Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Безвуглеводна дієта

Безуглеводная диета

Низьковуглеводні дієти незмінно займають лідерські позиції в переліку найбільш популярних і вважаються ефективним інструментом для схуднення.

Суть таких планів харчування полягає в активації жироспалювання за допомогою зниження частки вуглеводів у раціоні.

Безвуглеводна дієта і її різновиди особливо популярна, адже вважається, що ця система харчування дозволяє швидко скинути вагу без відчуття голоду і контролю калорійності.

 

Безвуглеводна дієта: переваги та недоліки

 

Як і будь-яка дієта з обмеженням головних нутрієнтів – основних поживних речовин, нізьковуглеводний раціон може мати позитивні результати та небажані побічні ефекти й значні обмеження.

При відсутності протипоказань до даної дієти та правильному підході до складання раціону вона може давати позитивний ефект.

 

Плюси дієти:

 

Мінуси безвуглеводного харчування:

 

Безвуглеводна дієта: протипоказання

 

Раціон більшості сучасних людей перенасичений вуглеводами, тому навіть невелике зниження їхньої кількості в меню і наближення частки вуглеводів до норми сприятливо впливає на вагу і здоров’я.

Однак, при значному скороченні частки вуглеводів, яке допускають різні варіанти подібного харчування – у 2-3 рази, бажання схуднути може обернутися негативними наслідками для здоров’я.

Так, безвуглеводна дієта суворо протипоказана:

Також не рекомендується застосовувати дієту з обмеженням вуглеводів у період стресу і депресії, при будь-яких змінах звичного ритму життя, при симптомах дефіциту вітамінів і мікроелементів.

При наявності будь-яких проблем зі здоров’ям необхідна попередня консультація лікаря.

При будь-яких ознаках погіршення самопочуття слід звернутися до лікаря і в разі необхідності – вийти з дієти.

 

Основні принципи харчування на безвуглеводному меню

 

Застосування будь-якого типу харчування зі значними обмеженнями має здійснюватися після консультації з лікарем, який володіє інформацією про ваш стан здоров’я, перенесені захворювання та інші індивідуальні особливості.

Найбільш безпечний варіант – звернення до дієтолога для розробки раціону харчування для зниження ваги й оцінки можливості додавання дієти зі зниженою кількістю вуглеводів у ваше меню для схуднення.

Але якщо ви все ж вирішили самостійно застосовувати подібний стиль харчування, ознайомтеся з основними принципами, на яких ґрунтується низьковуглеводний план харчування для зниження ваги:

  1. Дотримуйтеся балансу нутрієнтів у співвідношенні 50/35/15 (білки, жири, вуглеводи). Вуглеводну частину раціону повинні становити овочі, фрукти та цільнозлакові продукти. Прості цукри та продукти з високим глікемічним індексом варто вилучити з меню.
  2. Випивайте 2-2,5л води щодня. Дотримання такого питного режиму допоможе знизити інтенсивність білкового навантаження на нирки й уникнути інтоксикації кетоновими тілами на низьковуглеводній дієті.
  3. Більша частина жирів у раціоні повинна надходити з продуктами рослинного походження. Це допоможе тримати під контролем рівень холестерину в крові, допоможе забезпечити організм достатньою кількістю енергії та поліненасичених жирних кислот.
  4. Забезпечте достатню кількість клітковини в меню для поліпшення роботи кишківника.

 

Які продукти можна додати в меню

 

Базовий раціон низьковуглеводної дієти повинні складати м’ясо, риба, молочні продукти, яйця, олія та горіхи, цитрусові й некрохмалисті овочі.

Щодо вуглеводів, то прості цукри слід повністю вилучити. Щоб не помилитися з вибором складних вуглеводів, краще скористатися спеціальними таблицями глікемічного індексу (ГІ) окремих продуктів. Безвуглеводна дієта допускає вживання продуктів з ГІ не вище 50.

 

Безвуглеводна дієта під наглядом дієтолога

 

Сьогодні в інтернеті ви без зусиль зможете знайти списки продуктів, рецепти й приклади меню, рекомендації щодо високопротеїнового харчування для чоловіків і жінок. Але оскільки безвуглеводна дієта належить до розряду екстремальних, краще проводити її під контролем досвідченого медичного фахівця.

Лікар-дієтолог грамотно оцінить ризики та ймовірну ефективність такого плану харчування конкретно для вашого випадку.

З огляду на результати діагностики, особливості вашого організму, ваші цілі та вподобання, дієтолог розробить для вас персональну безвуглеводну програму харчування.

 

Такий дієтологічний план містить:

Регулярні консультації лікаря-дієтолога допоможуть тримати показники вашого здоров’я і самопочуття під постійним медичним контролем і чітко відстежувати динаміку корекції ваги. У разі необхідності, лікар завжди може скорегувати програму харчування для поліпшення ваших результатів.

Звернення до дієтолога для розробки персонального плану харчування – гарантія ефективного і безпечного зниження ваги.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн