Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Як схуднути після пологів

Період вагітності і пов’язані з ним занепокоєння залишилися позаду, малюк з’явився на світ, і все повинно б тішити, але часто молоді мами стикаються з проблемою зайвої ваги. Лише небагатьом вдається швидко відновити втрачену стрункість після народження дитини. Більшості ж доводиться шукати відповідь на питання: «як швидко схуднути після пологів».

Чому зайва вага не йде після пологів? Чи можна без шкоди для здоров’я мами і дитини швидко схуднути після пологів? І якою має бути дієта для схуднення жінки при годуванні грудьми?

У чому причина набору ваги при вагітності

 

Збільшення ваги в період вагітності – явище природне. Наявність фізіологічних компенсаторних механізмів обумовлює підготовку організму жінки до пологів. Вага збільшується оскільки відбувається формування і зростання плоду, плаценти, навколоплідної рідини, збільшується груди. Під впливом гормонів організм жінки готується до пологів, «запасається» рідиною (збільшується обсяг внутрішньоклітинної та внутрішньотканинної рідини), відбувається накопичення жиру. Так формується природна прибавка ваги, створюються своєрідні запаси, які повинні допомогти матері забезпечити себе енергією для виношування малюка і періоду, коли вона буде його годувати.

Після пологів вага жінки зменшується в середньому на 5-6 кг. Потім протягом перших тижнів йдуть ще близько 2-3 кілограмів. Але подальше зниження ваги відбувається повільніше. Найчастіше процес схуднення мами, яка годує, займає близько 5-10 місяців, під час яких поступово змінюється гормональний фон і обмін речовин.

Однак у деяких жінок протягом цього часу бажаного зниження ваги не відбувається або ж вага зменшується несуттєво. Це може бути зумовлено декількома факторами.

 

Фактори, які впливають на темпи схуднення після пологів

 

Спадковість. Якщо у вас є схильність до зайвої ваги, ваші родички після пологів повніли, то для схуднення, найімовірніше, потрібні будуть додаткові зусилля.

Особливості харчування під час вагітності. Якщо в період вагітності ви харчувалися «за двох» і набрали багато зайвої ваги, то в цьому разі швидко схуднути буде складніше.

Грудне годування. Під час грудного вигодовування в організмі жінки виробляється гормон пролактин. Він сприяє виробленню грудного молока, але одночасно також може провокувати підвищений апетит.

Гормональна терапія під час вагітності, яка могла безпосередньо впливати на обмін речовин.

Спосіб життя до вагітності. Якщо ви стежили за фігурою до вагітності, раціонально харчувалися, то схуднути після пологів вам буде простіше.

Можливість відпочивати і висипатися. Перевтома, недостатній сон і відпочинок можуть бути причиною відсутності зниження ваги, провокувати переїдання і приводити до її збільшення.

 

Поширені помилки в схудненні після пологів

 

У спробі швидко відновити допологову форму жінки часто вибирають «суворі» незбалансовані дієти, які не тільки не приносять бажаного результату, але можуть негативно позначитися на здоров’ї малюка і мами.

  1. Жорсткі дієти.

Бажання схуднути після пологів якомога швидше може змусити молоду маму сісти на «жорстку» дієту з різким обмеженням калорійності і вибору продуктів. Але навіть якщо вас не лякають наслідки для власного здоров’я, потрібно враховувати, що подібні експерименти з харчуванням протипоказані при годуванні груддю, тому що від раціону матері безпосередньо залежить якість і кількості молока, а отже, і те, наскільки повноцінним буде харчування дитини.

Для годування грудьми щодня організм мами витрачає близько 500-800 ккал, тому нормальна калорійність раціону повинна складати близько 2500-2700 ккал. При мізерному харчуванні в молоці може бракувати потрібних дитині поживних речовин, можливе різке його зменшення, аж до припинення лактації. Молоко, яке не містить потрібних поживних речовин, може створити проблеми з травленням дитини, призвести до порушення імунної системи, вплинути на фізичний і психічний розвиток.

Однак є й інша крайність – надмірне харчування. Деякі молоді мами вважають, що їм потрібно їсти «за двох». Насправді важливо харчуватися збалансовано, стежити, щоб в раціоні були присутні основні поживні речовини, а не переїдати.

  1. Прийом препаратів та БАДів для схуднення.

Застосування лікарських засобів і біологічно активних добавок частий вибір при самостійних спробах зниження ваги. Бажання випити чарівну пігулку і схуднути зрозуміле. Але ризики, на які йдуть жінки в гонитві за стрункістю, пов’язані з безконтрольним прийомом препаратів для схуднення, не можна пояснити, тим більше для жінки, яка годує грудьми. Крім негативних наслідків, які це може завдати здоров’ю мами, важливо розуміти, що компоненти лікарських засобів та БАДів здатні проникати в грудне молоко, а отже – потрапляти в організм малюка, приводячи до непередбачуваних наслідків.

  1. Прийом сечогінних і проносних засобів для схуднення.

Існує думка, що сечогінні та проносні засоби допоможуть схуднути після пологів. Але вживання таких засобів без показань призводить лише до зневоднення організму, значної втрати мікро- і макроелементів, що може викликати порушення в роботі всіх систем та органів.

  1. Малорухливий спосіб життя.

Втома від побутових турбот і догляду за малюком спонукає багатьох мам нехтувати фізичними навантаженнями і навіть передоручати прогулянки з дитиною родичам. Але молодим мамам бажано знаходити у своєму розпорядку дня час для фізичної активності: робити 15-30 хвилинну зарядку, гуляти з малюком, і це важливо не тільки для стрункості. Фізична активність після пологів позитивно впливає на психоемоційний стан мами – сприяє поліпшенню настрою, сну, нормалізації апетиту.

  1. Відмова від годування грудьми

Деякі жінки заради того, щоб швидше схуднути, намагаються якомога швидше відлучити малюка від грудей. Однак грудне вигодовування дуже важливо, як для здоров’я малюка, так і для здоров’я мами. І, якщо ви годуєте грудьми, зовсім не означає, що від нормалізації ваги доведеться відмовитися. Ефективне схуднення після пологів і при годуванні груддю без шкоди для здоров’я мами і малюка цілком реальне.

 

Як швидко можна схуднути після пологів?

 

Бажання якомога швидше прийти у форму після народження дитини цілком природне і зрозуміле. Але поспішати з кардинальними заходами для схуднення після пологів не варто. Повернути собі колишню фігуру за 1-2 місяці вдається лише небагатьом молодим мамам, іншим для цього потрібно трохи більше часу. Зміни під час вагітності відбувалися в організмі протягом дев’яти місяців, на відновлення потрібно приблизно стільки ж часу. Тому краще набратися терпіння і поставити реальні цілі, наприклад, схуднути протягом 5-10 місяців після пологів.

Середніми безпечними темпами зниження ваги вважається близько 500 г за 1-2 тижні або 3-5% від початкової маси тіла за місяць. Але в кожному конкретному випадку цифри можуть значно відрізнятися, тим більше, коли йдеться про схуднення мами, яка годує. Оптимальні темпи зниження ваги потрібно розраховувати індивідуально з урахуванням ваги жінки, особливостей її конституції, супутніх захворювань (якщо такі наявні), рівня фізичної активності.

Чи допоможуть схуднути після пологів заняття спортом?

 

Багато молодих мам, бажаючи якомога швидше скинути вагу, прагнуть швидше почати активні тренування. Але передчасні заняття можуть негативно позначитися на здоров’ї та самопочутті – викликати появу кровотеч, розриви швів, болі внизу живота і попереку.

Як швидко можна починати фізичну активність? Тут теж потрібен індивідуальний підхід з урахуванням загального стану здоров’я, того, якими були пологи і як почувається жінка.

Якщо пологи були природними, минули добре, без розривів і розрізів, якщо немає протипоказань, то жінка може дозволити собі перші легкі фізичні навантаження буквально через кілька днів після пологів.

Передусім дозволяється ходьба. Прогулянки з візочком корисні не тільки для малюка, але і для мами. Ходьба позитивно впливає на стан м’язів стегон, ніг, преса.

Вводити більш активні фізичні навантаження, як-от фітнес, басейн, планка, вправи на прес рекомендується не раніше, ніж через 8 тижнів після пологів. Попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем, який може дати об’єктивну оцінку стану здоров’я, готовності організму до більш сильних фізичних навантажень, оцінити, наскільки безпечними будуть ті чи інші тренування.

Фізичні вправи будуть позитивно впливати на організмі, допоможуть м’язам швидше прийти в тонус, а тілу – стати більш підтягнутим. Однак основна роль в схудненні належить харчуванню. Тому особливо важливо правильно підібрати харчування після пологів.

 

Якою має бути дієта для схуднення після пологів?

 

Універсальної дієти для схуднення після пологів, яка підходила б кожній жінці, не існує. Індивідуальність кожного організму вимагає індивідуального підходу.

Побудова оптимального меню для схуднення після пологів буде залежати від багатьох факторів: чи годуєте ви малюка грудьми, від стану вашого здоров’я, кількості зайвих кілограмів, стану гормональної системи і багато іншого. Врахувати всі ці факти і розробити максимально ефективний і безпечний раціон для зниження ваги допоможе консультація фахівця – лікаря-дієтолога.

Спеціально для молодих мам, які хочуть схуднути після пологів, при годуванні груддю, в DietCenter розроблена дієтологічна програма «Здорове материнство».

На основі цієї програми для вас буде розроблена індивідуальна збалансована дієта, яка допоможе безпечно і ефективно схуднути після пологів. Меню для мами, яка годує, буде розроблено з урахуванням підтримки лактації та безпеки для здоров’я малюка.

Хочете схуднути після пологів ефективно і безпечно? Зверніться до фахівців. Зателефонуйте в DietCenter просто зараз!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн