Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Лікування ожиріння у дітей і дорослих

  • Діагностика стадії і типу ожиріння
  • Визначення причин ожиріння
  • Аналіз харчових звичок і способу життя
  • Підготовка індивідуальних рекомендацій
  • Розробка персонального меню

Ожиріння – одне з найбільш поширених захворювань у світі. Це комплексна мультифакторна хронічна патологія, що характеризується порушенням обміну речовин з надмірним жировідкладенням.


Надлишкова маса тіла розглядається медициною не як естетична чи косметологічна проблема, а передусім як фактор, що сприяє виникненню безлічі хронічних і гострих захворювань, безпосередньо впливає на тривалість і якість життя.


Захворювання, які провокує надмірна вага

При наявності зайвих кілограмів збільшується ризик наступних хвороб:

При наявності надлишкової маси тіла багато людей страждають і від психологічних розладів, пов’язаних із зовнішністю.


Діагностика та лікування ожиріння

Коли йдеться про вагу, часто для самостійної діагностики наявності надлишкової ваги у дорослих, використовують показник Індексу маси тіла (ІМТ). Для його розрахунку масу тіла в кілограмах ділять на зріст у метрах у квадраті. Якщо ваша цифра коливається в діапазоні 18,5 – 24,9, ваша вага перебуває в межах норми. При цьому вас можуть не влаштовувати параметри вашої фігури.

Річ у тому, що ІМТ є дуже усередненим діагностичним інструментом – має досить велику похибку, адже він не враховує якісний склад тіла (кількість жирової, м’язової маси, загальної води організму), конституційні особливості та тип розподілу жирової тканини. Нерідко люди з однаковим індексом маси мають абсолютно різний вигляд.

Коли ж ІМТ людини перевищує позначку 25, кажуть про захворювання, яке вимагає проведення діагностики та комплексного лікування ожиріння.

Здебільшого ожиріння можна попередити: це набагато простіше, дешевше і доцільніше, ніж займатися нормалізацією ваги надалі. Людям, схильним до швидкого набору ваги, слід займатися профілактикою ожиріння вже в молодому віці.


Стадії ожиріння

Розрізняють 4 ступені ожиріння, для визначення яких орієнтуються на показник ІМТ:

  • Передожиріння при ІМТ = 25-30
  • 1 ступінь при ІМТ = 30-34.9
  • 2 ступінь при ІМТ = 35-39.9
  • 3 ступінь при ІМТ = 40-44.9
  • 4 ступінь при ІМТ> 44.9

Типи ожиріння

Залежно від причин і характеру розподілу надлишкової жирової маси розрізняють кілька видів ожиріння – основними з них є центральне і периферичне.

При центральному (вісцеральному) типі жир накопичується переважно в черевній порожнині, навколо внутрішніх органів. Такий розподіл жирової тканини нерідко призводить до розвитку інсулінорезистентності та цукрового діабету 2 типу, є провокатором гіпертонії та ішемічної хвороби серця.

Периферичне (підшкірне) ожиріння має більш загальний характер. При цьому жир може розростатися нерівномірно з переважним відкладенням в ділянці стегон (зазвичай буває у жінок) або живота (частіше трапляється у чоловіків). Крім естетичної проблеми, цей вид ожиріння створює серйозне навантаження на серце і опорно-руховий апарат.


Причини і лікування ожиріння

Для лікування будь-якого захворювання важливо знайти і скорегувати причину його виникнення. Ожиріння належить до мультифакторних патологій, які можуть розвиватися з комплексу різних порушень і особливостей організму.

Аліментарні чинники найчастіше провокують набір надлишкової маси тіла.

Одна з основних причин надмірної ваги – енергетичний дисбаланс, при якому калорійність раціону перевищує енергетичні потреби організму.

До них належать: зловживання фаст-фудом, надлишок цукру і інших швидких вуглеводів в раціоні, хронічний дефіцит вітамінів і мінералів, підвищена калорійність щоденного меню. У поєднанні з малорухливим способом життя нездорове харчування може призводити до швидкого розвитку ожиріння 1 ступеня як у дорослих, так і у дітей.

Ендокринні порушення нерідко супроводжуються набором зайвої ваги. Значний надлишок жирової тканини може виникати при різних захворюваннях гіпоталамуса, гіпофіза, щитоподібної залози і надниркових залоз з порушенням їхньої ендокринної функції. У такому разі для зниження ваги і лікування ожиріння потрібна допомога лікаря-ендокринолога для проведення адекватної гормональної терапії.

Медикаментозні – медикаментозна форма ожиріння, розвитку якої сприяє прийом деяких лікарських препаратів – кортикостероїдів, деяких антидепресантів, нейролептиків, контрацептивів тощо.

Генетичні – людина може мати вроджену схильність до надлишкової маси тіла, яка може бути реалізована під впливом зовнішніх несприятливих чинників (неправильне харчування, гіподинамія, гормональний дисбаланс і ін.).

Порушення харчової поведінки, як-от харчові залежності, компульсивне й емоціогенне переїдання, булімія та ін., неминуче призводять до набору зайвих кілограмів. Лікування ожиріння в такому разі потрібно починати саме з корекції харчової поведінки.

 


Профілактика ожиріння

Здебільшого (за винятком серйозних ендокринних захворювань) профілактика ожиріння не вимагає спеціальних заходів і жорстких обмежень – досить дотримуватися принципів правильного харчування і здорового способу життя. Особливо важливо приділяти увагу профілактиці зайвої ваги у підлітків і дітей. Виховання здорових харчових звичок і формування режиму харчування в дитячому віці допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров’ям і вагою в міру дорослішання.

Основні рекомендації для профілактики ожиріння::


Ефективне лікування ожиріння в клініці Dietcenter

Якщо ви зіткнулися з надмірною вагою, вам потрібна допомога в лікуванні ожиріння, не залишайтеся з проблемою сам на сам. Медикаменти, хірургічне втручання і голодування не дадуть стійкого і тривалого результату, можуть привести до ще більших проблем з вагою і здоров’ям. Для ефективного лікування ожиріння потрібна допомога фахівців і звернення в спеціалізовану клініку.


У медичному центрі лікування ожиріння ви можете розраховувати на комплексний підхід до розв’язку проблеми і якість послуг, що надаються з корекції ваги.

Лікарська допомога при лікуванні ожиріння охоплює діагностику, корекцію стану здоров’я, розробку персонального раціону, призначення підтримувальних препаратів за необхідності, підбір фізіопроцедур і ряд інших медичних послуг.

Мережа медичних дієтологічних центрів DietCenter надає комплексні послуги з лікування ожиріння у дорослих і у дітей.

В основі авторського методу подолання зайвої ваги і лікування ожиріння лежить комплексна діагностика стану організму, медичний підхід і розробка індивідуальної комфортної програми харчування.

Фахівці клініки DietCenter – лікарі-дієтологи-практики різної спеціалізації. На відміну від радикальних методів зниження ваги за типом резекції шлунка або ліпосакції, схуднення з лікарем-дієтологом дає стійкіші результати без ризику для здоров’я.

Лікар-дієтолог забезпечить медичну, інформаційну та психологічну підтримку на кожному етапі дієтотерапії.

Звернувшись по допомогу в клініку дієтології, ви зможете позбутися зайвої ваги за оптимальні терміни, відчути легкість у тілі і прилив енергії, вибудувати індивідуальну систему харчування, з урахуванням ваших звичок в харчуванні, способі життя, яка дозволить нормалізувати і підтримувати вагу.


Скільки коштують послуги лікування ожиріння?

Щоб довідатися про ціни на медичні послуги з лікування ожиріння в DietCenter, звертайтеся за телефонами контакт-центру: +38 067 562-05-15, +38 066 430-80-91.

Фахівці клініки допоможуть подолати надлишкову вагу – ми знайдемо найбільш ефективний спосіб лікування ожиріння, який оптимально підходить саме вам.

Наш медичний центр корекції ваги успішно працює з 2001-го року, тисячі пацієнтів, які подолали надмірну вагу – головне досягнення клініки.

Лікування ожиріння в DietСenter Клініці лікаря Бровко – це ефективне і безпечне зниження ваги з закріпленням результату!


Хочете схуднути? Зверніться до нас за телефонами: +38 067 562-05-15, +38 066 430-80-91, або заповніть заявку!

Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн