Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Чаї для схуднення: користь чи шкода?

Чай для схуднення – один із засобів, що приваблює тих, хто прагне знизити вагу, уявною простотою досягнення ефекту. Привабливість продукту обумовлена ​​найчастіше відносно невисокою вартістю і можливістю схуднути без зусиль. За твердженнями виробників такого чаю, все, що потрібно – кілька разів на день пити напій, щоб досягти помітного зниження ваги.

Але наскільки реально ефективний такий засіб для схуднення? Яка користь і шкода чаю для схуднення? За рахунок чого відбувається зниження ваги і чи безпечно це для здоров’я? Перш ніж знижувати вагу за допомогою чаю для схуднення, варто розібратися в цих питаннях.

Що являє собою чай для схуднення?

В основному чаї для схуднення – це трав’яні напої, які позиціонуються виробниками як засіб для зниження ваги. Такі напої в більшості випадків являють собою суміш з екстрактів рослин, насіння, квіток, листя, ягід. Більшість сумішей зазвичай містять мінімальну кількість чаю (або не містять його зовсім), і складаються з різних трав і добавок.

На чому заснована дія чаїв для схуднення?

Як стверджують більшість виробників, чаї для схуднення виводять токсини, знижують засвоєння жирів, нормалізують і прискорюють обмін речовин і мають інші ефекти, що забезпечують схуднення.

Насправді більшість таких продуктів містять компоненти, що викликають сечогінну і послаблюючу дію – суміш трав, що стимулюють роботу травної та сечовидільної системи. Тому вони провокують сечогінний або проносний ефект, а іноді обидва одразу. В результаті з організму виводиться рідина і стимулюється випорожнення кишечника. За рахунок цього і може відбуватися зниження ваги.

При цьому швидкість обміну речовин не змінюється і не активізуються процеси спалювання жирів. Але під впливом активних речовин, що містяться в чаї, може погіршуватися всмоктування води в організмі, слабкіше засвоюватися речовини, що надходять з їжею, і виводитися необхідні вітаміни і мікроелементи – магній, калій і ін. Основні ефекти, що досягаються при цьому – зневоднення організму і порушення обміну речовин.

Чи можна схуднути за допомогою чаю?

Вживання «напоїв для схуднення» здатне привести до деякого зниження ваги – в залежності від тривалості прийому і початкової ваги. Однак, якщо це станеться, то виключно за рахунок сечогінного і проносного ефекту. На кількість жиру в організмі чай не вплине. Як тільки ви перестанете пити «напій для схуднення», втрачені кілограми повернуться.

Якщо ви хочете за допомогою чаю для схуднення позбутися жирових відкладень, вони, на жаль, не зникнуть і їх кількість не зменшиться.

Користь і шкода чаю для схуднення

Чи шкідливо пити чай для схуднення? Чи є у таких напоїв побічні ефекти?

Щоб зважити доцільність вибору такого засобу для зниження ваги, потрібно ознайомитися з інформацією, про те чи є все-такі користь і шкода чаю для схуднення.

Спочатку – про користь. При комплексному підході до зниження ваги деякі трави і трав’яні збори можуть бути рекомендовані лікарем для людини при певних показаннях. Залежно від стану здоров’я, захворювань, причин надмірної ваги, поряд з іншими призначеннями трав’яні чаї можуть бути допоміжним засобом програми схуднення. Але наскільки унікальна кожна людина і, відповідно, мета, з якою застосовуються у лікуванні трави і трав’яні збори, настільки різними можуть бути призначення за їх видами і складом.

На жаль, якогось універсального чаю для схуднення, що був би однаково ефективний і безпечний для всіх, не існує.

Але побічні ефекти, що виникають при самостійному прийомі «готового» чаю для схуднення досить типові.

До найбільш поширених побічних ефектів чаю для схуднення належать:

При наявності гастриту, холециститу, панкреатиту та інших захворювань шлунково-кишкового тракту поради лікарів однозначні – не застосовувати чай для схуднення. Подібні напої не рекомендується також вживати при хворобах нирок, гіпертонії.

Якщо підсумувати, яка користь і шкода чаю для схуднення, то однозначно можна сказати, щоб була користь – склад трав при зниженні ваги повинен рекомендувати тільки лікар з урахуванням індивідуальних особливостей і цілей їх застосування для людини.

Самостійні спроби знизити вагу за рахунок чаю для схуднення можуть призводити до водно-електролітних порушень, негативних змін мікрофлори кишечника і проблем в його роботі, поганого засвоєння і втрати вітамінів і мінералів, зовнішніх негативних ефектів у вигляді випадання волосся, погіршення стану шкіри, нігтів та ін.

Застосування чаю не дає тривалого ефекту в зниженні ваги, не призводить до «спалювання» жирів і не несе користі для здоров’я.

Що стосується порад лікарів щодо вживання чаю для схуднення, то не існує медичних рекомендацій, які б включали будь-які чаї для схуднення для досягнення мети зниження ваги.

Ідея схуднути за рахунок чаю, безумовно, виглядає привабливо. Але без турботи про себе і своє тіло – знизити вагу навряд чи вдасться. Зміна харчових звичок, дотримання режиму харчування в поєднанні з доступними фізичними навантаженнями приведуть вас до красивого і здорового тіла.

Ну а якщо ви все ж вирішили почати пити чаї для схуднення, обов’язково порадьтеся з фахівцем, якому довіряєте. Пам’ятайте, що ви відповідальні за своє здоров’я, особливо, тоді, коли вирішуєте призначити собі самостійно будь що, включаючи чай для схуднення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн