Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Схуднення при гепатозі

Диета при жировом гепатозе

Жировий гепатоз — захворювання печінки, яке виникає в результаті порушення обміну речовин і призводить до надмірного накопичення жиру в печінкових клітинах і подальшого їх руйнування.

Здебільше жирове запалення розвивається у людей із зайвою вагою. Особливо небезпечне вісцеральне ожиріння — розростання жирової тканини всередині черевної порожнини, яке проявляється збільшенням обсягів тіла в області живота і талії.

Прогресування жирового переродження печінки може мати серйозні наслідки для здоров’я і життя людини. Тому вкрай важливо вчасно діагностувати та розпочати лікування захворювання.

При наявності зайвої ваги першим кроком до оздоровлення буде схуднення.

Якою має бути дієта для схуднення при жировому гепатозі?

Найперше необхідно знизити споживання шкідливих жирів (копченості, ковбаси, кондитерські вироби та випічка з використанням маргарину і трансгенних жирів) і простих вуглеводів (цукор, фабричні солодощі, солодкі газовані напої та ін.). Велика кількість цих продуктів у меню посилює проблему зайвої ваги й надлишкового жировідкладення.

Для здорового схуднення при жировому гепатозі перевагу слід віддавати овочам і цільнозерновим продуктам, вживати достатньо білка у вигляді нежирних сортів м’яса і риби, стежити за достатнім надходженням в організм вітамінів і мінералів.

Худнути при жировому гепатозі печінки самостійно краще на основі лікувальної дієти (наприклад, стіл №5), попередньо отримавши консультацію лікаря. Дієта для печінки за Певзнером допоможе зняти навантаження з органу і стимулювати вироблення жовчі, забезпечить м’який ефект схуднення при регулярному дотриманні рекомендацій.

Щоб при діагнозі “жировий гепатоз” схуднення було ефективнішим, краще звернутися за допомогою до професійного дієтолога. Такий фахівець розробить персональну програму харчування, контролюватиме зниження ваги і динаміку лікування захворювання. Схуднення при гепатозі печінки не тільки можливо, але є і необхідною умовою терапії. Головне — підійти до питання змін в способі життя усвідомлено, з високим ступенем відповідальності за власне здоров’я.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн