Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Лікування цукрового діабету: безмедикаментозна методика

Мета методики: поступове зниження кількості ліків, які приймаються при лікуванні цукрового діабету; у перспективі – повна відмова від медичних препаратів; підтримка оптимального рівня глюкози в організмі за рахунок дотримання правильної, підібраної з урахуванням особливостей організму пацієнта дієти.

Напевно, перша думка, яка може виникнути при ознайомленні з «Методикою безмедикаментозного лікування цукрового діабету» – є: «Яке відношення дієта має до цього захворювання?!» Забігаючи наперед, відповімо: «Безпосереднє!» Щоб розвіяти усі сумніви, пропонуємо розібратися у цьому питанні детальніше, проаналізувати ситуацію та зробити висновки: чи дійсно дієта безсила у лікуванні цього захворювання або, навпаки, є ефективною панацеєю у боротьбі із недугою?! Цукровий діабет – це складне системне захворювання, що відноситься до категорії ендокринних порушень. Суттю цієї недуги є абсолютна або часткова недостатність в організмі людини гормону інсуліну, що, в свою чергу, призводить до підвищення рівня глюкози в крові. Існують два різних, діаметрально протилежних за причинами розвитку, типи даного захворювання. Це цукровий діабет І типу – захворювання спадкове та діабет ІІ типу – захворювання, придбане з віком.Причини виникнення захворювання та його симптоматика:

Хвороба може атакувати будь-яку людину без винятку та попередження. Гарантій того, що цього ніколи не трапиться з Вами або Вашими близькими, ніхто дати не може. Але слід пам’ятати про те, що у житті існують ситуації, на які ми можемо вплинути, а є й такі, що мало залежать від наших дій. Прикладом цього є захворювання на цукровий діабет. Як вже зазначалося раніше, існує два типи виникнення та розвитку цього захворювання. Розглянемо докладніше кожен з них. Цукровий діабет I типу – це захворювання спадкове та передається генетично, тобто, якщо до хворіли Ваші родичі, є ймовірність того, що, як кажуть, у спадщину недуга може перейти й до Вас. У цьому випадку Вашої вини тут немає – це є генетичний факт. Ви можете дотримуватись правильного способу життя, піклуватись про себе та своє здоров’я, але настане час, коли у Вашому житті з’явиться непроханий гість у вигляді цукрового діабету. Діабет II типу – захворювання придбане, спровокувати появу якого може недбале ставлення до свого організму (тому цей тип діабету часто називають хворобою «способу життя»). Із загального числа хворих на цукровий діабет тільки 5% страждають від недуги I типу, тоді як решта 95% – це «жертви» діабету II типу.Яка симптоматика цього захворювання та коли варто бити тривогу:

Для цукрового діабету як I так і II типу характерні наступні ознаки: непереборна жага, швидке стомлення, сонливість, сухість шкірних покровів, ослаблення та випадіння волосся, часте сечовипускання, повільне загоєння ран, погіршення зору. Та, звичайно, найголовнішим симптомом є підвищений рівень глюкози в крові. Але, що стосується питання зміни маси тіла, тут починаються істотні відмінності: люди, хворі на діабет I типу, страждають від стрімкої втрати ваги, у той час, як люди, які зіткнулися із діабетом II типу, навпаки, нестачі у вазі не відчувають, а мають певну кількість зайвих кілограмів. «Чому так?» – запитаєте ви. Справа в тому, що в організмах цих людей відбуваються абсолютно різні процеси. Пацієнти, хворі на I тип діабету – є інсулінозалежними, їх підшлункова залоза виробляє недостатню кількість гормону інсуліну, необхідного для підтримки оптимального рівня глюкози в крові. Хворі на II тип діабету – навпаки, інсулінонезалежні. Їх підшлункова залоза виробляє достатню кількість інсуліну, але організм залишається несприйнятливим до нього. З чим це пов’язано? Перш ніж відповісти на це питання, необхідно визначити, хто потрапляє до групи ризику цукрового діабету II типу:
Виходячи з цього, можна стверджувати, що цукровий діабет II типу – захворювання більшою мірою вікове, та як вже зазначалося раніше, придбане. Тому, щоб подолати його, спочатку необхідно виявити та усунути причину. Найчастіше нею стає надмірна вага. Жирова тканина «вбиває» чутливість організму до інсуліну, у зв’язку з чим зростає рівень цукру в крові. Тому, позбувшись від зайвих кілограмів, змінивши свої харчові звички, освоївши правильну культуру харчування, яка передбачає дотримання індивідуального режиму та раціону, складеного кваліфікованим лікарем-дієтологом, організму можна повернути чутливість до інсуліну, а отже, й нормалізувати рівень глюкози, який циркулює по кровоносних судинах. Отже можна зробити висновок, що вилікувати цукровий діабет за допомогою дієти можливо, одночасно обмежуючи, а далі й зовсім відмовляючись від медичних препаратів.Як виглядає поетапність кроків у процесі лікування цукрового діабету:

Дія таких препаратів, які вирівнюють кількість інсуліну в організмі, тимчасова. Так, показники цукру зменшаться, але тільки на час дії препарату. Отже, саму проблему це не вирішує. Одночасно відбувається процес поступового «звикання», який змушує лікаря збільшувати дозу препарату, що зовсім не є виходом у вирішенні цього питання. Важливо зрозуміти, що якими б якісними та ефективними не були ліки, вони не можуть усунути проблеми. Так, безумовно, вони покращать показники рівня глюкози в крові, але їх ефект тимчасовий! Крім того, їх постійне вживання призводить до передчасного виснаження підшлункової залози – органу, який відповідає за вироблення інсуліну в організмі людини. Крім того, збільшення дози вживання препаратів сприяє збільшенню апетиту, що веде до «придбання» додаткових зайвих кілограмів, а це, в свою чергу, означатиме, що інсуліну знову буде недостатньо. Замкнуте коло. Для вирішення проблеми необхідно виявити причину її появи. А цією причиною є надмірна вага. Тут на допомогу має прийти кваліфікований лікар-дієтолог. Саме тому, в «Дієт Центрі», клініці доктора Бровко розроблена спеціальна «Методика безмедикаментозного лікування цукрового діабету». Тому до переліку обов’язкових кроків на шляху одужання від цукрового діабету необхідно додати ще один пункт:


Але, перш ніж приступити до процесу схуднення, необхідно зробити розгорнутий аналіз крові: виміряти рівень глюкози до вживання їжі та визначити, як змінився його рівень в крові після її вживання. Це необхідно для визначення лікарем-дієтологом реакції організму на їжу для подальшого складання для Вас індивідуальної дієти.

Що собою являє «Методика безмедикаментозного лікування цукрового діабету»?Крім правильного збалансованого харчування, дотримання індивідуальної дієти та режиму вживання їжі, хорошими та дієвими помічниками у боротьбі з підвищенням цукру є фізичні навантаження, які оздоровляють весь організм в цілому та знижують рівень глюкози в крові. Але варто пам’ятати, що навантаження мають перебувати в діапазоні «легкі – помірні», при цьому вони мають носити регулярний характер. Таким чином, Ваш організм поступово починає самостійно без допомоги медичних препаратів «врівноважувати» кількість глюкози в крові. Дотримуючись усіх рекомендацій ендокринолога та дієтолога, Ви навчитеся жити з цукровим діабетом, як кажуть, дружно. Ви його не «провокуєте», а він, у свою чергу, не нагадує про себе. Позитивні результати такого методу лікування не змусять себе довго чекати: поступово почне поліпшуватися загальний стан організму, нормалізуватись рівень цукру, знижуватись вага, а це свідчить, що обмін речовин вдалося взяти під контроль. Така позитивна динаміка призведе до скасування прийому медикаментів, які вирівнюють кількість глюкози, що в свою чергу, виключить їх побічний ефект, у зв’язку з чим, й зайві кілограми з’являтись перестануть. Так система замкнутого кола, про яку говорилось раніше, руйнується. А це означає, що недугу вдалося перемогти!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ В «DIET CENTER», КЛІНІКУ ДОКТОРА БРОВКО

Ви можете записатися на безкоштовну консультацію або на первинний прийом зателефонувавши по телефону (066) 430-80-91, (067) 562-05-15 або залишивши заявку на прийом до лікаря-дієтолога і наш медрегистратор зв'яжеться з Вами найближчим часом. Прийом буде проводитися в одному з регіональних дієтологічних центрів.
Для клієнтів з інших міст / країн працює програма лікування через інтернет або засобамы телефонного спілкування СМАЧНА ДІЄТА Дистанційна

Задать вопрос менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задать вопрос менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!