Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Баланс вітамінів і мінералів

Дієтологічна програма для усунення дефіциту і відновлення балансу мікронутрієнтів – вітамінів і мінералів

Дефіцит мікроелементів в тій чи іншій мірі відчувають більшість людей. За даними досліджень більше половини українців знаходиться в стані постійної полівітамінної та мінеральної недостатності. Дефіцит вітамінів і мінералів відзначається у 60-80% українців, незалежно від району проживання, рівня доходів і пори року.

Вітаміни та мінерали необхідні організму в мікродозах, тому їх називають мікронутрієнтами. Незважаючи на це їх значення для нашого здоров’я важко переоцінити.

Мікроелементи беруть участь в регуляції більшості життєвих процесів і біохімічних реакцій, входять до складу ряду ферментів і гормонів. Це причина такої фізіологічної активності, незважаючи на їх досить малі кількості. Роль мікроелементів можна порівняти з регуляторної роллю гормонів, а наслідки їх хронічного дефіциту – з гормональними порушеннями. Але, якщо здоровий організм здатний синтезувати необхідну кількість гормонів, то більшість мікроелементів він може отримати лише з їжею або у вигляді препаратів.

Будь-який дефіцит мікроелементів розглядається як стан, що передує захворюванню. Дефіцит мікроелементів провокує розвиток або посилення більшості захворювань серцево-судинної, кісткової і ендокринної систем, захворювань шлунково-кишкового тракту і печінки, імунологічну недостатність, ожиріння, обмінні та інші порушення, на частку яких припадає до 80% загальної захворюваності. Також надлишок одного мікроелемента може викликати дефіцит іншого.

У зв’язку з цим особливого значення набуває збалансованість раціону за мікроелементним складом і оптимальне співвідношення окремих мікроелементів.

Причини дефіциту мікронутрієнтів численні, але в основному обумовлені недостатнім їх надходженням, порушенням засвоювання через патології травного тракту, збільшеною потребою у мікронутрієнтах, пов’язаною з індивідуальними особливостями, в тому числі генетично зумовленими.

Підвищеній витраті вітамінів і мінералів сприяють:

Для усунення дефіциту вітамінів і мінералів необхідна діагностика вітамінно-мікроелементного дисбалансу, корекція харчування і індивідуальний підбір лікування.

Справитися з цим завданням допоможе комплексна програма від DietCenter «Баланс мікронутрієнтів».

Програма «Баланс мікронутрієнтів» буде корисна:


Як розробляється програма

Діагностичний блок може включати кілька рівнів аналізу стану здоров’я.

  1. Опитування. Під час консультації лікар збирає дані про перенесені та наявні супутні захворювання, визначає основні симптоми і скарги, аналізує раціон харчування і спосіб життя. Збір анамнезу дозволяє виявити найбільш характерні ознаки та симптоми дефіциту вітамінів і мікроелементів, припустити ймовірні причини, призначити додаткові дослідження, і розробити персональну тактику лікування.
  2. Дослідження крові дозволяють об’єктивно оцінити поточний стан організму і визначити дефіцит окремих вітамінів і мінералів лабораторно.

Загальний аналіз крові покаже наявність запальних процесів, рівень гемоглобіну та ін.

Біохімічний аналіз крові, крім загальних показників, визначить рівень цукру і холестерину в крові, дасть інформацію про стан печінки, нирок, підшлункової залози і серцево-судинної системи.

Тест на вітамінний статус виявить вміст основних вітамінів: А, В, С, D і E.

Аналіз на мікроелементи дасть можливість визначити поточний дефіцит основних мікроелементів – кальцію, калію, натрію, хлору і заліза.

  1. ДНК-дослідження індивідуальної потреби в вітамінах дозволить виявити дефіцит вітаміну D, фолієвої кислоти і омега-3 ПНЖК, пов’язаної з генетичними особливостями організму. Дані такого дослідження зберігають актуальність протягом усього життя і дозволяють скорегувати щоденний раціон для профілактики дефіцитних станів.

Більш глибоке дослідження дозволяє більш точно розробити терапевтичні призначення для корекції полівітамінний і мінеральної недостатності.

На підставі діагностичних даних лікар-дієтолог розробить для вас індивідуальний раціон харчування.

При складанні курсу дієтотерапії фахівці DietCenter беруть до уваги особливості засвоєння різних вітамінів і мінералів, їх взаємодію, здатність організму до накопичення біологічно активних речовин. Завдяки цьому можна сформувати раціон, який буде сприяти усуненню дефіциту мікронутрієнтів, підвищенню їх засвоювання та відновленню балансу.

Лікар також визначить доцільність прийому препаратів для усунення дефіциту вітамінів і мінералів. Правильність вибору препарату, дозування та схеми застосування залежать від багатьох факторів, важливі для ефективності терапії, їх призначення вимагає знань і компетенцій лікаря.

Програма «Баланс вітамінів і мінералів» дає можливість:

Тривалість програми залежить від ступеня полівітамінної і мінеральної недостатності, загального стану здоров’я та інших індивідуальних особливостей.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ В «DIET CENTER», КЛІНІКУ ДОКТОРА БРОВКО

Ви можете записатися на безкоштовну консультацію або на первинний прийом зателефонувавши по телефону (066) 430-80-91, (067) 562-05-15 або залишивши заявку на прийом до лікаря-дієтолога і наш медрегистратор зв'яжеться з Вами найближчим часом. Прийом буде проводитися в одному з регіональних дієтологічних центрів.
Для клієнтів з інших міст / країн працює програма лікування через інтернет або засобамы телефонного спілкування Дистанційна

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн