Зайва вага при захворюваннях серця – один з головних чинників погіршення стану здоров’я і самопочуття. Людині з хворим серцем вкрай важливо дотримуватися режиму дня, забезпечувати своєму організму якісний відпочинок, позбутися шкідливих звичок і звести щоденний стрес до можливого мінімуму. Однак головним завданням повинно бути зміна раціону і системи харчування для нормалізації ваги і зняття навантаження з серцево-судинної системи.
Перш за все, важливо дотримуватися питного режиму і обмежити споживання солі – це допоможе зменшити затримку рідини в органах і тканинах, підтримувати нормальний рівень артеріального тиску і знизити прояви набряклості при хворому серці.
Дієта сердечника виключає висококалорійну їжу, смажені та жирні страви, копченості та соління. З обережністю слід ставитися до солодощів і продуктів з високим вмістом швидких вуглеводів.
Дієта для схуднення при хворому серці повинна формуватися за рахунок овочів і фруктів, дієтичних сортів м’яса і риби, нежирних молочних продуктів, виробів з цільного зерна. Правильно поєднуючи ці групи продуктів, можна домогтися повноцінного надходження в організм вітамінів і мінералів, необхідних для зміцнення стінок судин і серцевого м’яза.
Окрему увагу варто приділити корисним жирам, вживання яких буде позитивно позначатися на обміні холестерину і знижувати ризики закупорки судин холестериновими бляшками. Тому дієта при хворому серці обов’язково включає морську рибу, горіхи, насіння, авокадо і рослинні олії.
Підібрати продукти, корисні для серця і судин не складно – складніше розрахувати такі пропорції та кількість їх споживання, які будуть сприяти зниженню ваги.
Екстремальні дієти для схуднення категорично не підходять людям з проблемами серця, адже будь-які зміни в раціоні можуть відбитися на роботі органів і систем та погіршити самопочуття пацієнта.
Якщо ви ставите питання: «Як схуднути з хворим серцем?», то вашим першим кроком має бути отримання додаткової консультації у лікаря.
Кардіолог дасть вам рекомендації з харчування та фізичної активності, які допоможуть знизити вагу без шкоди для вашого серця.
Якщо ж загальних рекомендацій вам недостатньо або ви відчуваєте труднощі при самостійному складанні меню для схуднення, має сенс звернутися до лікаря-дієтолога.
Дієта з урахуванням хвороби серця і схуднення під контролем такого фахівця – це гарантія ефективності та безпеки дієтотерапії.
Дієта сердечника для схуднення повинна розроблятися індивідуально і будуватися на об’єктивній оцінці вашого поточного стану.
Лікар-дієтолог візьме до уваги особливості вашого стану здоров’я, проаналізує дані лабораторних та функціональних досліджень, схему лікування, призначену кардіологом.
Дотримуючись рекомендацій дієтолога, ви зможете комфортно знизити вагу і значно поліпшити своє самопочуття, не турбуючись про підрахунок калорій і норми споживання поживних речовин.