Холестерин має погану репутацію, хоча насправді він виконує важливі функції в синтезі вітаміну D і статевих гормонів. До 80% холестерину виробляється в організмі печінкою і всмоктується в кишечнику з жовчних кислот, решта — надходить з їжею.
Холестерин у з’єднанні з білками і ліпідами утворює ліпопротеїни високої (ЛПВЩ) або низької (ЛПНЩ) щільності. ЛПВЩ – “поганий” холестерин, підвищення рівня якого істотно підвищує ризики утворення атеросклеротичних бляшок у судинах. ЛПНЩ відносять до “хорошого” холестерину, необхідного для нормального функціонування організму.
Близько 80% випадків розвитку ожиріння мають аліментарні причини. Тобто, в основі набору зайвої ваги лежить незбалансоване і хаотичне харчування, яке згодом призводить до порушення обміну речовин і надмірного жировідкладення.
Підвищений холестерин — частий супутник зайвої ваги. ЛПВЩ поступово відкладаються на внутрішніх стінках судин, утворюючи атеросклеротичні бляшки. Ці утворення звужують просвіт судин, погіршують кровообіг і значно знижують живлення і насичення киснем органів і тканин.
Тому при наявності зайвої ваги для зниження рівня поганого холестерину необхідне дотримання дієти, яка допоможе схуднути і відновити здоровий обмін речовин.
Грамотно підібрана дієта допоможе налагодити обмінні процеси і здобути бажану стрункість. Щоб поганий холестерин не підвищувався — приділіть особливу увагу кількості овочів у своєму меню. Вони містять харчові волокна, які перешкоджають всмоктуванню холестерину в кишечнику, і рослинні стерини, які можуть зв’язувати поганий холестерин і виводити його з організму. Правильна дієта при холестеринемії має містити мінімум 400-600 грамів овочів на день.
Скласти меню з правильним балансом жирів, білків і вуглеводів, підібрати оптимальну калорійність для зниження ваги допоможе фахівець з харчування — лікар-дієтолог. Такий фахівець володіє необхідними знаннями та навичками для адекватної оцінки поточного стану здоров’я і корекції рівня холестерину через зміни в системі харчування.
Персональна дієта з урахуванням показників обміну холестерину допоможе знизити рівень поганого холестерину на 10-20% і провести своєчасну профілактику атеросклерозу і пов’язаних з ним захворювань серцево-судинної системи. Завдання такої дієти — розігнати метаболізм, поліпшити показники жирового обміну і ефективно знизити вагу з користю для вашого здоров’я.
Дотримуючись рекомендації дієтолога з харчування, корекції способу життя і фізичної активності, ви зможете нормалізувати рівень холестерину в крові, скинути зайві кілограми і поліпшити своє самопочуття на тривалий час.