Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Схуднення при хворобах щитовидної залози

Похудение при болезнях щитовидной железыЩитовидна залоза — маленький орган з великим значенням. Вага щитовидної залози всього близько 20 грамів, але вона виробляє гормони, які впливають на роботу всього організму.

Серед основних функцій щитовидної залози:

Чорнобильська “спадщина”, високий рівень стресу, хронічні захворювання, неправильне харчування — все це фактори, які підривають здоров’я щитовидної залози.

Сьогодні в Україні на частку дисфункцій цього органу припадає близько 40% випадків усіх ендокринних захворювань.

Однією з найпоширеніших ендокринних патологій є гіпотиреоз. Він характеризується зниженням активності щитовидної залози і зменшенням вироблення тиреоїдних гормонів.

При цьому захворюванні людина відчуває постійну втому, сонливість, зауважує сухість шкіри і погіршення стану волосся, схильна до депресивних станів і швидко набирає вагу.

Як бачите, симптоми гіпотиреозу неспецифічні і можуть сприйматися як сезонна хандра або дефіцит вітамінів. Тому при наявності зазначених станів важливо здати аналіз на тиреотропний гормон (ТТГ), щоб виключити проблеми з боку щитовидної залози.

Зайва вага при гіпотиреозі — одна з основних проблем. Зниження вироблення тиреотропних гормонів призводить до уповільнення метаболізму. В результаті розвивається ожиріння, яке посилює порушення обміну і провокує різні ускладнення: інсулінорезистентність, підвищення рівня холестерину в крові, зниження інтенсивності окисно-відновних процесів та інші.

Як схуднути при гіпотиреозі щитовидної залози?

Доцільніше з цим питанням звернутися до досвідченого лікаря-дієтолога. Такий спеціаліст не тільки знає, як схуднути ефективно і комфортно, але і як забезпечити необхідну підтримку вашій щитовидній залозі.

Для схуднення при гіпотиреозі знадобиться час і терпіння, оскільки першочерговим завданням буде саме лікування і оздоровлення. Для відновлення функцій щитовидній залозі необхідна підтримка поживними речовинами.

Так, дієта при щитовидці обов’язково повинна забезпечувати надходження достатньої кількості йоду в організм. Цей мікроелемент — основа тиреотропних гормонів. Добова потреба в йоді для дорослої людини становить 150 мкг. Така кількість міститься, наприклад, в 150 г морської капусти — рекордсмена за вмістом йоду. Однак, цей продукт припаде до смаку далеко не кожному. Професійна дієта при щитовидній залозі для схуднення допоможе забезпечити необхідне споживання йоду при різноманітному і смачному харчуванні.

Якщо ви не знаєте, як схуднути при щитовидці правильно — не варто займатися самостійним зниженням ваги. Зверніться по допомогу до лікаря-дієтолога. При розробці плану харчування він вивчить вашу історію хвороби, візьме до уваги динаміку набору ваги, індивідуальні особливості організму і харчові вподобання. Така дієта для схуднення при захворюванні щитовидної залози буде максимально персоналізованою, ефективною і безпечною.

У разі, якщо у вас немає можливості скористатися послугами дієтолога, і ви не знаєте, як схуднути при гіпотиреозі щитовидної залози, — зверніться за консультацією до вашого ендокринолога. Пам’ятайте, що медичний підхід до складання раціону — основа безпеки дієти для вашого здоров’я.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн