибалтийців.
Необхідно також взяти до уваги особливості клімату середньої смуги, у зимовий час не рекомендується проїжджати більше 20 км та здійснювати поїздки велосипедом при показниках нижче 10 градусів морозу. Обов’язково перед кожним виїздом робіть розминку, яка повинна складатись з восьми гімнастичних вправ і в обов’язковому порядку до комплексу вправ повинна входити пробіжка на триста метрів. Якщо під час їзди вас пробирає мороз, необхідно зійти з велосипеда, обов’язково виконати весь комплекс гімнастичних вправ та не забувати про пробіжку.
Не забувайте про те, що перед тим, як здійснювати зимову прогулянку на вело транспорті, необхідно змастити твердим маслом всі деталі велосипеда, які труться. Також просочити риб’ячим жиром поверхню сідла, зроблену із шкіри. Кінці керма обов’язково потрібно обмотати бинтами, це необхідно для того щоб вони менше мерзли. Шини не варто накачувати дуже сильно, для більшого зчеплення з дорогою.
Остання рекомендація. Для того щоб взимку можна було їздити на велосипеді, необхідно обирати спортивний вид одягу, в якому, зазвичай, займаються лижною ходьбою. Не забувайте, що, крім цього, у вашому спорядженні обов’язково має бути тепла куртка. Ноги теж повинні бути в теплі – 2 пари шкарпеток слід одягнути обов’язково, на руки – рукавиці з вовни, та поверх не забудьте одягнути щось із шкіряним верхом. Утепліть голову, одягнувши дві шапки.
Не варто відкладати в довгий ящик покупку велосипеда, адже це не тільки радість від зіткнення з природою, але й здоров’я для Вас!…

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн