Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Програма відновлення після коронавірусної інфекції

Лікувальна дієтологічна програма для відновлення після коронавірусної інфекції COVID-19, полегшення перебігу захворювання, підтримки організму в період вакції, для корекції пролонгованих наслідків перенесеного захворювання – постковідного синдрому.

Коронавірусна інфекція може мати не тільки важкий перебіг, але і не менш складні наслідки. Навіть після одужання перенесене захворювання може нагадувати про себе протягом тривалого часу. Симптоми порушень різноманітні за своєю природою і проявами. Нездужання, втрата чи зниження відчуття смаків і запахів, випадання волосся, порушення роботи серця і дихальної системи, проблеми шлунково-кишкового тракту, гормональні збої – ось далеко не повний перелік скарг людей, які перенесли захворювання.

Причини виникнення постковідної симптоматики – порушення, викликані вірусним захворюванням: пошкодження тканин органів, тромбоутворення (запалення оболонок кровоносних судин, порушення згортання крові), пошкодження клітин головного мозку і великих нервів, аутоімунні реакції внаслідок надмірної імунної відповіді.

За різними даними від 10 до 30% людей, які перенесли ковід, страждають від довготривалих симптомів, що тривають в середньому від декількох тижнів до декількох місяців. Сьогодні ці стани виділені в окремий «постковідний синдром», внесений до Міжнародного класифікатора хвороб.

Імовірність виникнення постковідного синдрому важко спрогнозувати. Навіть пацієнти з відносно легким перебігом захворювання можуть мати важкі наслідки.

 

Симптоми постковід-синдрому

 

Протягом тривалого часу після перенесеної інфекції можуть виникати різні порушення в роботі органів і систем з варіативним рядом симптомів.

Ендокринна система. Порушення в роботі щитоподібної залози і надниркових залоз провокують погіршення обміну речовин, симптоми хронічної втоми, підвищений рівень дратівливості і тривожності у зв’язку зі збільшенням вироблення гормонів стресу. Для ендокринних порушень характерний набір зайвої ваги і порушення апетиту. Навіть при нормальних показниках глюкози крові до хвороби після ковід часто спостерігається стійке підвищення рівня цукру і схильність до розвитку інсулінорезистентності. Ураження щитоподібної залози також може провокувати аутоімунні процеси.

Дихальна і серцево-судинна системи. Задишка, утруднення дихання, брадикардія, аритмія, підвищення рівня холестерину в крові, стрибки артеріального тиску і тривала слабкість – такі можуть бути симптоми “довгого ковіду” з боку систем кровообігу і дихання.

ШКТ і травлення. Збої в роботі травної системи відбуваються як в результаті життєдіяльності вірусу (особливо дельта-штаму), так і під впливом агресивної медикаментозної терапії. Перенесений ковід негативно впливає на чисельність і різноманітність видового складу кишкової мікрофлори, не залежно від тяжкості перебігу самого захворювання. Розвиток дисбіозу і синдрому подразненого кишківника – поширене явище в постковідний період.

 Нервова система. Список неврологічних розладів в результаті перенесеного ковіду досить великий: хронічна втома, гострі і хронічні болі, порушення сну, втрата концентрації, значна зміна сприйняття смаків і запахів, погіршення слуху і зору, неконтрольований апетит внаслідок ураження центрів насичення в головному мозку.

Шкіра, волосся, нігті. Шкірні висипи і сухість, ламкість нігтів і випадання волосся є загальними симптомами, пов’язаними з порушенням обміну речовин, дисбалансом мікрофлори, гормональними розладами та іншими негативними наслідками перенесеного Covid-19. Для відновлення здорового зовнішнього вигляду необхідна якісна реабілітація організму з нормалізацією роботи його органів і систем.

Для ефективного відновлення функцій органів і систем в DietCenter розроблена спеціальна лікувальна програма постковід реабілітації.

 

Цілі і завдання програми:

 

 

Склад програми постковід-реабілітації

 

Діагностичний блок

Неспецифічні симптоми можуть мати різну природу. Наприклад, популярна скарга на хронічну втому після ковід може бути викликана збоєм в роботі дихальної, ендокринної або нервової системи. Водночас одне і те ж порушення може давати різну симптоматику. Так, в результаті перенесеного ковіду, часто виникає “перевантаження залізом”, яке проявляється у вигляді шкірного висипу, збоїв у роботі шлунково-кишкового тракту, порушення слуху, випадання волосся або нездужання на тлі інтоксикації.

 

Для визначення причин і механізмів розвитку постковід-синдрому фахівці DietCenter проводять діагностику на підставі наявних скарг і симптомів. Це дає медичну базу для розробки персонального плану реабілітації та контролю динаміки показників.

 

План реабілітації після ковід

На підставі результатів проведеної діагностики, з урахуванням індивідуальних скарг і симптомів, фахівці DietCenter розробляють персональну лікувальну програму, яка охоплює курс дієтотерапії, фармакологічний супровід за показаннями, рекомендації з фізичної активності та способу життя, інші реабілітаційні заходи.

 

План харчування для відновлення після ковід

На підставі результатів діагностики, анамнезу, даних про спосіб життя і харчові вподобання лікар-дієтолог розробляє лікувальний план харчування для постковід-реабілітації. Такий план містить індивідуальні рекомендації щодо харчування в одному з форматів розробки раціонів DietCenter.

 

Фармакологічний супровід дієти

Залежно від наявних симптомів і результатів діагностики лікар-дієтолог може призначити підтримку реабілітаційного плану лікарськими препаратами і дієтичними добавками до раціону.

 

Рекомендації з фізичної активності

Адекватне фізичне навантаження – важливе доповнення для успішного відновлення організму після ковід. Лікар-дієтолог допоможе підібрати оптимальний вид і формат тренувань, дасть рекомендації щодо дихальних вправ і щоденної активності.

 

Рекомендації щодо способу життя

Режим харчування, якісний сон, управління апетитом і стресом, впровадження корисних звичок – всі ці невіддільні атрибути здорового способу життя допоможуть швидше повернутися у форму і підтримувати гарне самопочуття за будь-яких обставин.

 

Інші реабілітаційні заходи

Чи можна повернутися до відвідування лазні або сауни? Як швидко можна повернутися до спортивних тренувань? Які фізіопроцедури будуть максимально корисними і безпечними в період реабілітації після ковід? Відповіді на ці питання дасть лікар-дієтолог на підставі даних обстеження, вашого самопочуття і динаміки відновлення.

 

Контроль показників

Протягом усього реабілітаційного дієтологічного курсу показники вашого здоров’я, ваги і самопочуття будуть перебувати під контролем лікаря-дієтолога і медичних фахівців DietCenter. Це дозволяє своєчасно коригувати план харчування й актуалізувати інші рекомендації відповідно до динаміки вашого відновлення. Такий підхід забезпечує безпеку й ефективність персональної лікувальної програми.

 

Тривалість курсу складає від 3-х тижнів і підбирається індивідуально лікарем-дієтологом.

 

З програмою постковід-реабілітації ви зможете:

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ В «DIET CENTER», КЛІНІКУ ДОКТОРА БРОВКО

Ви можете записатися на безкоштовну консультацію або на первинний прийом зателефонувавши по телефону (066) 430-80-91, (067) 562-05-15 або залишивши заявку на прийом до лікаря-дієтолога і наш медрегистратор зв'яжеться з Вами найближчим часом. Прийом буде проводитися в одному з регіональних дієтологічних центрів.
Для клієнтів з інших міст / країн працює програма лікування через інтернет або засобамы телефонного спілкування Дистанційна

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн