Детоксикація – природний процес очищення організму від різних токсичних речовин. У повсякденному житті ми постійно контактуємо з канцерогенами, ксенобіотиками, важкими металами, пестицидами та іншими отруйними речовинами, здатними завдати відчутної шкоди нашому самопочуттю і здоров’ю. Навіть у невеликих дозах хронічне отруєння токсинами може призводити до метаболічних порушень, розвитку аутоімунних реакцій та онкологічних захворювань. Завдання детоксикаційної системи організму виявити, знешкодити й трансформовані токсини в таку форму, у якій вони можуть бути безпечно виведені.
Оксидативний стрес – ще одна форма інтоксикації організму. У процесі різних біохімічних реакцій у нашому організмі постійно утворюються вільні радикали – окислені молекули, які пошкоджують здорові клітини й запускають ланцюгові окислювальні реакції.
Завдання детоксикаційної системи підтримувати сталість балансу між процесами окислення і відновлення. Коли вільних радикалів стає занадто багато, розвивається стан оксидативного стресу. Він стає причиною порушення функцій органів і систем і активізує механізми старіння.
Здатність організму до детоксикації – завжди індивідуальна. У цьому легко переконатися, адже однолітки не завжди виглядають однаково молодо, а робота на шкідливому виробництві або багаторічний стаж паління далеко не всіх призводить до інвалідності або розвитку онкології.
Детоксикаційна система організму людини програмується певними генами – саме від їхнього поліморфізму залежить активність різних ферментативних систем, відповідальних за процеси нейтралізації токсинів.
Сучасне ДНК-тестування допомагає визначити генетичний профіль щодо детоксикації організму, виявити генетично слабкі та сильні сторони. Це дозволить скорегувати спосіб життя і систему харчування відповідно до генетичних особливостей вашого організму для ефективної профілактики онкологічних і вікових захворювань.
Детоксикація отруйних речовин всередині організму відбувається у 2 фази.
У першій фазі відбувається біотрансформація шкідливих молекул для нейтралізації їхніх токсичних властивостей. Для цього включаються різні хімічні процеси – окислення, відновлення, розщеплення і ін. Ці реакції відбуваються за участю особливих ферментів сімейства ізоформ цитохрому Р450.
На генетичному рівні їх активність кодується відповідними генами. Дослідження поліморфізму цих генів дозволяє виявити генетичні уразливості 1-ї фази детоксикації – здатності до нейтралізації токсинів.
У другій фазі детоксикації відбуваються процеси біотрансформації молекули токсину в таку форму, у якій вона може бути виведена з організму. Певні гени кодують ферменти, які беруть участь в остаточній детоксикації ксенобіотиків і підвищують їхню гідрофільність (розчинність у воді) для виведення з організму. Також для оцінки активності 2-ї фази детоксикації досліджується поліморфізм генів, які кодують ферменти окислювально-відновної системи організму і визначають ступінь схильності оксидативного стресу.
Генетичним матеріалом для проведення дослідження є букальний епітелій – зішкріб епітелію з внутрішньої сторони щоки.
Процедура безболісна і не має протипоказань до проведення.
Складної підготовки до генетичного тесту не потрібно (лише прості обмеження – утримання від прийому їжі за 2 години й від паління – за 30 хвилин до дослідження).
Обмеження за віком і станом здоров’я відсутні.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ В «DIET CENTER», КЛІНІКУ ДОКТОРА БРОВКО
Ви можете записатися на безкоштовну консультацію або на первинний прийом зателефонувавши по телефону (066) 430-80-91, (067) 562-05-15 або залишивши заявку на прийом до лікаря-дієтолога і наш медрегистратор зв'яжеться з Вами найближчим часом. Прийом буде проводитися в одному з регіональних дієтологічних центрів.
Для клієнтів з інших міст / країн працює програма лікування через інтернет або засобамы телефонного спілкування СМАЧНА ДІЄТА Дистанційна