Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Схуднення при холециститі

Питание при холециститеЗайва вага при холециститі — не рідкість, оскільки саме нераціональне харчування, зловживання жирною та смаженою їжею може привести до запалення жовчного міхура.

Найчастіше холецистит розвивається, коли в жовчній протоці утворюються камені та біліарний сладж (з’єднання жовчі з кристалами холестерину або солі). Звуження просвіту жовчного міхура призводить до накопичення в ньому жовчі, що і викликає запалення органу.

До харчових факторів ризику розвитку холециститу і жовчнокам’яної хвороби належать:

Зайва вага ускладнює перебіг будь-якої хвороби та знижує шанси на успішне лікування патології. Тому вкрай важливо переглянути свій раціон і нормалізувати вагу.

Якщо у вас виявлені камені в жовчному міхурі, схуднення потребуватиме терпіння і методичності, оскільки будь-які зміни в харчуванні можуть викликати серйозні ускладнення.

Дієта для схуднення при холециститі не може ґрунтуватися на різкому зниженні калорійності або на звуженні продуктового різноманіття до 1-2 продуктів. Основу раціону при хронічному запаленні в жовчному міхурі складають овочі та фрукти, нежирні м’ясні та кисломолочні продукти, крупи й макарони.

Схуднення при холециститі буде ефективним і безпечним, якщо ви звернетеся за допомогою до лікаря-дієтолога. Лікар розробить для вас індивідуальні рекомендації щодо харчування та способу життя для зниження ваги з урахуванням специфіки захворювання.

Дієта при холециститі повинна передбачати профілактику застою жовчі й утворення каменів в жовчному міхурі, сприяти нормалізації ваги та комплексному оздоровленню організму.

Важливим бонусом при роботі з дієтологом стане формування здорових харчових звичок, які дозволять самостійно підтримувати хорошу фізичну форму і після завершення курсу дієтотерапії.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн