Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Дієта при грудному вигодовуванні

Грудне вигодовування сприяє зниженню ваги після вагітності. Але для цього дієта мами, яка годує, (дієта при гв) повинна бути грамотно складена і правильно збалансована. Відомо, що жіночий організм витрачає близько 500-700 ккал на день на годування грудьми. З іншого боку – дієта молодої мами при годуванні повинна бути досить калорійною і поживною, щоб забезпечити потреби організму малюка.

 

Як не набрати вагу під час ГВ

 

Набір ваги через грудне вигодовування – поширений міф, створений неправильним підходом до харчування мами, яка годує. Традиції старших поколінь свідчать про потрібність збільшення калорійності раціону, збагаченні його тваринними жирами і швидкими вуглеводами. Ви можете отримати пораду пити солодкий чай з молоком перед кожним годуванням, з’їдати по півбанки згущеного молока на день, а то і зовсім – їсти “за двох”. При цьому вам заборонять їсти цитрусові, свіжі овочі, ягоди і шоколад – адже від них у дитини “алергія і коліки”. Такий підхід до дієти мами, яка годує, згубний для її стрункості і зовсім не здоровий для дитини.

Навіть при найбіднішій за харчовою різноманітністю дієті немовля буде отримувати максимум поживних речовин з грудним молоком. Тому за відсутності балансу в раціоні, передусім, страждає жіночий організм. Не отримуючи достатньої кількості поживних речовин, він більше схильний до накопичення запасів у вигляді жирових відкладень.

Грамотно збалансована дієта і емоційний комфорт матері – найкращий спосіб схуднути при ГВ.

 

Чи можливо схуднути при ГВ

 

Норма збільшення у вазі за час вагітності становить 9-15 кг. Приблизно 2,5-4 кг з цієї ваги припадає на частку жирових запасів – депонованої енергії, необхідної для годування грудьми. Розщеплення жиру, накопиченого за період виношування дитини, – природний процес, підтримуваний грудним вигодовуванням.

Після пологів життя жінки буквально перевертається з ніг на голову – це найкращий час для усвідомлених і стійких змін в способі життя і харчуванні. І ось чому:

 

5 універсальних способів схуднути при ГВ

 

Управління власною вагою завжди вимагає індивідуального підходу, особливо, коли йдеться про маму, яка годує. Проте є кілька універсальних способів, які допоможуть схуднути без шкоди для новонародженого під час лактації.

Знижуйте калорійність коштом швидких вуглеводів

Ця рекомендація допомагає не тільки тримати вагу під контролем, але і зробити щоденний раціон більш здоровим. Швидкі (прості) вуглеводи, які в надлишку містяться в цукровмісних і борошняних продуктах, викликають різкі коливання рівня глюкози в крові, дають короткотермінове насичення і провокують напади голоду.

Регулярне і часте харчування

Дотримання принципу дробного харчування – ще одна здорова звичка для схуднення при годуванні грудьми. Оптимальний графік харчування передбачає три основних прийоми їжі і один-два перекуси з інтервалами в 3-4 години. Такий режим допомагає уникнути голодування і переїдання, відчувати ситість протягом всього дня.

Стежте за гідратацією

Як не парадоксально, але нестача рідини в організмі може провокувати її затримку. Випивайте достатню кількість чистої води щодня, щоб забезпечити основу здоровому обміну речовин. Враховуйте, що грудне молоко на 87% складається з води, а це означає, що мама, яка годує, потребує додаткової гідратації протягом усього періоду годування.

Будьте активною мамою

Немовля – найкращий тренажер для схуднення при лактації. Турботи про малюка вимагають дійсно багато енергії. Можливо, зараз не час відвідувати зал або практикувати інтенсивні тренування, але ви можете вести досить активний спосіб життя з дитиною “на руках”. Після природних пологів приступати до занять можна вже першого тижня. Нарощуйте активність поступово, починаючи з дихальних вправ, занять йогою або пілатесом. Частіше бувайте на свіжому повітрі або танцюйте вдома разом з малюком – головне, щоб ці заняття приносили вам радість і додавали енергії.

Відпочивайте при першій-ліпшій можливості

Для зниження ваги, як і для набору м’язової маси, вкрай важливі періоди відновлення. З неспокійним немовлям і необхідністю нічного годування графік сну і неспання мами може виходити з-під контролю. Поступово налагодивши грудне вигодовування і режим дня малюка, ви отримаєте більше можливостей для відпочинку. А тим часом намагайтеся використовувати періоди відпочинку малюка для відновлення.

Ведіть харчовий щоденник

У харчового щоденника мами, яка годує, дві функції – контроль і корекція. Важливо записувати все, що ви з’їдаєте протягом дня. Це допоможе виявити продукти, які викликають небажані реакції у дитини, відстежити “порожні калорії” в раціоні, знайти способи поліпшити і урізноманітнити харчування при лактації. Регулярне ведення і аналіз записів, допоможе краще зрозуміти, яка дієта вам підходить.

Практикуйте дні харчового розвантаження

Нехай вас не лякає термін “розвантажувальні дні” – він не передбачає повної відмови від їжі. День на полегшеному меню може бути абсолютно безпечним для немовляти і корисним для фігури і самопочуття його матері. Важливо піклуватися про питний режим, уникати надмірних фізичних навантажень і не допускати сильного відчуття голоду. Склад і калорійність розвантажувального дня мами на ГВ відрізняється від стандартних рекомендацій для схуднення. Краще, якщо план розвантажувальних днів з урахуванням годування і стану здоров’я мами складе лікар-дієтолог.

 

Правильна дієта при гв для схуднення

 

Повноцінний план харчування, складений з урахуванням індивідуальних особливостей матері і періодів розвитку малюка, допоможе схуднути при гв комфортно й ефективно. Скласти таку програму схуднення, можна звернувшись в DietCenter.

Лікарі-дієтологи клініки обов’язково проводять попередню діагностику, враховують характер перебігу вагітності та пологів, вподобання в харчуванні і рівень фізичної активності. Програма харчування для мами, яка годує – це докладне меню на щодень для комфортного схуднення. Щомісяця потреби немовляти в поживних речовинах змінюються, і це також відбивається в складі раціону мами, яка годує.

Чи можливе ефективне схуднення при ГВ? Чи можна відновити допологову форму на дієті, зберігаючи лактацію? Чи можна змінити спосіб життя за період годування? Ми відповідаємо – так! Для цього досить довіритися фахівцям DietCenter і дотримуватися індивідуально підібраних рекомендацій вашого лікаря-дієтолога.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Получите консультацию
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн