Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Чи ефективна зелена кава для зниження ваги?

Останнім часом зростає інтерес до властивостей зеленої кави, як засобу для схуднення. Цей кавовий напій нібито має властивості, які допомагають у боротьбі із зайвими кілограмами!

Що насправді являє собою цей продукт? І чому його позиціонують як засіб в боротьбі з надмірною вагою, адже раніше жодному сорту кави подібний вплив на організм людини не приписували?!

Чи безпечна зелена кава, яких побічних ефектів можна очікувати після вживання напою і чи має вона якесь відношення до «спалюванню» жирів в організмі людини? Чи претендує зелена кава на популярність і славу свого зеленого «конкурента» – зеленого чаю, який вже давно і успішно використовується у дієтичному харчуванні?

Для початку з’ясуємо, що собою являє зелена кава і чому вона має такий нетрадиційний для кавових напоїв колір?!

Вся її незвичайність полягає в способі первинної обробки. Зелена кава – це ті ж кавові зерна, але які не пройшли процедуру обсмаження. Це, так сказати, напівфабрикат. Саме через особливості обробки кавових зерен напою притаманний оливковий окрас. Така кава з’являється у продажу одразу після збору плодів кавового дерева, тому даний різновид кавових зерен має не такий привабливий вигляд і смак, як його обсмажені побратими.

Зелена кава не може похвалитися дивовижним ароматом і оксамитовим смаком, що є візитною карткою гарного кавового напою. Оливкові зерна мають не дуже приємний трав’яний запах і терпкий кислий смак.

Однак, екзотичний кавовий напій встиг знайти чимало шанувальників. За запевненнями продавців, у складі зеленої кави міститься менше кофеїну, ніж в обсмажених зернах, вона має тонізуючі властивості і є «стимулятором» фізичної та розумової активності, допомагає при головних болях. До того ж, зелену каву «нагородили» ще й жироспалюючим ефектом. Чи так це?

Насправді, зелена кава в чистому вигляді не має властивість спалювання жирів. Це – звичайні кавові зерна, які деякі гурмани купують у сирому вигляді лише для того, щоб самостійно приготувати улюблений напій, починаючи не із змелювання зерен, а з їх обсмаження.

Інша ж категорія людей, які «клюють» на гачок багатообіцяючої реклами, сліпо вірять в те, що можна не змінювати свій звичний життєвий розклад і систему харчування, а лише пити зелену каву, а кілограми при цьому будуть танути, немов кавові гранули в гарячій воді.

Після регулярного прийому зеленої кави може спостерігатися невелика втрата у вазі. Але пов’язано це, аж ніяк, не з чудодійними властивостями напою!

Виробники даного продукту використовують біологічно активні добавки, які і «нагороджують» зелену каву здатністю до «ліквідації» надмірної ваги в організмі людини. Які компоненти додаються до кавових зерен – кожен виробник визначає самостійно, далеко не завжди вказуючи це на етикетці. Таким чином, не знаючи складу уживаного продукту, ви піддаєте свій організм ризику. Оскільки вплив невідомих компонентів на організм може бути непередбачуваним. Тож будьте дуже уважні, детально вивчайте характеристики і вміст продукту.

Що ж відомо про склад зеленої кави? Вона містить хлорогенову кислоту, яка може негативно впливати на серцево-судинну систему, хоча саме цьому компоненту і приписують властивості спалювання жирів в організмі.

Незважаючи на те, що зелена кава містить хлорогенову кислоту, напій виявиться безсилим перед проблемою надмірної ваги, якщо раціон харчування залишиться незбалансованим або буде присутнє переїдання.
Без дотримання правил здорового харчування зелена кава не є засобом позбавлення від надмірної ваги.
Цей кавовий напій має тонізуючі властивості, він може допомогти вам відчути приплив сил і енергії, активізацію розумових процесів.

Але, як і будь-який інший продукт, зелена кава має зворотну сторону медалі: йдеться про можливі побічні ефекти. Розчинний гранульований напій, приготований з зерен зеленої кави, може спровокувати підвищення артеріального тиску, тому потрібно бути вкрай обережним у його застосуванні, якщо є схильність до гіпертонії.

Також відомо, що зерна зеленої кави містять в собі 1200 хімічних сполук, 800 з яких – ароматичні, що може викликати звикання і залежність. Зелена кава має сечогінний ефект, що може спровокувати загострення захворювань нирок і привести до зневоднення організму.

Також зелена кава вступає в активну взаємодію із знеболюючими препаратами (аспірин, парацетамол) і підсилює їх ефект, тому потрібно звернути особливу увагу на дозування вживаних лікарських засобів.
Зерна зеленої кави можуть спровокувати і підвищення рівня холестерину в крові.

А також є ще ряд протипоказань, знати про які просто необхідно, якщо ви вирішили використовувати цей продукт.

Основні протипоказання для вживання зеленої кави наступні:
• Глаукома. Кофеїн, що міститься у зеленій каві здатен підвищувати кров’яний тиск всередині ока.
• Діарея. Крім підвищення тиску, кофеїн може діяти як проносне, особливо в разі вживання великих доз.
• Синдром роздратованого кишечника. Цією недугою хворіє близько 20% населення, проте не всі знають про свій діагноз, адже проявляється захворювання як розлад шлунка, що супроводжується болем, дискомфортом, здуттям живота, діареєю або запором. Зелена кава здатна посилювати симптоми СРК.
• Тривожні розлади. Кофеїн може посилити відчуття тривоги, тому людям з тривожними розладами кава не рекомендується.
• Прийом антидепресантів і заспокійливих засобів. Дія зазначених ліків направлена на заспокоєння нервової системи, а кофеїн надає протилежний вплив, посилюючи стан людини.
• Остеопороз. Ослаблені кістки потребують інтенсивного харчування, а кофеїн сприяє вимиванню кальцію з кісток.
• Вагітність і період лактації. Оскільки відсутні гарантії позитивного перебігу вагітності при вживанні зеленої кави вагітним і жінкам, що годують немовлят груддю рекомендується утриматися від її застосування.

За висновками фахівців, протипоказання до зеленої кави можуть бути й при інших недугах, тому, якщо у вас є сумніви з приводу сумісності вашого захворювання і кави, зверніться за консультацією до лікаря. Ажде як організм відреагує на незнайомий продукт, невідомо: бо поява побічних ефектів може бути викликана індивідуальною особливістю вашого організму.

І не така страшна власне зелена кава, як те, що під її виглядом можна купити. Купуючи зелену каву, ви насправді можете купити БАДи з кавовим смаком і запахом. Ще гірше, якщо під виглядом зеленої кави продають китайські розчинні порошки. Таке «оздоровлення» може завдати непоправної шкоди вашому здоров’ю.

Ті, хто продегустував на собі властивості даного напою, помітили, що в результаті його вживання, пригнічується апетит. Але, пам’ятайте, що відмова від збалансованого харчування загрожує дефіцитом корисних і необхідних організму мікроелементів і вітамінів, які надходять за допомогою здорової їжі. І те, що ви втратите апетит, не може позитивно відобразитись на вашій вазі. Адже організм «віддає зайве» лише в тому випадку, коли безперервно отримує всі необхідні компоненти.

Якщо все-таки у вас виникає бажання випробувати «раптом допоможе», дайте собі час для роздумів, перш ніж зробити таку покупку.

Проаналізуйте ситуацію: адже якби, дійсно, все було так просто: їж, що хочеш і скільки хочеш, при цьому, пий зелену каву і позбувайся зайвих кілограмів, тоді б проблеми із зайвою вагою не виникали. І такого захворювання, як ожиріння, яке є одним з найпоширеніших недуг у всьому світі, не існувало б зовсім.

До речі, особливо варто застерегти людей, що мають ожиріння. Ожиріння – це захворювання, результат неправильного функціонування різних систем організму, що вимагає кваліфікованого лікування, і вживання цієї кави якщо не погіршить становище, то виявиться абсолютно марним.

У чистому вигляді, без будь-яких добавок, зелена кава для здорових людей скоріше нешкідлива, а ось чи корисна – однозначно відповісти на це питання не можна. Адже науково-обґрунтованої бази, що свідчить про користь зеленої кави немає, а про її роль в зниженні ваги – тим більше. Це – лише різновид біодобавки, а схуднути, використовуючи подібний метод, при цьому ігноруючи здорове харчування та фізичні навантаження, поки ще нікому не вдавалося.

Тому головною умовою зниження ваги так і залишаються збалансований раціон і режим харчування. Тільки щоденна робота і турбота про своє здоров’я дадуть результат, яким можна буде пишатися!

Досліджуючи цю тему, крім думок фахівців ми докладно дослідили відгуки тих, хто намагався схуднути, вживаючи зелену каву, і хочемо навести той, що в повній мірі передає ефективність цього напою: «Схуднути від зеленої кави, напевно, можна – але тільки якщо самотужки збирати її на плантаціях»…

Це, мабуть, кращий спосіб схуднення із зеленою кавою …, якщо при цьому ви будете правильно харчуватися!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 3,50 из 5)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн