Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Дієта при відмові від куріння. Кинути палити і не набрати вагу – це реально

Багато курців неодноразово намагаються кинути палити, але одна з причин, через яку не роблять цього – це боязнь набрати зайву вагу.

І часто ці побоювання не марні. При відмові від куріння багато хто починає «заїдати» тягу до нікотину. Чому так відбувається?

Куріння і відмова від нього впливають як на фізіологічному, так і психологічному рівні. Коли людина курить, в її організм постійно надходить нікотин, який впливає на організм, в тому числі і на обмінні процеси. Нікотин запускає ланцюг хімічних реакцій – активує вироблення адреналіну. За рахунок адреналіну «посилюються» обмінні процеси, і зростає потреба в поживних речовинах.

Крім того, нікотин стимулює розпад в печінці глікогену – поживної речовини, яка перетворюється на глюкозу і насичує організм. Таким чином, нікотин пригнічує апетит.

Поступово організм звикає до цього, і знижується чутливість до дії нікотину. Але не отримавши звичну дозу, людина, що кидає палити, гостро відчуває її брак. При відмові від куріння з’являється нікотиновий «голод», щоб його задовольнити, багато хто починає вживати неконтрольовану кількість їжі.

Чому організм починає вимагати їжу, не отримавши чергову дозу нікотину?

Нікотин, як і їжа, строює певний антистресовий ефект. Після викуреної цигарки, у багатьох курців повертається втрачений спокій, вщухають відчуття тривоги, роздратування та інші негативні емоції. Подібний енергетичний і емоційний підйом спостерігається і після прийому їжі.

При обмеженні надходження нікотину організм опиняється в некомфортній ситуації: відчуваючи стрес, він потребує заспокійливого засобу, котрий компенсує ефект, властивий дії нікотину.

Саме їжа часто стає таким замінником. Нікотиновий голод в чомусь подібний до голоду, який людина починає відчувати, вчасно не пообідавши. У мозок надходить сигнал про настання голоду, і якщо «не загасити» його цигаркою, альтернативний вихід – «заїсти» його тим, що під рукою: цукерками, тістечком, печивом і т. д. Реагуючи подібним чином на такі сигнали, набирається n-кількість зайвих кілограмів, залежно від апетиту і ступеня контролю над власними бажаннями і потребами.

Знаючи про подібні реакції на відмову від куріння, деякі починають дотримуватися суворої дієти. Але це не вирішує проблему. Адже таким чином організм отримує подвійну дозу стресу: паралельно йому відмовляють в двох потребах, які донедавна були у вільному доступі – їжі та цигарках.

Тому головне завдання в період відмови від куріння, забезпечити повноцінний збалансований раціон.

Ще однією розповсюдженою помилкою є заняття інтенсивними фізичними навантаженнями. Заняття спортом корисні, і в подоланні залежності від куріння спорт може бути допоміжним елементом, проте починати відразу з великих навантажень точно не варто.

Тривалий час куріння спричиняло негативний вплив на роботу організму: нікотин «пригнічував» дихальну і серцево-судинну системи, провокував м’язову «деградацію», і спонтанні непосильні навантаження можуть погіршити самопочуття.

У медичних дієтологічних центрах здоров’я і смачної дієти DietCenter розроблена дієтологічна  програма для тих, хто кидає палити «Кинути палити і не набрати вагу».

Для тих, хто хоче побороти залежність і зберегти стрункість або знизити зайву вагу, розробляється індивідуальна дієта для відмови від паління, що враховує потреби і особливості організму, стаж куріння, рівень залежності від нікотину та інші важливі чинники. З урахуванням характеру залежності вибудовується система лікування.

Основою програми є спеціальний раціон харчування, спрямований на стабілізацію апетиту і нормалізацію обміну речовин. При необхідності застосовуються допоміжні елементи – замінники цигарок.

Так поступово здійснюється повна відмова від куріння і підтримка метаболізму, яка відбувається за рахунок певної системи харчування. Такий підхід запобігає різкому зниженню основного обміну речовин, що також є причиною набору ваги.

Нікотин впливає на обмінні процеси. Коли людина перестає курити, організм реагує зниженням основного обміну речовин, а якщо споживання їжі залишається таким же чи навіть збільшується, відповідно вага зростає. Застосування спеціальної дієти при відмові від паління запобігає виникненню даної проблеми.

Процес відмови від цигарок  переноситься по-різному, на це впливають такі фактори як стаж куріння, рівень залежності від нікотину, сила волі і готовність до змін.

Мало хто може самостійно впоратися з відмовою від куріння без значного стресу для організму. До того ж, жінкам зробити це складніше, ніж чоловікам. Крім психологічного чинника, жінки більше за чоловіків переживають і турбуються через нестабільність ваги – процес ускладнюють і інші особливості жіночого організму.

Лікарі-дієтологи DietCenter допоможуть позбутися залежності і запобігти набору ваги. Дієта при відмові від куріння DietCenter – це повноцінний і збалансований раціон харчування. Щоб зберегти вагу в нормі чи схуднути, вам не доведеться голодувати або відмовлятися від всіх звичних і улюблених продуктів.

Якщо ви вирішили кинути курити, нехай страх набрати зайву вагу не завадить вам у цьому. Відкрийте нову чисту сторінку вашого життя, а фахівці DietCenter допоможуть, аби ці зміни були комфортними і тільки на користь вашому здоров’ю та фігурі!

Центри дієтології в Вашому місті:

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн