Медичний дієтологічний центр здоров'я та смачної дієти

Мікроелементний аналіз волосся

Мінеральний баланс організму – це не тільки краса шкіри, волосся і нігтів. Мікроелементи важливі для формування імунітету, регуляції обміну речовин і гормонального балансу, підтримки психічного і розумового здоров’я.

Як ми отримуємо необхідні мінерали? Як і більшу частину поживних речовин – з їжею і напоями. Недостатнє надходження мікроелементів в раціоні може призводити до зменшення їх запасів в організмі і порушення роботи систем і органів. Надлишок також може бути небезпечний небажаними наслідками для самопочуття, ваги та здоров’я. Для виявлення і усунення мінерального дисбалансу в DietCenter застосовується діагностика – аналіз волосся на мікроелементи.

 

Чому оцінка мінерального статусу проводиться з аналізу волосся?

 

Коли ми говоримо про аналізи, то найчастіше використовуються дослідження показників крові. Справді, деякі мінерали можна дослідити через кров біохімічно. Важливо розуміти, що основна функція крові – транспортна, тобто головним завданням кровоносної системи є не накопичення поживних речовин, а їх доставка до органів і тканин. Об’єктивно оцінити стан мінеральних депо організму можна тільки шляхом дослідження цих тканин. Концентрація мікроелементів у волоссі відповідає рівню змісту мінералів в тканинах організму. При цьому дослідження волосся – не інвазивна, безболісна і безпечна процедура, яка дає об’єктивні дані про мінеральний статус людини.

Мікроелементний аналіз за волоссям в DietCenter проводиться методом атомної абсорбції, який заснований на вимірюванні поглинання електромагнітного випромінювання вільними атомами. Цей метод діагностики дозволяє визначити навіть найменші кількості мікроелемента в складі волосини, має більш високу точність, вибірковість і чутливість у порівнянні з популярним спектральним аналізом.

 

Коли варто пройти мікроелементний аналіз

 

Оцінку мінерального статусу рекомендується робити обов’язковим пунктом при регулярному профілактичному контролі стану здоров’я людини будь-якого віку, ваги і статі. Рівень запасів мікроелементів в організмі характеризує не тільки якість харчування, але і ризик розвитку різних метаболічних порушень до їх вираженої прояви.

Проте є ряд ситуацій, в яких мікроелементний аналіз за волоссям має особливе діагностичне значення:

Ви також можете пройти мікроелементний аналіз за волоссям для оцінки свого раціону і цільового підбору вітамінно-мінеральних добавок до харчування. Головна мета аналізу – виявити дисбаланс мінералів в організмі і визначити найбільш ефективні заходи з досягнення балансу для доброго здоров’я і самопочуття.

  

Значення мікроелементного аналізу для корекції ваги та метаболізму

Дисбаланс мікроелементів є однією з неочевидних, але вагомих за своїм впливом, причин порушення обміну речовин і набору зайвої ваги. Дефіцит або надлишок окремих мінералів може порушувати засвоєння і трансформацію поживних речовин, гормональний баланс, провокувати непереборне відчуття голоду і потяг до певних продуктів. Такий фон створює сприятливі умови для набору зайвих кілограмів та істотно ускладнює схуднення фізично і емоційно.

Наприклад, дефіцит марганцю сприяє формуванню інсулінорезистентності. Нестача заліза, крім анемії, викликає запалення слизових і порушує всмоктування поживних речовин. Хром бере участь в регуляції обміну жирів, вуглеводів і рівня цукру в крові. А нестача цього елемента може стати причиною підвищеного потягу до солодкого.

Мікроелементний аналіз за волоссям дозволяє виявити і усунути дисбаланс мінералів в організмі для нормалізації обміну речовин, поліпшення гормонального здоров’я і ефективної корекції ваги через харчування.

 

Пакети досліджень волосся на вміст мікроелементів

Мікроелементний аналіз метаболізму. Діагностики порушень метаболізму

 

Вміст мікроелементів в людському організмі настільки невеликий, що може здатися незначним. На ділі ж, це значущі елементи цілісної системи, дисбаланс яких може негативно позначатися на самопочутті, здоров’ї та обміні речовин. Будучи структурними компонентами ферментів, гормонів та інших біологічно активних речовин, есенціальні мінерали грають важливу роль в підтримці здоров’я і гарної фізичної форми. Тому при будь-яких проблемах з вагою важливо оцінити поточний мінеральний статус і провести потрібну корекцію.

Досліджувані елементи: марганець, хром, цинк, мідь, селен, залізо, молібден

Адекватні рівні заліза в організмі – основа нормального функціонування кровоносної системи. Дефіцит елемента призводить до порушення насичення киснем і живлення внутрішніх тканин. При низьких рівнях гемоглобіну обмінні процеси сповільнюються, організм переходить в “енергозберігаючий режим”. Надмірне ж накопичення заліза провокує руйнування клітин і тканин.

Величезна роль в метаболічних процесах відведена щитоподібній залозі. Для її здоров’я і вироблення тиреоїдних гормонів життєво важливий селен, як основний синергист йоду. Важливо, що дефіцит селену пригнічує синтез гормонів щитоподібної залози навіть при відновленні нормальних рівнів йоду в організмі.

Крім того, селен бере участь в імунних реакціях, процесах розщеплення жирів і механізмах антиоксидантного захисту.

Марганець важливий для нормального перебігу вуглеводного і жирового обміну, також бере участь в процесах синтезу ряду нейромедіаторів. Підвищені рівні марганцю в організмі посилюють дефіцит міді й магнію.

У вуглеводному обміні значуща роль відводиться міді. Елемент бере участь в процесах трансформації глюкози і знижує швидкість розщеплення її запасів у вигляді глікогену в печінці та м’язах. Також важливий протизапальний ефект міді, оскільки системне запалення може бути причиною розвитку ожиріння і метаболічного синдрому.

Цинк є компонентом для більш ніж 300 ферментів, що пояснює його істотну роль у всіх метаболічних процесах. Нормальний рівень мінералу має важливе значення для здоров’я шлунково-кишкового тракту і його ферментативної системи, яка забезпечує адекватне засвоєння поживних речовин з їжі. Крім того, цинк важливий для ефективної роботи імунної та антиоксидантної систем організму. У надлишку цинк виявляє токсичний ефект для організму.

Хром допомагає підтримувати баланс глюкози крові та здатний поліпшити чутливість тканин до інсуліну. Мінерал також бере участь в активації ферменту, що розщеплює білки на амінокислоти. Участь хрому в ліпідному обміні впливає на рівень “поганого” холестерину. Дефіцит хрому провокує підвищення апетиту і потяг до солодкого, що може привести до надмірного жировідкладення. Надлишок хрому токсичний для організму.

Молібден залучений у білковий, вуглеводний і жировий обмін. Мінерал важливий для метаболізму вітамінів С, В12 і Е. Нейтралізація алкоголю в організмі також відбувається за участю молібдену. Особлива роль відведена мікроелементу в підтримці здоров’я мікробіоти кишківника. Надлишок молібдену може призвести до розвитку подагри і сечокам’яної хвороби.

Мікроелементний аналіз дозволяє за одне дослідження визначити рівень основних – найбільш  значущих для обміну речовин мінералів і при виявленні відхилень провести корекцію через підбір харчування та препаратів для усунення дефіциту або надлишку мікроелементів.

 

Основні мікроелементи

Цей пакет дослідження визначає стан депо життєво важливих для здоров’я і ваги мікроелементів – цинку, міді, заліза і марганцю.

Цинк допомагає підтримувати здоров’я імунної системи і стабільний рівень глюкози в крові, бере участь в регуляції апетиту, має значення для метаболізму жирів, білків і вуглеводів. Нормальні показники рівня цинку – один з важливих параметрів для успішної корекції ваги.

Мідь важлива для засвоєння заліза й утворення еритроцитів, регуляції частоти серцевих скорочень і артеріального тиску, активації імунної функції.

Залізо має життєво важливе значення для забезпечення нормального рівня гемоглобіну. Достатня оксигенація тканин сприяє розщепленню жирів у депо і зниженню ваги, допомагає підтримувати високий рівень енергії, тримати в тонусі імунну систему і зберігати когнітивне здоров’я.

Марганець є структурним елементом ферменту супероксиддисмутази (СОД) – одного з найважливіших компонентів антиоксидантної системи нашого організму. Крім боротьби з вільними радикалами марганець допомагає зменшити рівень системного запалення, бере участь в регуляції рівня глюкози в крові, відіграє роль в метаболізмі білків і ряду вітамінів.

 

Мікроелементи здоров’я шкіри, волосся і нігтів

Харчування і насичення киснем тканин, імунний захист, синтез пігментів, антиоксидантний захист і відновлення структурних волокон – у всіх цих процесах мікроелементи відіграють важливу роль. Цей пакет досліджень спрямований на оцінку мінерального балансу для здоров’я шкіри, волосся і нігтів.

Досліджувані елементи: марганець, хром, цинк, мідь, селен, залізо, молібден

Мідь потрібна для правильного функціонування ферментів. Дефіцит елемента може бути причиною випадання волосся і ранньої сивини. Баланс міді важливий для профілактики вітіліго і гіперпігментації шкіри обличчя і шиї.

Залізо і цинк необхідні для нормального живлення та росту волосся.

Хром потрібний для здорового перебігу обмінних процесів і якісного живлення тканин, зокрема і шкіри, волосся, нігтів.

Концентрація селену у волоссі пов’язана з випаданням волосся, втратою кольору і ламкістю.

Молібден відіграє ключову роль в регуляції балансу сірки в організмі, яка своєю чергою входить до складу кератину – структурного білка шкіри, нігтів і волосся.

Марганець важливий для боротьби з оксидативним стресом, ефективного використання вітамінів групи В, а також вітамінів С і Е. Елемент також є компонентом глюкозаміну – основного будівельного матеріалу сполучної тканини.

 

Детокс Токсичні елементи

Досліджувані мікроелементи: цинк, кадмій, свинець, ртуть, миш’як, алюміній, хром, нікель

Важкі метали повсюдно поширені в навколишньому середовищі. Деякі з мікроелементів, як-от мідь, цинк, марганець, хром, важливі для людського метаболізму. Вирішальне значення має концентрація цих речовин в крові та тканинах. Підвищення рівня цих речовин викликає отруєння організму, стає пусковим фактором для процесів запалення, метаболічних порушень, аутоімунних атак і онкогенезу.

 

Першими симптомами інтоксикації важкими металами будуть неспецифічні ознаки погіршення загального самопочуття і здоров’я: хронічна втома, перепади настрою, безсоння, випадання волосся, шкірні запалення, проблеми з вагою.

Інтоксикація важкими металами далеко не завжди пов’язана з роботою на шкідливому виробництві. Так, хронічне отруєння ртуттю може бути викликано частим вживанням морської риби і морепродуктів, до надмірного накопичення кадмію найбільш схильні курці, а любителі лісових грибів і зовсім можуть отримати весь набір важких металів з рижиками або сироїжками.

Такі есенціальні (життєво важливі) мікроелементи, як хром, цинк і мідь часто входять до складу дієтичних добавок і мінеральних комплексів. Безконтрольне застосування таких БАДів також може привести до хронічної інтоксикації.

Мікроелементний аналіз волосся покаже рівень накопичення в організмі кожного з елементів з високою точністю і допоможе визначити подальші заходи з детоксикації для успішного оздоровлення, омолодження і корекції ваги.

 

Мікроелементний аналіз на рівень важких металів

Дослідження визначає рівень вмісту металів: кадмій, свинець, ртуть, миш’як, цинк, мідь.

Кадмій – важкий метал, потрапляє в організм з водою і харчовими продуктами, тютюновим димом. Порушує обмін життєво важливих мікроелементів, пригнічує роботу ряду ферментів, знижує активність вітаміну D і функції імунітету, порушує синтез білків і нуклеїнових кислот. Хронічне отруєння кадмієм порушує функцію нирок, призводить до розвитку анемії і дихальної недостатності, руйнування кісткової тканини, гіпертонії.

Миш’як часто використовується у виробництві пестицидів і може потрапити в організм з багатьма харчовими продуктами і водою. Елемент бере участь в обміні фосфору в організмі. Його надлишок служить фактором ризику для розвитку цукрового діабету, ендемічного зоба, ряду психічних розладів.

Забруднення організму свинцем найчастіше викликано тривалим і регулярним контактом цим елементом, зокрема і вдиханням частинок свинецевмісних фарб, палива. Інтоксикація свинцем викликає розвиток патологій нирок і крові, порушення пам’яті і когнітивних функцій, служить фактором ризику для онкологічних захворювань.

Ртуть найчастіше потрапляє в організм при вживанні морепродуктів і морської риби. Підвищений рівень ртуті в організмі провокує розвиток хронічних захворювань нирок, серця і судин, виникнення різних неврологічних симптомів.

Цинк потрібний організму для синтезу стероїдних гормонів і виробництва інсуліну в підшлунковій залозі, розщеплення та утилізації алкоголю. Надлишок же елемента може завдати шкоди здоров’ю у вигляді аутоімунних патологій і порушень функції репродуктивної системи. Підвищене накопичення цинку може відбуватися при регулярному використанні оцинкованого посуду, контакті з побутовими отрутами, роботі з цинком на виробництві.

Мідь є важливим мікроелементом для здоров’я і краси, але її надлишок може стати причиною безсоння, підвищеної тривожності і порушень менструального циклу, анемії, ураження тканин печінки і нирок. Підвищене надходження міді в організм пов’язано з водою і харчовими продуктами, використанням мідного посуду, застосуванням фунгіцидів без дотримання правил безпеки.

Контроль рівня важких металів в організмі – найкращий спосіб профілактики хронічної інтоксикації. Мікроелементний аналіз за волоссям допоможе підібрати ефективні заходи і засоби для ефективного очищення організму.

 

Скільки коштує аналіз волосся на мікроелементи?

 

Вартість мікроелементного складу волосся залежить від виду дослідження і кількості досліджуваних показників.

Щоб дізнатися, скільки коштує аналіз волосся на мікроелементи, зателефонуйте в контакт-центр за телефонами: +380664308091, +380675620515 або заповніть заявку на сайті і наші фахівці зв’яжуться з вами, щоб відповісти на всі ваші запитання.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ В «DIET CENTER», КЛІНІКУ ДОКТОРА БРОВКО

Ви можете записатися на безкоштовну консультацію або на первинний прийом зателефонувавши по телефону (066) 430-80-91, (067) 562-05-15 або залишивши заявку на прийом до лікаря-дієтолога і наш медрегистратор зв'яжеться з Вами найближчим часом. Прийом буде проводитися в одному з регіональних дієтологічних центрів.
Для клієнтів з інших міст / країн працює програма лікування через інтернет або засобамы телефонного спілкування Дистанційна

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону і
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Отримай свою програму харчування онлайн Докладнiше
Отримай свою програму харчування онлайн