Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Як схуднути швидко

«Як схуднути швидко» – один з найбільш популярних запитів, що трапляються в інтернеті на тему зниження ваги. І це зрозуміло, коли виникає рішучість схуднути, то бажання позбутися зайвих кілограмів якомога швидше цілком природне.

Але, якщо ваше завдання вирішити проблему надмірної ваги, а не схуднути на пару-трійку кілограмів і потім їх повернути, то має сенс ставити ціль не «швидко схуднути», а «схуднути надовго», досягти мети зниження ваги.

Швидке схуднення не вирішує проблему надмірної ваги, але веде до порушення роботи організму, супроводжується «ефектом бумеранга» – повернення втрачених кілограмів, скинутих зусиллями сили волі і жорстких обмежень.

 

Чим небезпечне швидке зниження ваги на низькокалорійних незбалансованих дієтах?

 

Навіть якщо на низькокалорійній (= незбалансованій) дієті вам і вдасться знизити вагу, на жаль, це ненадовго, здебільшого вага повертається. Крім того, такі дієти провокують проблеми зі здоров’ям і погіршення самопочуття. Розберімося, чому так відбувається.

Основною проблемою швидкого схуднення є втрата м’язової маси. На незбалансованих дієтах, які застосовуються для того, щоб швидко схуднути, значно скорочується кількість споживаних калорій і перелік вживаних продуктів. Для виконання основних функцій – підтримання життєдіяльності, нашому організму не вистачає енергії. Щоб компенсувати нестачу харчування для забезпечення життєдіяльності, він звертається до альтернативних джерел енергії – і передусім буде витрачатися м’язова маса (а не жирові запаси).

Втрата м’язової маси призводить до зменшення кількості білка і води в організмі. Білок потрібний для багатьох біологічних процесів. При його нестачі одним з видимих ​​наслідків може бути випадання волосся. Серйозніші наслідки – порушення гормонального фону, проблемы в роботі шлунково-кишкового тракту, зниження працездатності, погіршення пам’яті. Послаблюється імунітет, порушується засвоєння поживних речовин, вітамінів і мінералів.

Нестача води також негативно відбивається на нашому організмі. Ті, хто намагається швидко скинути вагу за допомогою «екстремальних» дієт, часто скаржаться на головні болі. Крім того, в охочих швидко схуднути часто виникають постійна втома, апатія, пригніченість, різкі стрибки тиску, набряклість, проблеми з травленням, порушення сну.

Ще однією з проблем, яка виникає, коли ви намагаєтеся швидко схуднути, є утворення каменів у жовчному міхурі. Різке скорочення калорійності раціону може призводити до балансу солей жовчних кислот і холестерину. Холестерин утворює грудки, і відкладатися в жовчному міхурі у вигляді каменів. Це може призводити до запалення печінки, підшлункової залози і сечового міхура.

Також такі дієти, крім внутрішніх провокують і зовнішні проблеми. Ще одним недоліком швидкого схуднення є обвисла шкіра. Шкіра має властивості розтягуватися і підтягуватися, але на це потрібен час. Обвисання відбувається, якщо шкірі не дали часу, щоб адаптуватися до зміни об’ємів тіла. Щоб не допустити такої ситуації, потрібно знижувати вагу правильно і поступово.

Різке обмеження калорійності може стати причиною уповільнення обміну речовин. Поширена ситуація, коли після декількох швидко скинутих кілограмів вага перестає знижуватися, незважаючи на дотримання дієти.

При різкому обмеженні калорійності харчування організм почне підлаштовуватися під нові умови й «економити» енергію. У результаті – сповільнюється основний обмін речовин, і ваші плани – швидко схуднути – не реалізуються, попри всі обмеження в харчуванні.

«Жорсткі» дієти можуть стати причиною появи дратівливості, підвищеної тривожності, депресивних станів.

Таким чином, екстремальні дієти, які застосовуються, щоб швидко скинути вагу, лише виводять рідину з організму, спалюють м’язи, вводять організм в стан стресу від надлишку одних речовин і нестачі інших, псують вашу зовнішність і здоров’я.

 

Яким повинен бути правильний підхід до зниження ваги

 

Жироспалювання – це перетворення жирової тканини в енергію. Процес тривалий і потребує певних зусиль, не відбувається в один момент.

Щоб почати худнути, потрібно привести у відповідність кількість споживаних калорій із витраченими, створити оптимальний дефіцит (в межах безпечного індивідуального значення) за допомогою грамотно підібраного раціону, а не голодування. Потрібно збалансувати раціон за білками, клітковиною, поліненасиченими жирними кислотами, вуглеводами, мікроелементами.

Тільки такий підхід до зниження зайвої ваги дає довготерміновий результат і працює на вас, а не проти вашого здоров’я і зовнішнього вигляду.

Якщо ви дійсно поставили за мету позбутися зайвих кілограмів, зверніться по допомогу до фахівця.

Дієтологи медичних дієтологічних центрів здоров’я та смачної дієти DietCenter розробляють індивідуальний раціон, який ґрунтується на:

Розробка програм зниження ваги для жінок і чоловіків вимагає різних підходів. Специфіка фізіології, жировідкладення, складу тіла, витрати енергії – це і багато іншого зумовлює суттєві відмінності у методах корекції ваги і підборі програми харчування.

Велике значення має гормональний статус загалом. Для жінок тактика роботи на зниження ваги в репродуктивному віці і при менопаузі матиме свою специфіку і відмінності. Крім того, важливі і гормональні зміни протягом циклу, від цього залежить, яким чином організм витрачає енергію в різні його періоди.

Більшість людей із зайвою вагою має проблеми з харчовою поведінкою. Найчастіше це збільшення раціону, вибір переважно калорійної – жирної, солодкої або ультраобробленої їжі (ковбасних виробів, напівфабрикатів, фаст-фуду та ін.), При цьому відбувається звикання, яке викликає порушення регуляції харчового центру і провокує підвищене відчуття голоду.

Навчитися керувати своїм харчовою поведінкою, не «заїдати» проблеми, контролювати бажання та імпульси щодо їжі, відрізняти емоційний голод від фізичного – важливі моменти, які повинні бути частиною програми зниження ваги.

 

Раціон для схуднення, розроблений фахівцем, буде відповідати потребам вашого організму, дозволить схуднути в оптимальні терміни, без шкоди для здоров’я і зовнішнього вигляду.

Навіть якщо вам з якихось причин потрібно швидко схуднути, ви зможете зробити це без ризиків для здоров’я, під контролем дієтологів.

Для швидкого зниження ваги, в DietCenter розроблена програма «Інтенсив», що дозволяє знижувати вагу максимально швидко, без надмірного стресу для організму і негативних наслідків для здоров’я.

Хочете схуднути швидко і комфортно? Запишіться на консультацію до дієтолога просто зараз!

Також дізнайтесь, які можуть бути перепони на шляху до стрункості і як з ними боротися.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн