Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Як схуднути при гастриті

как похудеть при гастритеГастрит – захворювання, яке не може пройти непоміченим. Раптовий біль і різкий дискомфорт, пов’язаний з прийомами їжі, змушують негайно звернутися до лікаря. У таких випадках призначається терапія для зняття больового синдрому і, в обов’язковому порядку, лікар прописує лікувальну дієту, яка допоможе вийти з гострої фази захворювання.

Надалі, щоб уникнути загострення гастриту, необхідно дотримуватися певних правил і обмежень в харчуванні, що для людей з проблемою зайвої ваги може стати серйозною перешкодою на шляху до стрункості.

Чи можна схуднути при гастриті?

 

Головна складність в схудненні при гастриті полягає в тому, що наявність запального процесу шлунку не терпить експериментів з харчуванням. Монодієти, голодування, радикальні розвантажувальні дні можуть не тільки погіршити поточний стан здоров’я, але і відкласти питання зниження ваги на тривалий час.

Добова калорійність лікувального раціону може коливатися в межах 2100-2700 ккал, що уповільнює процес схуднення, і, проте, це єдиний можливий спосіб скинути вагу при гастриті зі збереженням здоров’я.

Основний принцип дієти при захворюваннях шлунку – щадний режим. Він стосується не тільки складу і калорійності страв, але і їх консистенції, температури, способу приготування їжі, режиму харчування.

Позбутися від зайвих кілограмів при гастриті можна і потрібно. Однак важливо розуміти, що в цьому випадку схуднення вимагає дотримання певних правил харчування.

 

Які продукти і страви необхідно вилучити з раціону при гастриті


Незалежно від типу гастриту, при наявності захворювання слід вилучити з меню:

При гастриті з підвищеною кислотністю з раціону виводяться:

Гастрит зі зниженою кислотністю передбачає вилучення з меню:

Також важливо уникати занадто холодної/гарячої їжі і страв з «хрусткою скоринкою». Рекомендоване дробне харчування невеликими порціями.

Яким має бути харчування для схуднення при гастриті

У будь-якому випадку, раціон повинен бути повноцінним за вмістом білків, жирів і вуглеводів. Особливу увагу варто приділити наявності вітамінів і мінералів в меню, оскільки запалення слизової може перешкоджати розщепленню і засвоєнню поживних речовин, необхідних для відновлення здоров’я і нормалізації ваги.

Так, основу меню харчування для схуднення при гастриті повинні складати:


Зниження ваги і оздоровлення під наглядом дієтолога

 

Коли до проблеми зайвої ваги приєднується гастрит – необхідна професійна допомога лікаря-дієтолога. Фахівець із харчування складе індивідуальну програму зниження ваги з урахуванням фізіологічних особливостей вашого організму, стадії і характеру перебігу захворювання, розробить персональний раціон відповідно до плану лікування. Постійний лікарський контроль допоможе уникнути загострень недуги і зробить схуднення при гастриті максимально комфортним і безпечним.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн