Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Як схуднути при поганому обміні речовин

Как похудеть при плохом обмене веществ

Що таке метаболізм

Метаболізм – це сукупність всіх хімічних реакцій в організмі. В результаті обмінних процесів відбувається розщеплення жирів, білків, вуглеводів та інших біологічно активних речовин для вивільнення енергії і отримання будівного матеріалу для утворення нових сполук. Такі процеси обміну називають катаболічними. Анаболізм – група обмінних процесів побудови нових клітин, синтезу гормонів і ферментів.

Розрізняють основний (базальний) і додатковий обмін речовин. Рівень основного обміну визначає кількість споживаної енергії на забезпечення життєво важливих функцій організму – роботу його органів і систем, підтримання стабільної температури тіла, артеріального тиску і т. д. Іншими словами, базальний обмін – це сума енерговитрат організму в стані спокою. Додатковий метаболізм визначає витрата енергії на будь-яку додаткову активність – домашні справи, фізичні навантаження, навчання, роботу та інші види діяльності.

Як зрозуміти, що обмін речовин порушений

Практично будь-яке порушення обміну речовин тягне за собою погіршення загального самопочуття, стану здоров’я і зміни в зовнішньому вигляді. Визначити, що він порушений можна з ряду ознак:


Які фактори впливають на швидкість метаболізму

Існує безліч причин, за яких обмін речовин може бути порушений. До факторів, які не піддаються корекції, належать: генетична схильність, деякі вроджені патології, стать і вік.

Раціон харчування, співвідношення жирової і м’язової маси, гормональний статус, рівень фізичних і психоемоційних навантажень, наявність шкідливих звичок – всі ці фактори можуть по-різному впливати на метаболізм протягом життя.

Корекція цих причин допоможе налагодити внутрішні процеси в організмі і значно поліпшити загальне самопочуття і зовнішній вигляд.

Як нормалізувати обмін речовин

Щоб відновити обмін речовин, необхідно усунути причини порушення і створити оптимальний баланс витрат і споживання енергії. При цьому важливо розуміти, що застосування екстремальних дієт і виснажливих тренувань можуть дати абсолютно протилежний результат. В умовах стресу організм запускає «режим економії», уповільнюючи метаболізм і збільшуючи відкладення жирів як запасного джерела енергії.

Щоб поганий обмін речовин не ставав причиною набору зайвої ваги і розвитку системних захворювань, слід приділити особливу увагу своєму раціону харчування. Здоровий баланс жирів, білків і вуглеводів, насиченість раціону вітамінами і мікроелементами, продуктова різноманітність, щадний спосіб приготування – базові принципи правильного меню. Здорова дієта в поєднанні з помірною фізичною активністю – найкраща профілактика.

Дієта при поганому обміні речовин

Коли обмін речовин уже порушений, найефективніше – звернутися за допомогою до медичного фахівця з харчування. При наявності зайвої ваги якісно схуднути можна тільки з урахуванням обмінних порушень.

Лікар-дієтолог визначить причини набору ваги і розробить спеціальний план харчування та рекомендації щодо способу життя, які допоможуть розігнати обмін речовин.

Хороша дієта не може бути універсальною – кожній людині потрібен індивідуальний підхід, з урахуванням стану здоров’я, статі, віку та інших індивідуальних особливостей.

Перед розробкою програми харчування дієтолог обов’язково проводить аналіз поточного стану здоров’я, діагностику визначення складу тіла для оцінки понад 20 показників, серед яких: індекс маси тіла, співвідношення жирової і м’язової маси, кількість рідини в організмі, рівень обміну в стані спокою й інші параметри. За необхідності призначаються додаткові дослідження. Ця інформація допомагає персоналізувати раціон для досягнення максимальних результатів у корекції ваги і оздоровлення.

Грамотно складена дієта допоможе підвищити рівень основного обміну, що дозволить схуднути без додаткового стресу і підвищення навантаження на органи і системи вашого організму.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн