Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Чи сумісні дієта для схуднення і алкоголь?

Останнім часом фахівці все частіше говорять про необхідність комфортного раціону для зниження ваги. Жорсткі обмеження викликають стрес, призводять до зривів і повторного набору зайвих кілограмів.

Набагато ефективніше навіть при зниженні ваги не відмовлятися від улюбленої їжі і напоїв, а контролювати їх кількість, і знаходити оптимальний баланс між задоволенням від улюбленої продуктів і потребами організму.

Але як же виглядає ситуація з алкогольними напоями? Чи можна худнути і вживати алкоголь, щоб не перешкоджати зниженню ваги?

В більшості випадків за відсутності прямих медичних протипоказань за станом здоров’я і віком, якісні алкогольні напої можуть бути сумісні з процесом зниження ваги.

Що стосується алкоголю в цілому – медики однозначні, як і раніше – шкода алкоголю у великих кількостях очевидна не тільки для схуднення, але і для здоров’я, навіть для дорослих і здорових людей, не кажучи про неприпустимість алкоголю для дітей, для підлітків, для жінок в період вагітності та годування груддю. Алкогольні напої протипоказані при ряді захворювань: патологіях шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи та ін.

Однак, якщо ви здорові і вживаєте спиртні напої, то келих вина або навіть міцний алкоголь можуть входити до програми харчування для зниження ваги.

Деякі дослідження показали, що люди, які до дієти вживали алкоголь, а перебуваючи на дієті тривалий час, повністю його виключають, більш схильні до зривів, під час яких їдять і п’ють значно більше норми. Тому для тих, хто вживає алкогольні напої доцільніше повністю не відмовлятися від них і під час схуднення. Однак кількість алкогольних напоїв має бути, безумовно, дозована, інакше досягти мети зниження ваги навряд чи вдасться.

Чому при схудненні потрібно обмежувати алкоголь?

Вживання спиртних напоїв певний чином впливає на організм і може призводити до збільшення ваги через низку причин:


Непереносимість алкоголю

Окремо потрібно сказати про непереносимість алкоголю. За наявності цієї особливості організму шкода від вживання алкоголю значно збільшується.

Вплив алкоголю, ступінь і характер негативних наслідків залежать від здатності організму переробляти спирт та від індивідуальної реакції на нього.

Непереносимість алкоголю – це стан, за якого в результаті ферментної недостатності організм не може засвоювати етиловий спирт, справлятися з токсичним навантаженням і особливим чином реагує на його надходження.

Алкогольна непереносимість частіше буває генетично обумовленою, однак може бути і придбаної.

Симптоми алкогольної непереносимості: поява червоних плям на шкірі, нудота, блювота, головний біль, нежить, діарея, тахікардія, набряки кінцівок.

Якщо у вас виникають подібні симптоми при вживанні алкогольних напоїв, рекомендується пройти обстеження на алкогольну непереносимість.

Які спиртні напої можуть бути сумісні з дієтою для схуднення?

Алкогольні напої досить калорійні, тому тим, хто дотримується дієти для зниження ваги, важливо враховувати «алкогольні калорії».

Калорійність спирту – 7 ккал на один грам (для порівняння – в 1 г жиру 9 ккал, а в 1 г білка і вуглеводів – 4 ккал).

Не варто забувати і про інші інгредієнти алкогольних напоїв: соки і сиропи, цукор, вершки, які можуть входити до складу напою, і значно підвищувати його калорійність. Особливо «підступні» коктейлі, в яких, як правило, кілька видів алкоголю і солодкі сиропи. В результаті виходить мега калорійний напій, який може містити 500 ккал на 100 г.

Якщо ви не хочете виключати алкоголь при схудненні, краще вибирати алкогольні напої, що не містять калорійні добавки. Також бажано не змішувати різні види спиртного.

Одиниця алкоголю

Одиницею алкоголю називають 10 мл чистого етанолу. Подивіться таблицю, яка допоможе зорієнтуватися, скільки алкогольного напою, в залежності від виду та міцності, є однією порцією.

 

Таблиця порції алкоголю для спиртних напоїв

Вид алкоголю

Порція

Горілка, віскі, текіла, джин

25 мл

Портвейн, вермут

50 мл

Вино біле, червоне сухе

150 мл

Темне міцне пиво

150 мл

Світле пиво слабкої міцності

330 мл

 

Яка кількість алкоголю допустима при схудненні?

Універсальних рекомендацій щодо допустимої кількості алкоголю на дієті, безумовно, бути не може. Індивідуальна норма розраховується для кожної людини і залежить від стану здоров’я, ваги, статі, віку та індивідуальних особливостей метаболізму.

За наявності сприятливих факторів та ваших побажань в меню для схуднення може бути розрахована можлива порція алкоголю на дієті – пару келихів вина або міцного алкоголю. Цього цілком достатньо, щоб долучитися до свята, відзначити щось з друзями, при цьому шкода алкоголю буде мінімальною.

Як поєднувати алкоголь з дієтою для зниження ваги

Щоб алкоголь не знижував ефективність вашої програми харчування для схуднення, варто дотримуватися деяких правил:

Це загальні рекомендації щодо вживання алкоголю під час дієти для схуднення. Але якщо підходити до питання більш серйозно, безумовно, потрібні індивідуальні рекомендації. Крім прямих протипоказань необхідно визначити особливості метаболізму алкоголю, його вплив на набір ваги і схуднення у вашому випадку, виключити непереносимість алкоголю.

Ви можете пройти також ДНК-дослідження, що дозволяють виявити генетично обумовлену непереносимість алкоголю, вивчити гени, що кодують ферменти метаболізму алкоголю, оцінити ступінь токсичного впливу на ваш організм і вагу. Ця інформація дозволить більш точно оцінити, чи може алкоголь бути сумісний з дієтою для зниження ваги, в яких дозах алкогольні напої допустимі для вас і відкоригувати ваш раціон таким чином, щоб програма харчування для зниження ваги була максимально комфортною та ефективною.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн