Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Битва за стрункість. Єдиноборства.

Бойові єдиноборства міцно увійшли у фітнес-программи. Цьому значною мірою сприяли такі фільми як «Ангели Чарлі» та «Вбити Білла», в яких зірки демонстрували не тільки мистецтво володіння тілом та вміння красиво рухатись, але й відмінну фігуру, здобуту в процесі тренувань. Росте і кількість зірок, які захоплюються єдиноборствами не тільки з обов’язку служби, але й таким чином підтримують себе у відмінній формі – Анджеліна Джолі займається кікбоксингом, Сара Мішель Геллар – тхеквондо, ну, а Умі Турман подобається кунг-фу.

Хоча секрет популярності бойових мистецтв як фітнес-тренування не тільки у видовищності, але й у тих результатах, які вони надають. Вони забезпечують збалансоване тренування всіх фізичних якостей: сили, витривалості, гнучкості, координації. Це як засіб «3 в одному» – немає потреби окремо відвідувати силові тренування, аеробіку та стретчинг, різнопланові навантаження ви отримаєте на одному тренуванні. Заняття бойовими мистецтвами забезпечують досить велику втрату калорій – 400-650 ккал на годину, тому ефективні для схуднення. Водночас, при виконанні статичних вправ, добре опрацьовуються м’язи, в тому числі й ті, що знаходяться глибоко. Тому фігура набуває підтягнутості, а хребет та внутрішні органи – надійну опору у вигляді міцного м’язового корсета, що підтримує їх у правильному положенні. Бойові мистецтва гарні ще й тим, що використовують дуже різноманітні рухи та дозволяють опрацювати м’язи під різними кутами та напрямами, чого важко досягти звичними вправами. Особливо це важливо для тренування ніг, оскільки для гарного зовнішнього вигляду потрібно задіяти не тільки великі групи м’язів, але й безліч дрібних, тоді ноги виглядатимуть підтягнутими та, разом з тим, не надто масивними. Крім того, східні єдиноборства – це не тільки комплекс вправ, а й певна життєва філософія. Кращий бій – це той, який не відбувся, вони не тільки розвивають силу, але й почуття відповідальності за свої дії. А ще добре підвищують самооцінку, адже вчать не здаватись та боротись, незважаючи на удавану перевагу супротивника. Завдяки таким якостям покласти вас на лопатки буде важко не тільки супротивнику з плоті та крові, але й життєвим обставинам.

При цьому східні єдиноборства – поняття дуже широке. Видів єдиноборств існує безліч, а окрім власне бойових мистецтв фітнес індустрія пропонує уроки, побудовані на використанні окремих елементів різних напрямків. До таких суто клубних тренувань відносяться Кібо (тайбо) та Impact.

Кібо (тайбо) – це урок аеробіки, в якому використовуються стрибки та удари з різних єдиноборств. Вони допоможуть вам весело провести час, схуднути та підтягти м’язи, але навряд чи стануть в нагоді, якщо на вас вчинять напад.

Impact. Як і Кібо, виключно клубний урок, створений на основі боксу та кікбоксингу. Прийоми руками та ногами відпрацьовують на особливій груші, але не підвішеною, а що стоїть на спеціальній підставці. Інструктор навчить вас техніці нанесення ударів та спостерігатиме за вами в процесі тренування. Ну, а ви уявляєте перед собою найлютішого ворога – і пішло-поїхало… В результаті, ви не тільки відмінно знімете стрес, але й спалите купу калорій, ще й підтягнете всі м’язи тіла одночасно.

Якщо ви гадаєте, що бойові мистецтва – це заняття вибухові та агресивні, супроводжувані криками та кидками один одного туди-сюди по залу, то вам треба менше дивитись бойовиків. На то воно й мистецтво, щоб вчити красиво вести бій та майстерно володіти не тільки тілом, а й емоціями. Якщо ж вас все одно бентежить слово «бойові», то поспішаємо вас порадувати – серед багатьох видів єдиноборств є як і вельми активні та енергійні види (тхекондо, карате), так і більш спокійні та плавні, що носять переважно оборонний характер (айкідо, Вин Чун ), або капоейра, яку взагалі важко назвати єдиноборством, настільки вона красива та гармонійна.


Всі єдиноборства діляться на дві групи – контактні та безконтактні. Контакт передбачає відпрацювання прийомів на партнері або тренері, у разі безконтактних єдиноборств ви обмежитесь відпрацюванням прийомів у повітряному просторі. Єдиноборств існує безліч, спробуємо все ж коротко в них розібратися.

Айкідо. Одне з найскладніших бойових мистецтв, носить оборонний характер. Ви не повинні заподіяти противнику серйозних ушкоджень. Воно позбавлене агресії, вчить використовувати енергію нападника проти нього самого.

Айкидзюцу. Про здоров’я супротивника в цьому єдиноборстві піклуються куди менше – активно використовують удари, заломи, кидки. Це досить агресивне та жорстке бойове мистецтво.

Дзюдо. У перекладі з японської – «гнучкий, м’який шлях». В арсеналі немає прийомів, що приводять до каліцтв, однак, це не заважає успішно захистити себе від нападу супротивника.

Тхеквондо. Корейське бойове мистецтво, в якому активно використовують удари руками та ногами. Прийоми ефективні як для оборони, так і для нападу.

Ушу. Китайська боротьба, яка включає елементи інших єдиноборств, така собі «збірна солянка». Завдяки поєднанню кращих прийомів та тактик різних бойових мистецтв досить ефективна в бою.

Карате. Японське бойове мистецтво, головним завданням якого є поразка супротивника за будь-яку ціну. Тут активно задіяні як руки, так і ноги. У карате існують як контактні, так і безконтактні школи.

Капоейра. Бразильське бойове мистецтво. Основою йому послужили бойові танці, які завезені з Африки до Бразилії, раби зберігали та розвивали. В результаті виникла капоейра, яка відрізняється великою кількістю акробатичних елементів та обов’язковим музичним супроводом за допомогою спеціальних інструментів, які задають ритм.

Він Чун. За легендою це бойове мистецтво створила жінка, в перекладі «Він Чун» – це Вічна Весна. Його відрізняють плавність та граціозність рухів. Воно не вимагає акробатичної підготовки, великої сили та розтяжки. Основні удари наносять кінчиками пальців. Це мистецтво грунтується на почутті супротивника та передбаченні його дій, розвиває швидкість та координацію, дозволяє вести бій у маленькому просторі.

Наступне питання – де займатися? Кібо та Impact можна зустріти тільки в розкладі фітнес-клубів, то стосовно інших, займатися можна як у клубі, так і в секціях. Заняття в секції більш серйозні, але там, як правило, займається більше людей, ніж у клубі, тому якість навчання може страждати.

Ще одне одвічне питання – а що одягнути? Для занять східними єдиноборствами необхідний спеціальний одяг, як правило, це кімоно, а от на взутті можна заощадити – тренування проводяться босоніж. Для Кібо, кікбоксингу та Impact підійде будь-який спортивний одяг та кросівки, які забезпечують надійну фіксацію стопи.

Підготовлено фахівцем медичного дієтологічного центру «DietCenter»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн