Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Як схуднути при підвищеному тиску

Гіпертонія – одне з найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи, яке характеризується стійким підвищенням артеріального тиску. Існує безліч причин розвитку такого стану – хронічні стреси, зайва вага, гормональні порушення, нездоровий спосіб життя, спадкова схильність та інші чинники.

Препарати при гіпертонії призначаються головним чином для зняття симптомів – вони нормалізують тиск, покращуючи самопочуття пацієнта, і служать для профілактики розвитку гострих ускладнень. В основі ефективного лікування артеріальної гіпертензії лежить оздоровлення всього організму – спеціальна дієта, відмова від шкідливих звичок і помірна фізична активність.

Сьогодні основним фактором ризику виникнення артеріальної гіпертензії залишається ожиріння. Так, близько 90% людей із зайвою вагою в зрілому віці стикаються з проблемою підвищення тиску. Тому для лікування і профілактики гіпертонії вкрай важливо підтримувати здорову вагу.

Важливо розуміти, що інтенсивне схуднення при гіпертонії протипоказане, оскільки швидке зниження ваги дає додаткове навантаження на організм, особливо на роботу нирок. Така ситуація може негативно позначитися на самопочутті і стати джерелом додаткових проблем зі здоров’ям, тому зміни в системі харчування слід вводити поступово.

Раціон при підвищеному артеріальному тиску має ряд обмежень. В перш за все це стосується споживання солі, алкоголю, швидких вуглеводів і висококалорійних продуктів з низькою харчовою цінністю (фаст-фуд, фабричні кондитерські та ковбасні вироби, соуси і солоні снеки).

Дієта людини, що хворіє на гіпертонію, має бути спрямована на нормалізацію водно-електролітного балансу – разом з харчуванням організм повинен отримувати достатню кількість мікроелементів, особливо кальцію і магнію, що впливають на тонус судин і серцевого м’яза. Основу раціону мають складати овочі та крупи, нежирні молочні продукти і пісні сорти м’яса – основні джерела складних вуглеводів і якісного білка. Що ж стосується жирів, то їх не слід виключати – необхідно перерозподілити споживання на користь так званих корисних жирів у вигляді рослинних олій, горіхів, насіння і морської риби.

Схуднення при підвищеному тиску буде ефективним і безпечним, якщо проводити його під контролем лікаря-дієтолога. Такий фахівець володіє необхідними навичками та компетенціями, щоб ви могли комфортно знижувати вагу з поліпшенням динаміки лікування гіпертонії.

Дієта для схуднення від фахівця з харчування буде враховувати ваші індивідуальні особливості і вподобання в їжі, характер перебігу захворювання, стадію його розвитку, наявність супутніх захворювань і тип ожиріння. Досвідчений дієтолог бере до уваги результати досліджень і призначення вашого лікаря-куратора, що дозволяє вам отримати персональні рекомендації з харчування, фізичної активності та оздоровлення способу життя.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн